Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale jest zdobywcą tegorocznej nagrody Design Trophy przyznawanej przez prestiżowy „Automobile Magazine”. Zdobyte wyróżnienie potwierdza atrakcyjność tego wyjątkowego modelu „fuoriserie” (zbudowanego na zamówienie), którego geneza tkwi w śmiałych marzeniach i odwadze w ich realizacji.

Jedenaście lat dzieli to wyróżnienie od nagrody przyznanej Alfie Romeo 4C, zdobywcy trofeum Coup de Coeur w 2013 roku. Zawsze ogromne emocje, sentyment tak bliski włoskiej marce, która określa siebie jako „włoska, sportowa i czerwona”.

Od ponad czterdziestu lat, nagrody przyznawane przez „Automobile Magazine” doceniają najważniejszych graczy i sukcesy świata motoryzacji. Ich wyjątkowość polega na tym, że są przyznawane wspólnie przez zespół redakcyjny i czytelników/internautów „Automobile Magazine”.

W każdej z sześciu kategorii – Design, Innowacja, Sportowe objawienie, Pasja, Coup de cœur i Dynamika handlowa – redakcja Automobile Magazine wybiera trzech finalistów i zaprasza czytelników do głosowania korespondencyjnie lub na stronie internetowej magazynu. W kategorii Design zdecydowanym zwycięzcą okazała się nowa Alfa Romeo 33 Stradale.


Nowa Alfa Romeo 33 Stradale wywodzi się bezpośrednio z Tipo 33, który był niegdyś gwiazdą światowych sportów motorowych, wzbogacając jego rzeźbiarskie piękno o elementy stylistyczne zaczerpnięte z nowego języka stylu Alfy Romeo. Nadwozie charakteryzuje się idealną równowagą pomiędzy proporcjami, bryłą i wykończeniem powierzchni, stając się maksymalnym wyrazem „niezbędnego piękna” Alfy Romeo. Minimalizm designu i materiałów wyróżnia również wnętrze, w którym wszystko opracowano z myślą o kierowcy, aby zmaksymalizować wrażenia z jazdy. Kokpit z kolei został zaprojektowany tak, aby zminimalizować rozpraszające uwagę elementy. Każdy detal ma na celu stworzenie ekskluzywnego i atrakcyjnego otoczenia, zachowując jednocześnie estetyczne i techniczne dziedzictwo modelu 33 Stradale z 1967 roku.

Wraz z tym projektem Alfa Romeo powraca do niezwykle ekskluzywnego świata „fuoriserie”, prezentując limitowaną edycją zaledwie 33 egzemplarzy, z których wszystkie zostały sprzedane. Z podobną odwagą i śmiałą wizją, która towarzyszyła tworzeniu znakomitego poprzednika, zespół Alfa Romeo zaprojektował i opracował nowy model 33 Stradale, prawdziwe dzieło sztuki w ruchu, będące efektem idealnego połączenia piękna i technologii. W ten sposób marka pragnie zapewnić najbardziej ekscytujące wrażenia z jazdy i ponadczasowy urok ikony wybranemu gronu entuzjastów.Ręcznie wykonany przy wsparciu atelier firmy nadwoziowej Carrozzeria Touring Superleggera, 33 Stradale spełnia najwyższe standardy w zakresie jakości, gwarantując obsesyjną niemal dbałość o szczegóły.

Alejandro MESONERO-ROMANOS, dyrektor ds. designu marki Alfa Romeo:

Jestem niezwykle dumny, że internauci i czytelnicy Automobile Magazine, którzy są prawdziwymi pasjonatami motoryzacji przyznali tę prestiżową nagrodę nowemu 33 Stradale. Projekt 33 Stradale jest efektem sporej dawki odwagi i szczypty zdrowego szaleństwa. Bez tych składników żadne marzenie nie mogłoby się spełnić. Projekt ten jest również wyrazem hołdu dla arcydzieła Franco Scaglione z 1967 roku, a jednocześnie stanowi odważną zapowiedź linii przyszłych modeli Alfa Romeo. Efekt finalny jest odzwierciedleniem talentu projektantów Centro Stile i najlepszej tradycji włoskiego designu. To prawdziwy manifest kwintesencji piękna. Jednym słowem to proste, acz eleganckie linie, które są jednocześnie zmysłowe i wyraziste oraz wzbudzają silne emocje i pożądanie”.


źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.
Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.

Alfa Romeo | Alfa Romeo przedstawia nową Giulię i Stelvio Quadrifoglio Super Sport, specjalną edycję limitowaną wyprodukowaną w ilości zaledwie 275 sztuk modelu Giulia i 175 modelu Stelvio, która będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie.

Nowa Alfa Romeo Junior - CENA
Nowa Alfa Romeo Junior - CENA

Alfa Romeo | Zaledwie miesiąc temu świat zachwycił się najnowszym dziełem Alfy Romeo – modelem Junior, który na nowo wyznaczył standardy w segmencie aut kompaktowych w zakresie designu, komfortu, łączności pokładowej i dynamiki jazdy.

Alfa Romeo Giulietta Sprint kończy 70 lat
Alfa Romeo Giulietta Sprint kończy 70 lat

ALFA ROMEO | Zaprezentowana w wersji Sprint podczas Salonu Samochodowego w Turynie 21 kwietnia 1954 roku, legendarna Alfa Romeo Giulietta – „włoska narzeczona” - ma już 70 lat Z okazji tej rocznicy, Centro Stile Alfa Romeo stworzyło specjalne jubileuszowe logo. Oficjalne obchody odbędą się w pierwszy weekend czerwca w Muzeum Arese, a towarzyszyć im będzie parada, konferencja Backstage i specjalna wystawa

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Tributo Italiano 2.0 GME 280km AT8 AWD
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Sprint 1.5 T4 150KM DCT7 Mild-Hybrid
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 GME 280 KM Q4
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony