SERIA NAGRÓD RYNKU MOTO DLA ABARTHA W 2020

Za design Abartha zdobył trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach plebiscytu „Best Brands 2020” organizowanego przez magazyn motoryzacyjny AUTO BILD. Czytelnicy magazynu przyznali Abarthowi pierwsze miejsce za najlepszy design, a trzeci rok z rzędu uznali design Abartha za najlepszy w kategorii samochodów miejskich oraz kabrioletów.

„Czytelnicy AUTO BILD są zachwyceni Abarthem 595/695 i Abarthem 124 Spider, o czym świadczą te trzy nowe zwycięstwa w kategoriach designu plebiscytu „Best Brands” - powiedział Luca Napolitano, szef marek Fiat i Abarth w regionie EMEA. „Ta nagroda jest ważnym wyróżnieniem i napawa nas dumą, potwierdzając skuteczność naszej strategii zwracania dużej uwagi na ekskluzywność designu wszystkich modeli, a także po raz kolejny, symbolizując więź, którą Abarth stworzył na przestrzeni lat z niemieckimi Czytelnikami oraz Ich krajem Niemcami, jednym z głównych rynków naszej marki, gdzie wzrostowy trend sprzedaży na początku 2020 roku wskazuje na potwierdzenie zeszłorocznego rekordu”.

Była to dziewiąta edycja plebiscytu „Best Brands”, organizowanego przez AUTO BILD. Czytelnicy papierowej wersji magazynu oraz wydań internetowych zostali poproszeni o uzasadnienie swoich decyzji dotyczących zakupów z różnych branż, w tym tych dotyczących samochodów, akcesoriów, części zamiennych i usług. W kategorii motoryzacyjnej wybrano 37 głównych marek, podzielonych na 14 klas pojazdów, od małych samochodów po SUV-y. W sumie, swoją opinię wyraziło ponad 57 000 osób.

Czytelnicy MOTORSPORT AKTUELL również oddali swoje głosy, przyznając je Abarthowi 595 i Abarthowi 695, dzięki czemu modele te odniosły miażdżące zwycięstwo w kategorii „Samochód wyścigowy roku” podczas wybierania najlepszych samochodów i kierowców sezonu 2019. 64,2% głosów otrzymał Abarth 595/695, który zajął pierwsze miejsce w kategorii „Minicar”. W konkursie MOTORSPORT AKTUELL można było głosować w sumie na 67 modeli w pięciu kategoriach, a także na 135 kierowców startujących w dziewięciu dyscyplinach.

-

-

Modele Abarth 595 i Abarth 695 zdobyły głosy niemieckich, austriackich i szwajcarskich czytelników MOTORSPORT AKTUELL, którzy postanowili nagrodzić strategię zaangażowania Abartha w sporty motorowe, mające na celu masową produkcję rozwiązań technologicznych przeznaczonych dla wyścigów. Przeniesienie tej technologii przyczyniło się do opracowania serii Abarth 595 i jej pięciu modeli o mocy od 145 KM do 180 KM. Seria Abarth 695 jest zarezerwowana dla specjalnych modeli, jak na przykład Abarth 695 70° Anniversario, wprowadzony na rynek z okazji 70. urodzin kultowej włoskiej marki. Model, wyprodukowany w zaledwie 1949 sztukach upamiętniających rok założenia marki, ma regulowany spojler, przetestowany przez inżynierów Abartha w tunelu aerodynamicznym FCA w Orbassano, niedaleko Turynu, w celu zwiększenia szybkiej zmiany przyczepności i stabilności przy dużych prędkościach. Czyli, po krótce, poprawiono osiągi samochodu.

W lutym, modele z logo Skorpiona zdobyły także prestiżowe nagrody w Słowenii i na Węgrzech w lokalnej wersji plebiscytu „Best Cars 2020”, międzynarodowego projektu niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport”, obejmującego 21 motoryzacyjnych specjalistycznych wydań w 17 krajach. Słoweński magazyn Avto Magazin przyznał Abarthowi 595/695 tytuł „Best Cars 2020” w kategorii „Mini Cars”, natomiast węgierski magazyn i strona internetowa vezess.hu przyznały marce z logo Skorpiona hat-trick nagród.

-

___
źródło: Abarth Polska

Czytaj więcej o marce Abarth

Sportowy Abarth Offshore debiutuje na Top Marques Monaco 2024
Sportowy Abarth Offshore debiutuje na Top Marques Monaco 2024

ABARTH | W 75. rocznicę powstania marki, Abarth po raz kolejny zachwyca swoją społeczność debiutującym nowym Abarthem Offshore, który miał swoją światową premierę podczas wydarzenia „Top Marques 2024”, które odbyło się w dniach od 5 do 9 czerwca w samym sercu Księstwa Monako. Zainspirowany sportowym dziedzictwem marki z logo Skorpiona, nowy Abarth Offshore zbliża Abartha do świata żeglarskiego. Zaprezentowany przez Car Off Shore, został zaprojektowany przy udziale Centro Stile Fiat i Abarth i koncentruje się na sportowym charakterze marki, agresywności, jasnych kolorach i ekscytujących osiągach.

Heritage Hub: zachwycająca wystawa z okazji 75 lat istnienia marki Abarth
Heritage Hub: zachwycająca wystawa z okazji 75 lat istnienia marki Abarth

ABARTH | Z okazji 75. urodzin marki z logo Skorpiona, zespół Heritage grupy Stellantis stworzył tymczasową wystawę, na której prezentowane są niezwykle cenne, rzadkie egzemplarze Abartha należące do prywatnych kolekcjonerów i stałej kolekcji firmy.

Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e
Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e

ABARTH | Z okazji swoich 75. urodzin, marka Abarth robi swoim fanom specjalny prezent i prezentuje trzy niepublikowane dotąd zdjęcia Nowego Abartha 600e Scorpionissima: najmocniejszego Abartha w historii, wyposażonego w silnik o mocy 240 KM, mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i elementy rodem z wyścigów.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Nowy Abarth 155 KM Cabrio
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony