W centrum testowym Balocco powstaje nowa Alfa Romeo Milano.

W centrum testowym Balocco trwa testowanie Alfy Romeo Milano, zapowiedzianego sportowego samochodu, który został opracowany i zaprojektowany przez mistrzowskie Centro Stile Alfy Romeo. Model Milano zostanie zaprezentowany światu podczas wydarzenia, które odbędzie się 10 kwietnia w Mediolanie i będzie transmitowane na żywo dla wszystkich zainteresowanych.

Pod fachowym okiem zespołu włoskich inżynierów, którzy odegrali główną rolę w niezwykłych, w 100% kierowanych przez Alfę Romeo projektach (takich jak 4C, 8C i Giulia GTA), Milano - samochód marki Alfa Romeo, który ma zadebiutować w świecie pojazdów w 100% elektrycznych - i prace nad nim są ciągle udoskonalane. Strategie rozwoju są koordynowane przez włoski zespół inżynierów Alfy Romeo pracujących w Balocco Proving Ground, gdzie kierowcy testowi mają idealne warunki do weryfikowania na torze wymagań i celów określonych przez inżynierów Alfy Romeo, którzy są odpowiedzialni za zatwierdzenie projektu.


Pod okiem doświadczonego eksperta Domenico Bagnasco, odpowiedzialnego za walidację dynamiki pojazdu, Milano jest konfigurowana pod kątem wyjątkowych osiągów dynamicznych, jak zawsze w przypadku każdej Alfy Romeo. Domenico Bagnasco był odpowiedzialny za rozwój wielu samochodów sportowych Alfy Romeo, które zajęły miejsce w zbiorowej świadomości stając się manifestem przyjemności czerpanej z jazdy i uosobieniem sportowego charakteru marki: niezapomniana 8C, agresywna 4C, legendarna Giulia GTA i wiele innych.

Zespół skupia się na zapewnieniu wyjątkowych własności dynamicznych samochodu, poprzez specjalną regulację określonych elementów zawieszenia. Nadrzędnym celem pozostaje niepowtarzalna dynamika jazdy, oparta na bezpośredniej i niezwykle precyzyjnej geometrii układu kierowniczego, gwarantującej szybkie pokonywanie zakrętów z dużą przyczepnością.

Kierownikiem projektu jest Stefano Cereda, znane nazwisko w świecie projektów marki Alfa Romeo. Odpowiedzialny za rozwój silników diesla Giulii i Stelvio, Stefano Cereda zadebiutował w Alfie Romeo biorąc udział w projekcie Giorgio, zapamiętanym na długo ze względu na poufność wymaganą od wybitnych inżynierów Alfy Romeo podczas tworzenia najbardziej majestatycznego projektu rozwojowego ostatnich dziesięcioleci. Zanim z dumą objął kierownictwo nad projektem Milano, Stefano dał zielone światło dla rozwoju silnika Tonale Plug-In Hybrid.

Za rozwój techniczny Milano odpowiada Luigi Domenichelli, włoski inżynier, którego zadaniem jest integracja i walidacja poszczególnych podsystemów pojazdu pod kątem ich osiągów, trwałości i komfortu. Ambitne cele projektu skupiają się na zapewnieniu wyjątkowych właściwości jezdnych Alfy Romeo oraz wiodącej w swojej klasie ergonomii, opartej na zaawansowanym interfejsie człowiek-maszyna (HMI).


źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo: Milano Name is not OK? “Alfa Romeo Junior” then!
Alfa Romeo: Milano Name is not OK? “Alfa Romeo Junior” then!

Alfa Romeo | Podczas jednego z najważniejszych tygodni dla przyszłości Alfy Romeo, włoski urzędnik państwowy oświadczył, że używanie nazwy „Milano” - wybranej przez markę dla niedawno zaprezentowanego nowego kompaktowego samochodu sportowego - jest prawnie zabronione.

Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu
Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu

ALFA ROMEO | Witamy MILANO, nowy kompaktowy samochód, dzięki któremu marka Alfa Romeo ze swoim sportowym charakterem powraca do największego segmentu rynku europejskiego. Symboliczne „witaj z powrotem” dla fanów Giulietty i Mito oraz ciepłe powitanie nowego pokolenia Alfistów.

Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”
Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”

Alfa RomeoNowa Alfa Romeo 33 Stradale jest zdobywcą tegorocznej nagrody Design Trophy przyznawanej przez prestiżowy „Automobile Magazine”. Zdobyte wyróżnienie potwierdza atrakcyjność tego wyjątkowego modelu „fuoriserie” (zbudowanego na zamówienie), którego geneza tkwi w śmiałych marzeniach i odwadze w ich realizacji.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale NOWOŚĆ Tributo Italiano 160+20KM MHEV 2024
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Veloce MHEV 1.5 180KM AT7 - DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Stelvio TI 2.0 GME 280km Q4
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony