ALFA ROMEO TONALE 1.6 JTD DIESEL 130KM - CENA

Alfa Romeo ma przyjemność ogłosić uruchomienie zamówień na nowe Tonale, ikonę metamorfozy marki, teraz dostępną w wersji z silnikiem diesla, która jest dopełnieniem sukcesu Alfy Romeo Tonale w konfiguracji hybrydowej: w ciągu zaledwie trzech miesięcy złożono już ponad 3000 zamówień, a pierwsi klienci właśnie odbierają swoje nowe samochody.

Niezwykle silna więź między Alfą Romeo a jej fanami nie ma sobie równych w światowym przemyśle motoryzacyjnym i przyczynia się do pozytywnego odbioru marki potwierdzonego wynikami sprzedaży: w czerwcu br. odnotowano dalszy wzrost zarówno pod względem udziału w rynku, jak i miesięcznej wielkości sprzedaży. Pierwszy wskaźnik wzrósł o 1,1%, przekraczając 1% już trzeci miesiąc z rzędu; natomiast sprzedaż jest o około 25% wyższa zarówno w porównaniu do maja, jak i do tego samego okresu w 2021 roku. Te znaczące liczby nabierają jeszcze większej wartości na rynku, który obecnie przeżywa znaczne załamanie.

-

-

ALFA ROMEO TONALE 1.6 JTD DIESEL (130KM) - JAKA CENA W POLSCE?

W ślad za sukcesem handlowym, jaki odniosły wersje hybrydowe o mocy 130 KM i 160 KM, marka Alfa Romeo postanowiła wprowadzić na rynek Alfę Tonale z silnikiem diesla, którą już teraz można zamawiać w salonach Alfy Romeo, a fizycznie u dealerów będzie ona dostępna we wrześniu br. Gama modelu została zatem uzupełniona o silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra, który generuje moc 130 KM i osiąga 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, połączony z dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT) zwiększającą dynamikę i przyjemność z jazdy – typowe cechy Alfy Romeo, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Co ciekawe i wyjątkowe dla marki Alfa Romeo, ceny dla silników wysokoprężnych i hybrydowych (moc 130 KM) są takie same, co wyróżnia ją wśród obecnych konkurentów, u których dopłata do silnika diesla kosztuje Klienta nawet kilkanaście tysięcy złotych. Cennik wszystkich wersji modelu Tonale znajduje się w poniższym linku.

-

SILNIKI DIESLA SUPER SPRINT TI VELOCE
1.6 JTD T4 130 KM / AT 6-biegowa 157 000 PLN 168 000 PLN 179 000 PLN -
Rata miesięczna netto/m-c SMART RENTING 1 880 PLN 1 950 PLN 2 070 PLN -

DO POBRANIA:

-

-

Alfa Romeo Tonale wyposażona jest w najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w segmencie (13,6:1), gwarantujący bezpieczną, komfortową i przyjemną jazdę na drodze, plasując się na szczycie swojej klasy pod względem zwinności i dynamiki jazdy. Ponadto jest to jedyny model w swojej klasie wyposażony w zintegrowany układ hamulcowy (IBS) i stałe zaciski Brembo, z 4 tłoczkami i samowentylowanymi tarczami z przodu oraz pełnymi tarczami z tyłu, zapewniające doskonałą skuteczność hamowania. Nowa Alfa Romeo Tonale diesel oferuje w standardzie samoblokujący mechanizm różnicowy Alfa Romeo „Dynamic Torque Vectoring” (dynamiczna kontrola momentu obrotowego) oraz zawieszenie FSD „Frequency Selective Damping” (selektywne tłumienie częstotliwości). Zawieszenie na obu osiach ma architekturę typu MacPherson, o specyficznej, charakterystycznej geometrii i kątach. Nawet mocowania na nadwoziu zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną sztywność.

-

 

TONALE Z DIESLEM NA DŁUGIE TRASY

Silniki diesla nadal są bardzo popularne nie tylko we Włoszech, zwłaszcza wśród klientów biznesowych. W świecie B2B, Alfa Romeo Tonale pozycjonowana jest jako innowacyjny model wspierający ofertę Stellantis w strategicznym segmencie samochodów C-SUV klasy premium, dzięki najważniejszej wartości dodanej: atrakcyjności historycznej marki, która od 1910 roku jest symbolem szlachetnych włoskich sportów. Samochód służbowy nie jest zwykłym towarem, a niepowtarzalny urok marki Alfa Romeo sprawia, że Tonale staje się pożądanym benefitem. Dzięki wprowadzeniu wersji diesel, gama silników może spełnić wymagania pracowników w ich mobilnej pracy w terenie, w tym osób pokonujących długie dystanse. Dzięki doskonałej równowadze między emisją spalin, zużyciem paliwa i charakterystyczną dla Alfy Romeo przyjemnością z jazdy, nowoczesny i wydajny silnik diesla spełnia oczekiwania menedżerów flot oraz kierowców pokonujących długie dystanse.

-

-

Projekt Tonale został opracowany z myślą o zachowaniu znaczącej wartości rezydualnej: pierwszy C-SUV marki Alfa Romeo został stworzony w celu zapewnienia optymalnej pozycji rynkowej w tej dziedzinie, niezależnie od wybranego silnika. Ale to nie wszystko: Tonale jako pierwszy model na świecie, debiutuje z technologią niewymiennego tokena (NFT), poufnego i niemodyfikowalnego zapisu najważniejszych informacji o danym samochodzie, od przeglądów okresowych po przebieg i ewentualne wypadki, które miały miejsce. Prawdziwa innowacja podkreślająca przełomowy charakter Alfy Romeo i pomagająca Tonale znaleźć się w czołówce swojego segmentu, przynosząc ogromne korzyści w zakresie wartości rezydualnej i jej pozytywnego wpływu na koszty wynajmu.

Strategia gamy Alfy Romeo Tonale została opracowana tak, aby spełnić wszystkie wymagania klientów i dodatkowo ułatwić konfigurację wybranego modelu. Dostępne są trzy poziomy wyposażenia – Super, Sprint i Ti – każdy z nich o jasno określonej specyfikacji. Wszystko zaczyna się od wersji Super stanowiącej bramę do wyjątkowego doświadczenia klienta Alfy Romeo. Kolejną wersją jest Sprint wyposażona w liczne opcje o mocno sportowym charakterze. Wreszcie, dla klientów poszukujących najwyższej jakości ekskluzywnych rozwiązań i specyfikacji w standardzie, przygotowano wersję Ti podkreślającą cechy Tonale: elegancję i wyrazisty charakter.

-

-

Elastyczne rozwiązania finansowe FCA Bank i FCA Leasing

FCA Bank i FCA Leasing oferują wyjątkowe rozwiązania finansowe pozwalające szybko doświadczyć przyjemności z jazdy nową Alfą Romeo Tonale z 1,6-litrowym silnikiem diesla o mocy 130 KM. Każdy z klientów może zdecydować się na jeden z wielu promocyjnych produktów finansowych ułatwiających kupno dowolnej wersji z gamy Alfy Romeo Tonale np. w kredycie lub leasingu, zupełnie zdalnie, bez wychodzenia z domu! Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo! Cyfrowe zawarcie umowy kredytu, czy leasingu upraszcza proces, redukuje czas i koszty. Takie rozwiązanie pozwala również zadbać o środowisko naturalne poprzez zastąpienie umowy papierowej jej wersją elektroniczną.

Jedną z ofert kredytowych pozwalających klientowi na zakup droższej wersji wyposażenia i wymianę samochodu na nowy już po 2 latach jest bez wątpienia Kredyt Niska Rata/Niska Rata+, przygotowany z myślą o klientach ceniących sobie wygodę w rozwiązaniach finansowych. Kredyt Niska Rata dostępny jest na wszystkie wersje Alfa Romeo Tonale, które będą dostępne w salonach. Atrakcyjne oprocentowanie kredytu, niska miesięczna rata dzięki zastosowaniu raty balonowej z gwarancją odkupu przez dealera, to jedne z najważniejszych zalet oferty. Klient ma 3 możliwości zakończenia umowy: oddanie samochodu do dealera i wymianę samochodu na nowy, spłatę raty balonowej ze środków uzyskanych od dealera lub sfinansowanie raty balonowej w kolejnym kredycie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mają możliwość zakupienia droższego samochodu z wyższą opcją wyposażenia, które łącznie z ubezpieczeniem samochodu mogą sfinansować w dogodnych ratach kredytu.

Spółka FCA Leasing przygotowała atrakcyjną ofertę promocyjnych leasingów będącą odpowiedzią dla klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu po okresie leasingu. W produktach nie wymagana jest pierwsza wpłata, a leasing obejmuje finansowanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia spłaty leasingu lub ubezpieczenia GAP oraz możliwość finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego TU Generali współpracującego z FCA Leasing Polska. Klienci FCA Leasing mogą zarejestrować samochód na lokalnych numerach tablic rejestracyjnych dzięki ponad 40 oddziałom spółki mieszczących się w salonach dealerskich w całej Polsce.

Ponadto, już po uruchomieniu kredytu czy leasingu klienci mogą korzystać z Portalu Klienta zawierającego szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, również bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie dzięki nowym aplikacjom w sklepie Google lub Play! Poza godzinami pracy Biura Obsługi Klienta, klienci mają możliwość m.in elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie, pobierania faktur ratalnych czy samodzielnego dokonywania kalkulacji kwoty pozostałej do spłaty, oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych.

Dzięki rozwiązaniom wynajmu długoterminowego Leasys można cieszyć się bezproblemową jazdą Tonale. Wynajem długoterminowy oferowany przez Leasys to nowoczesne rozwiązanie dla firm rozważających użytkowanie nowego samochodu, płacąc za niego stałą miesięczną ratę. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu i nie musi się martwić zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC, przeglądu samochodu czy wymiany opon – w zależności od wybranej opcji i produktu dodatkowe usługi pokrywa comiesięczna rata. Wszystkie wersje Alfy Romeo Tonale dostępne są w produkcie Smart renting – elastycznej formule wynajmu długoterminowego, w której klient ma możliwości poznania wartości samochodu już na etapie podpisywania umowy wynajmu. Po zakończeniu umowy klient ma możliwość wyboru czy chce zatrzymać samochód, zwrócić go do Leasys, czy wymienić na nowy. Ofertę można dowolnie konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb, wybierając wysokość wpłaty wstępnej, okres finansowania, deklarowany przebieg oraz zakres usług zawartych w racie. Tonale z silnikiem diesla jest dostępne w ofercie Smart Renting z 5% opłatą wstępną już od 1999 zł netto miesięcznie, a rata zawiera usługę assistance i samochód zastępczy.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Nagroda Moto Awards dla zachwycającej Alfy Romeo 33 Stradale
Nagroda Moto Awards dla zachwycającej Alfy Romeo 33 Stradale

ALFA ROMEO | Redakcje Auto Świat i Onet ogłosiły zwycięzców plebiscytu „Moto Awards 2023”. Zwycięzcą kategorii sportowych aut została unikatowa, jedyna w swoim rodzaju Alfa Romeo 33 Stradale, która zadebiutowała w zeszłym roku.

W centrum testowym Balocco powstaje nowa Alfa Romeo Milano.
W centrum testowym Balocco powstaje nowa Alfa Romeo Milano.

Alfa Romeo | Na torze testowym Balocco, w legendarnym centrum testowym Alfy Romeo, włoski zespół inżynierów Alfy Romeo intensywnie pracuje nad nową Alfą Romeo Milano.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Giulia Competizione 2.0 GME 280 KM Q4
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 250 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Giulia SPRINT 2.0 280KM AT 8 Q4 MY23
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 AT8 2.0 280KM Vesuvio Black
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony