Renault w TOP 4 w Polsce i czwarty rok z rzędu liderem na rynku samochodów dostawczych

Renault na 4 miejscu w Polsce po pierwszym półroczu. Do końca czerwca br. zarejestrowano 17 437 samochodów osobowych i dostawczych Renault w Polsce.

Udział marki w rynku wynosi 5,6%, co daje 4 miejsce w sprzedaży samochodów w Polsce, jest to wzrost o jedną pozycję w porównaniu z H1 2023.


SAMOCHODY OSOBOWE RENAULT  

Wzrosła sprzedaż samochodów osobowych, w okresie styczeń-czerwiec br. zarejestrowano 10 543 samochody osobowe Renault (jest to wzrost o 18,54% vs. H1 2023).

Renault Captur umacnia swoją pozycję w segmencie B-SUV, zamówienia na ten model w pierwszej połowie roku przekroczyły 2500 szt. zarejestrowanych samochodów (co daje wzrost o 30% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego).

Miejski crossover Renault Captur cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie klientów indywidualnych (66% wszystkich zamówień w H1 2024), model ten zanotował wzrost zainteresowania w tej grupie klientów o 61% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Najczęściej wybierana wersja to techno, a najczęściej wybierany silnik w gamie to TCe 100 Eco-G, z fabryczną instalacją LPG.

Do końca czerwca br. złożono już ponad 900 zamówień na Nowego Captura, który właśnie zadebiutował na rynku. Nowy Captur to pierwszy samochód na świecie w segmencie B z technologiami pokładowymi zarezerwowanymi wcześniej dla samochodów z wyższych segmentów – oferuje multimedialny system openR link z wbudowanymi usługami Google.

Osobowe Renault Trafic już od sześciu lat jest modelem nr 1 w segmencie minibus na polskim rynku. W pierwszym półroczu zarejestrowano ponad 2200 sztuk Renault Trafic w wersji osobowej (+31% vs. H1 2023).

Flagowe Renault Clio w pierwszej połowie roku odnotowało wzrost zainteresowania wśród klientów indywidulanych, którzy stanowili 41% zamawiających ten model w 2024 r. Obecnie wprowadzono bardzo atrakcyjną ofertę na Clio z automatyczną skrzynią biegów. Renault Clio z automatem jest dostępne w cenie od 79 600 zł za wersję z silnikiem 1.0 TCe 90 X-Tronic. Jest to najbardziej konkurencyjna oferta w tym segmencie, która obejmuje dwie wersje wyposażenia.


Renault E-Tech

Renault stopniowo zmierza w stronę całkowitego przejścia na napędy o zerowej emisji i planuje osiągnąć ten cel do 2030 roku. Obecnie marka posiada w swoim portfolio zarówno samochody w 100% elektryczne, jak i hybrydowe.

Gama samochodów z napędem E-Tech zyskuje na popularności w Polsce. Łącznie samochody z napędem EV+HEV+MHEV stanowią 41% mixu sprzedaży. Renault oferuje szeroką gamę pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Gama obejmuje w pełni elektryczne Megane E-tech 100% electric, Kangoo E-Tech 100% electric i Scenic E-Tech 100% electric, a także samochody w pełni hybrydowe i miękkie hybrydy dostęne w modelach Clio, Captur, Arkana Austral oraz Espace E-Tech full hybrid.

Aktualnie do sprzedaży dołączyło Renault Scenic E-Tech 100% electric, Samochód Roku 2024.

SAMOCHODY DOSTAWCZE RENAULT

Po raz kolejny Renault zostało liderem polskiego rynku samochodów dostawczych. W czerwcu Renault miało rekordowe 26,1% udziału w rynku samochodów dostawczych. Oznacza to, że co czwarty samochód dostawczy sprzedawany w Polsce to było Renault. Od stycznia do czerwca br. zarejestrowano ich 6894, co daje marce 20,97% udziału w rynku. Renault Master od 2018 roku utrzymuje pozycję lidera wśród samochodów dostawczych do 3,5 t. W pierwszym półroczu tego roku zarejestrowano ponad 4800 Masterów, co daje temu modelowi 1. miejsce w segmencie H Van.

W pierwszym półroczu tego roku zarejestrowano również blisko 900 samochodów dostawczych Trafic. Model Express to ponad 1000 zarejestrowanych samochodów.

Od 15 lat Renault pozostaje liderem rynku samochodów modyfikowanych w Polsce.

Podwozia Master stanowią ponad 40% całego rynku podwozi. Największy udział w sprzedaży zabudów mają zabudowy typu skrzynia z plandeką, samochody do przewozu osób z niepełnosprawnością oraz różnego rodzaju kontenery (w tym izotermiczne i chłodnicze), skrzynie otwarte i wywrotki.

Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie samochodami zelektryfikowanymi Renault. Zakładamy, że trend ten zostanie utrzymany między innymi dzięki modelowi Scenic E-Tech 100% electric, który właśnie wszedł do naszej oferty samochodów w pełni elektrycznych. Wśród nowych modeli w drugiej połowie roku pojawią się Renault Rafale w wersji hybryda plug-in 300 KM oraz Symbioz jako uzupełnienie naszej gamy. Jesteśmy dumni, że Renault po raz kolejny zostało liderem rynku samochodów dostawczych w Polsce, gdzie co czwarty sprzedany samochód dostawczy to Renault. Numerem jeden nieprzerwanie od 2018 roku wśród samochodów dostawczych do 3,5 t jest Master – mówi Tomasz Mróz, Dyrektor Wykonawczy Grupy Renault w Polsce i krajach bałtyckich.


2024 – HISTORYCZNY ROK PREMIER RENAUL

W lecie tego roku Renault wprowadziło do sprzedaży model Renault Scenic E-Tech 100% electric, który otrzymał tytuł Car of the Year 2024. Kolejnym nowym modelem wchodzącym do sprzedaży jest popularny miejski crossover, Nowe Renault Captur. Pojawiło Renault Rafale w wersji full hybrid, a uzupełnieniem tej gamy będzie hybryda plug-in 300 KM. Gamę zupełnie nowych modeli zasili Renault Symbioz. Pojawi się również Nowe Renault Master, lider rynku lekkich pojazdów użytkowych, w wersji spalinowej i elektrycznej. Pod koniec roku otwarte zostaną zamówienia na elektryczne R5.

W 2024 roku Renault Polska wprowadzi również projekt Re-Factory (usługę odnowienia samochodów używanych marki), który będzie realizowany po raz pierwszy w Europie z siecią dealerską, oraz uruchomi nową usługę mobilności Mobilize share. Poprzez aplikację Mobilize share klienci będą mogli zarezerwować i wynająć samochód i zwrócić w tym samym miejscu. Usługa będzie dostępna 24/7. Zakłada się, że usługa w pierwszym okresie działania będzie obejmowała głównie klientów, którzy pozostawiają swoje auto w serwisie na czas jego serwisowania. W pierwszej fazie projektu dostępnych będzie 500 samochodów z sieci Renault Pro+. Pojawi się również marka Renew obejmująca ofertę sprawdzonych samochodów używanych.

NAGRODY

Renault Master triumfowało w tegorocznej edycji plebiscytu Auto Lider organizowanego przez tygodnik „Motor”, zwyciężając głosami czytelników w kategorii samochodów dostawczych. Renault Clio zdobyło tytuł Miejskiego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2024, pokonując w tej kategorii ośmiu innych kandydatów. A intuicyjny i łatwy w obsłudze system multimedialny openR link zwyciężył w Wielkim praktycznym teście systemów multimedialnych redakcji OTOMOTO..

źródło: Renault Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Renault

Renault Rafale: najwyższa przyjemność jazdy
Renault Rafale: najwyższa przyjemność jazdy

Renault | Rafale jest próbą spełnienia długoletniego marzenia Renault. Było nim udowodnienie, że jest marką, która jest w stanie wznieść się na wyżyny, by osiągnąć najwyższe segmenty rynku. 


Renault Clio w automacie - najbardziej konkurencyjna oferta w segmencie B hatchback
Renault Clio w automacie - najbardziej konkurencyjna oferta w segmencie B hatchback

Renault | Renault Polska wprowadza nową atrakcyjną ofertę na samochód z segmentu B hatchback z automatyczną skrzynią biegów 

Renault Clio z tytułem miejskiego samochodu 2024
Renault Clio z tytułem miejskiego samochodu 2024

Renault Renault Clio zostało wybrane Miejskim Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2024, pokonując w tej kategorii ośmiu innych kandydatów. 

Najnowsze oferty

Renault Kangoo van extra L2 1.5 dCi 115
 • Model: Kangoo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Renault Kangoo equlibre Blue dCi 115
 • Model: Kangoo
 • Typ nadwozia: Van (minibus)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Renault Trafic combi Grand EQUILIBRE Blue dCi 170 EDC
 • Model: Trafic
 • Typ nadwozia: Van (minibus)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony