Serwisowanie samochodów elektrycznych Forda - specjalistyczne naprawy dla bezpieczeństwa i komfortu

Współczesne wyzwania związane z rozwojem elektromobilności oznaczają dla producentów nie tylko rozwijanie zaawansowanych pojazdów elektrycznych, ale także zapewnienie klientom profesjonalnej obsługi serwisowej. Ta związana z samochodami elektrycznymi wymaga przecież specjalistycznej wiedzy i narzędzi.

Serwis samochodów elektrycznych tylko w autoryzowanych stacjach obsługi 

Serwisowanie samochodów elektrycznych to unikalne wyzwanie, które wymaga specjalistycznej wiedzy i podejścia. I to pomimo tego, że samochody te zawierają znacznie mniejszą liczbę części mechanicznych niż samochody z silnikami spalinowymi. W Fordzie wcześnie zdano sobie sprawę z istoty tego zagadnienia, dlatego autoryzowane stacje obsługi są wyposażone w specjalistyczne narzędzia, oprogramowanie diagnostyczne i przeszkolony personel. Wiedza techników pozwala na kompleksową obsługę od diagnostyki po naprawę zapewniając klientom komfort i bezpieczeństwo.

Rozbudowana sieć serwisowa Forda została dostosowana do specyfiki samochodów elektrycznych, a technicy przeszli specjalistyczne szkolenia, aby sprostać wszystkim wyzwaniom związanym z obsługą pojazdów elektrycznych. Osoby te zostały przeszkolone oraz uwrażliwione na serwisowanie samochodów elektrycznych, co odróżnia ich od innych pracowników serwisu oraz sprawia, że zawsze dbają o bezpieczeństwo swoje oraz pojazdów klienta.

Dodatkowo Ford w Polsce wprowadził rozbudowany system pomocy technicznej. W razie problematycznych napraw pomocą służą bowiem eksperci od samochodów elektrycznych, którzy są w stanie wesprzeć pracowników serwisu wiedzą w trudnych do zdiagnozowania oraz bardziej niebezpiecznych przypadkach. Oznacza to, że nie ma problemu, dla którego specjaliści Forda nie znajdą rozwiązania.


Specjalistyczna wiedza i możliwości wyróżniają Forda na rynku w Polsce

Co jeszcze wyróżnia Forda? To jedna z nielicznych marek w Polsce, które oferują możliwość napraw wewnątrz akumulatora lokalnie. Innowacyjne rozwiązanie pomaga na szybką i w pełni bezpieczną diagnostykę i ew. wymianę pojedynczych lub wszystkich modułów akumulatora- najważniejszej części samochodu elektrycznego. W przeciwieństwie do innych producentów, część ta nie musi być wysyłana do laboratoriów w centrach produkcyjnych marek samochodów, co znacząco wydłuża oczekiwanie na samochód. Dodatkowo w wielu sytuacjach wymiana całego akumulatora może zostać zastąpiona wymianą pojedynczych modułów, co jest niezwykłą oszczędnością pieniędzy. To świadectwo zaawansowania pod kątem elektryfikacji, dzięki któremu klient może mieć pewność co do jakości obsługi.

Ford wprowadził całą ścieżkę kariery i trzy poziomy zaawansowania dla serwisantów samochodów elektrycznych, a w przypadku każdego z nich konieczne jest zdanie rozbudowanego egzaminu. Co istotne, aby w ogóle dany serwisant mógł pojawić się w centrum szkoleniowym Forda, musi spełniać krajowe wymogi, które wiążą się m.in. z uprawnieniami wydawanymi przez Stowarzyszenie Energetyków Polskich. Na każdym poziomie zaawansowania specjaliści przechodzą szereg szkoleń – zarówno wewnętrznych Forda, zewnętrznych, jak i w kwestiach bezpieczeństwa. Poza przekazaniem wiedzy mają one także na celu budowanie świadomości specjalistów, którzy wiedzą nie tylko co robić, ale także dlaczego jest to takie ważne.

Standardy bezpieczeństwa w Fordzie poza trzymaniem się procedur obejmują oczywiście także kwestie specjalistycznego ubioru oraz narzędzi. To m.in. rękawice, przyłbice, osłony przeciwłukowe, haki bezpieczeństwa czy odgrodzenia. Ford w całej sieci dealerskiej korzysta z rekomendowanych dealerom produktów, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.


W celu zachowania najwyższych standardów obsługi, Ford Polska regularnie przeprowadza szkolenia na temat środków ochrony osobistej i narzędzi specjalnych, które definiują w jaki sposób z nich korzystać. Samochody elektryczne są także zawsze serwisowane na osobnym stanowisku serwisowym, które znacząco różni się od tego przygotowanego dla samochodów z silnikami spalinowymi. Jest to oczywiście związane z bezpieczeństwem i higieną pracy z samochodem w technologii wysokonapięciowej. Przy każdym przeglądzie okresowym dokonywana jest inspekcja pod kątem ewentualnych uszkodzeń elementów wysokonapięciowych co pozwala na zapewnienie najwyższej jakości obsługi.

Ford zdaje sobie sprawę z rosnącej roli elektromobilności i jest zaangażowany w tworzenie przyszłości zrównoważonej mobilności. Dlatego też dostosowuje swoją sieć serwisową do najwyższych standardów. Dzięki temu klienci mają do dyspozycji rozbudowaną listę punktów serwisowych, w których bezpiecznie i komfortowo mogą powierzyć swoje pojazdy wyszkolonym profesjonalistom.



źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. 

Czytaj więcej o marce Ford

„Podnieś mnie kochanie” – Ford Bronco Badlands i jego off-roadowe ciekawostki
„Podnieś mnie kochanie” – Ford Bronco Badlands i jego off-roadowe ciekawostki

FORD | Ford Bronco to amerykańska ikona, która od 1966 roku niezmiennie oferuje nietuzinkowe właściwości terenowe oraz gwarantuje kierowcom pewność prowadzenia nawet w najtrudniejszych warunkach. Oto lista off-roadowych ciekawostek, które znalazły się na pokładzie nowego Bronco.

Nowy elektryczny Ford Explorer może być samochodem wyprawowym – szeroka oferta akcesoriów
Nowy elektryczny Ford Explorer może być samochodem wyprawowym – szeroka oferta akcesoriów

FORD | Nowy elektryczny Ford Explorer to samochód, w którym znana podróżniczka Lexie Alford pobiła rekord świata i przejechała 30 000 km okrążając kulę ziemską. Model ten obecny jest już na polskim rynku, a dzięki szerokiej ofercie akcesoriów można go nie tylko spersonalizować, ale również zrobić z niego prawdziwy samochód wyprawowy.

Explorera AWD można naładować od 10% do 80% w 26 minut, podczas gdy w wersji RWD może to zająć tylko dwie minuty dłużej. Samochód obsługuje ładowanie prądem stałym (DC) o mocy do 185 kW oraz prądem przemiennym (AC) do 11 kW.

Przewóz bagażu i dom na kołach – wiele możliwości dzięki oryginalnym akcesoriom

Wyprawa nowym elektrycznym Fordem Explorerem nie musi prowadzić dookoła świata, ale – jak widać po ustanowionym rekordzie – samochód bez problemu sprawdzi się na każdym dystansie. Dodatkowo, dzięki oryginalnym akcesoriom weekendowy wypad za miasto lub podróż na drugi koniec świata będą przyjemniejsze.

Namiot montowany na tylnej klapie idealnie pasuje do nowego Explorera. Ten praktyczny dodatek sprawia, że każda wyprawa staje się jeszcze bardziej komfortowa, a podróżnicy zyskują całkowitą niezależność. W ofercie Ford Akcesoria można również znaleźć namioty dachowe – jego montaż jest szybki i łatwy, a wchodzenie ułatwia składana drabinka.

Również oferta akcesoriów Forda do przewozu bagażu jest niezwykle rozbudowana i każdy znajdzie w niej przydatne dla siebie rozwiązanie, które ułatwi podróżowanie Explorerem zgodnie z ideą „Adventorous Spirit”. Jedną z metod zwiększenia ładowności nowego Explorera jest montaż boxu dachowego. To bardzo praktyczna i uniwersalna metoda, która w swojej prostocie – dzięki centralnemu zamkowi – zapewnia bezpieczeństwo przewożonego bagażu. Przy zakupie warto sprawdzić czy dany model ma dwustronne otwieranie – ułatwi to korzystanie podczas codziennej eksploatacji. Drugim rozwiązaniem są boxy bagażowe, które wraz ze stelażem montowane są na haku holowniczym.

Dachowy bagażnik rowerowy to idealne rozwiązanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Jest prosty w obsłudze i łatwy w montażu. Sam bagażnik składa się z szyn – do nich mocowane są koła roweru. Specjalny uchwyt podtrzymuje ramę jednośladu. Natomiast miłośnicy sportów wodnych mogą przewieźć kajak za pomocą specjalnej przystawki składającej się z czterech obrotowych profili ochronnych, które dopasowują się do profilu podstawy kajaka. Dzięki elastycznym podkładkom konstrukcja chroni kadłub kajaka i umożliwia transport zróżnicowanych kształtów kadłuba.

Uzupełnieniem oferty i możliwości adaptacji Explorera na samochód wyprawowy są wewnętrzne systemy przewozu bagażu. Jednym z nich jest organizer bagażowy z miękkimi bokami, który może być także wykorzystywany do przewozu torby chłodzącej – idealnie sprawdzającej się podczas pikników na łonie natury. W bagażniku można również zamontować praktyczną siatkę przytrzymującą bagaż, a nawet system osłon ładunku utrzymujących przewożone przedmioty – występują one w wersji do pełnej wysokości oraz do połowy wysokości.

 
Oferta akcesoriów Forda jest niezwykle rozbudowana, a każdy znajdzie przydatne dla siebie przedmioty. Większość z nich jest stworzona dla szerokiej gamy modeli i można je dostosować do własnych potrzeb. Pełna lista akcesoriów.
Arval i Ford rozpoczynają współpracę – wynajem długoterminowy samochodów dostępny w salonach
Arval i Ford rozpoczynają współpracę – wynajem długoterminowy samochodów dostępny w salonach

FORD | Klienci salonów Forda mogą korzystać z kolejnej opcji finansowania pojazdów tej marki – wynajmu długoterminowego z pełną obsługą.

Najnowsze oferty

Ford Kuga Titanium 1.5 EcoBoost 150 KM M6
  • Model: Kuga
  • Typ nadwozia: SUV
  • Przebieg: 10660 km
  • Skrzynia biegów: Manualna
  • Rodzaj paliwa: Benzyna
  • Rok produkcji: 2022
Ford Kuga ST-Line 1.5 EcoBoost 150 KM M6
  • Model: Kuga
  • Typ nadwozia: SUV
  • Przebieg: 26000 km
  • Skrzynia biegów: Manualna
  • Rodzaj paliwa: Benzyna
  • Rok produkcji: 2022
Ford Kuga ST-Line 1.5 EcoBoost 150 KM M6
  • Model: Kuga
  • Typ nadwozia: SUV
  • Przebieg: 16425 km
  • Skrzynia biegów: Manualna
  • Rodzaj paliwa: Benzyna
  • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony