HAT-TRICK DLA ABARTHA 124 RALLY W MISTRZOSTWACH EUROPY ERC2

Po raz kolejny, Rajd Roma Capitale - piąty etap ERC i czwarty w ramach Abarth Rally Cup, jednomarkowych Mistrzostw przeznaczonych dla Abarthów 124 rally - okazał się korzystny dla Abartha 124 rally, który zaliczył hat-tricka w klasyfikacji  Mistrzostw Europy ERC2 dzięki sukcesowi Polaków, Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka z zespołu Rallytechnology, którzy wyprzedzili Włochów, Zelindo Melegariego z Corrado Bonato i Andreę Nucitę z Bernardo Di Caro, z zespołu Bernini Rally.

Dla Polońskiego to pierwszy sukces w tym sezonie, po dwóch drugich miejscach zdobytych w rajdzie Lepaja na Łotwie oraz w Polsce. Melegari zadebiutował natomiast za kierownicą spidera z logo Skorpiona na masce, i udało mu się wyjść na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej  Mistrzostw Europy ERC2, w której prowadzi teraz przed Nucitą i Polońskim, zajmującymi ex aequo drugie miejsce, z taką samą liczbą punktów. Nucita, który zdecydowanie zdominował odcinki specjalne z jazdą na czas, zajął trzecie miejsce w rankingu, choć nadal prowadzi w klasyfikacji Abarth Rally Cup, z przewagą jednego punktu nad Polońskim.

-

-

To właśnie Nucita prowadził na początku pierwszego etapu, nadając bardzo wysokie tempo. Na ostatnim odcinku specjalnym miał opóźnienie spowodowane problemem technicznym, które starał się odrobić w drugim etapie, jednak to nie wystarczyło, aby zdobyć drugie miejsce.

Dariusz Poloński (Rallytechnology): „Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Rajd był bardzo szybki i idealny dla Abartha 124 rally, którego umiem już dobrze wyczuć. Licznie zgromadzona publiczność i bardzo miłe przyjęcie".

Zelindo Melegari (Bernini Rally): „Uważam, że Abarth 124 rally świetnie radzi sobie na tego rodzaju drogach. W tym rajdzie próbowałem nauczyć się, jak go prowadzić i w finale udało mi się utrzymać drugie miejsce".

Andrea Nucita (Bernini Rally): „Pokazaliśmy, że Abarth 124 rally jest bardzo konkurencyjny również na szutrze, na którym z powodzeniem rywalizowaliśmy z samochodami z napędem 4x4. Wynik jest pozytywny dla Mistrzostw".

Rajd Roma Capitale był także piątym wliczanym do Pucharu FIA R-GT, w którym  zdecydowanie prowadzi Abarth 124 rally z francuskim kierowcą, Raphaelem Astierem. Również w tym roku sukces kierowcy Abartha jest pewny, ponieważ pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw zajmują kierowcy prowadzący Abartha, czyli w kolejności Enrico Brazzoli, który dzięki swoim 3 sukcesom zdobywa 75 punktów, następnie Dariusz Poloński z 25 punktami i Zelindo Melegari z 18 punktami. 

Trasa Rally di Roma Capitale ma liczne odcinki specjalne, typowe kręte trasy z szybkimi sekcjami będące kwintesencją włoskich zawodów. Ten nierówny teren jest idealny dla spidera z logo Skorpiona na masce ze względu na idealną równowagę samochodu, charakterystykę systemu zasilania i możliwość regulacji w czasie rzeczywistym parametrów związanych z mocą silnika i kalibracją przekładni. Dzięki tym cechom samochód może zaprezentować  w pełni swoje osiągi, co pokazał już nie raz w trudnych okolicznościach, jak lód i śnieg podczas zimowych zmagań. 

-

-

KLASYFIKACJA PUCHARU ABARTH RALLY CUP PO RAJDZIE ROMA CAPITALE: 

1. Nucita (ITA) 77 punktów;

2. Poloński-Sitek (POL) 76 punktów;

3. Monarri-Chamorro (SPA) 25 punktów;

4. Garcia Perez-Diaz Negrin (SPA) i Zelindo Melegari (ITA) 18 punktów;

6. Nitišs- Kulšs (LVA) 15 punktów. 

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW EUROPY ERC2 PO RAJDZIE ROMA CAPITALE:

1. Zelindo Melegari (ITA) Abarth 101 punktów;

2. Andrea Nucita (ITA) Abarth i Dariusz Poloński (POL) Abarth 90 punktów;

4. Juan Carlos Alonso (ARG) Mitsubishi 84 punkty;

5. Mashari Altefiri (KWT) Mitsubishi 48 punktów.

KLASYFIKACJA PUCHARU FIA R-GT PO RAJDZIE ROMA CAPITALE:  

1. Enrico Brazzoli (ITA) Abarth 75 punktów;

2. Dariusz Poloński (POL) Abarth 25 punktów;

3. Zelindo Melegari (ITA) Abarth i Petr Nesetril (CZE) Porsche 18 punktów;

5. Alberto Sassi (ITA) 15 punktów.

___
źródło: Abarth Polska

Czytaj więcej o marce Abarth

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Nowy Abarth 695 75° Anniversario - 75 urodziny marki
Nowy Abarth 695 75° Anniversario - 75 urodziny marki

ABARTH | Marka Abarth będzie wkrótce obchodziła swoją 75 rocznicę powstania, będącą ważnym kamieniem milowym i kolejnym rekordem dla marki z logo Skorpiona, która wciąż inspiruje marzenia fanów na całym świecie. 

Abarth przedstawia Nowego Abartha 600e, najmocniejszy model w historii marki
Abarth przedstawia Nowego Abartha 600e, najmocniejszy model w historii marki

Nowość | Nowy Abarth 600e - w premierowej wersji Scorpionissima - zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas kręcenia nowej reklamy w Mediolanie we Włoszech.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony