NOWA ALFA ROMEO GWIAZDĄ ZLOTU FORZAITALIA 2022

Przeszło trzysta trzydzieści załóg i dziesięć razy tyle zwiedzających zjechało się w minioną niedzielę do Pałacu w Rozalinie na doroczny zlot ForzaItalia.pl. Miłośnicy włoskiej motoryzacji i kultury wspólnie celebrowali spotkanie, uczestnicząc w licznych prelekcjach, wystawach i konkursach. Największe emocje wzbudziły rajd nawigacyjny oraz gwiazda programu – premierowa Alfa Romeo Tonale.

-

-

Zloty ForzaItalia.pl mają już przeszło 10-letnią tradycję i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Skupiają fanów włoskiej myśli technicznej, posiadaczy włoskich aut – zarówno zabytkowych, jak i współczesnych, klubowiczów licznie zrzeszonych w polskich klubach i forach oraz sympatyków. Na tegoroczną edycję, przeniesioną z jesieni na słoneczną, czerwcową niedzielę, zjechało się ponad trzysta załóg – uczestnicy pojawili się w oryginalnych Fiatach 500 z lat 60., klasycznych Lanciach, oldtimerach Ferrari i Maserati. Tytuł najstarszego pojazdu zlotu zdobył Fiat 1100 d z 1963 roku. Z kolei najliczniej reprezentowaną, najbardziej kochaną przez uczestników ForzaItalia.pl marką pozostaje Alfa Romeo. Najstarsza obecna na zlocie Giulia 1300 TI pochodziła z 1969 roku, 1750 GT Veloce była zaledwie o rok młodsza, a o dwa lata – Giulia Super 1600 Biscione. Spojrzenia przyciągały „gorące czterdziestki” – Alfa Romeo GT 1600 Junior z 1973 i 1975 roku oraz Giulia również z 1973 roku. Wystawie zlotowych aut towarzyszyły liczne ekspozycje włoskich perełek – jednośladów, jachtów czy zegarków, spotkania, prelekcje i szkolenia.

„Tegoroczna Forza Italia przyciągnęła ludzi nie tylko z całej Polski. Jeden z uczestników przyjechał na kołach piękną Alfą Romeo 1750 GT Veloce z Kopenhagi” – podsumowuje wydarzenie organizator Jakub Strzemżalski. – „Piękna słoneczna czerwcowa pogoda pozwoliła nam przenieść się na te dwa dni do Italii. Na teren Pałacu Rozalin przyjechało ponad 330 załóg pięknymi autami klasycznymi i współczesnymi. Wyczekiwana premiera Alfy Romeo Tonale cieszyła się ogromnym zainteresowaniem”.

-

-

„Na tle dziesiątek pięknych włoskich klasyków wyróżniała się również nasza premiera – Alfa Romeo Tonale. To pierwszy zelektryfikowany SUV marki, który miał swoją odsłonę jednocześnie na zlocie oraz w salonach dealerskich w całej Polsce” – powiedział Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce. – „Model Tonale został stworzony, aby zapewnić dynamiczną jazdę i charakterystyczną dla marki zwinność, wzbogacone o autentyczne wrażenia z hybrydowej jazdy. Najnowocześniejsze technologie i oprogramowanie sprawiają, że jest to najlepiej skomunikowana Alfa Romeo w historii, z nowo zaprojektowanym systemem informacyjno-rozrywkowym z aktualizacjami „Over The Air” i integracją z Amazon Alexa”.

Tonale kontynuuje tradycję prostych i charakterystycznych wersji w gamie Alfa Romeo, oferując cztery opcje wyposażenia: Super, Sprint, Ti i Veloce. Pierwsze dwie można zamawiać w konfiguracji hybrydowej z 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 130 KM, natomiast w wersjach Ti i Veloce jest dostępny silnik o mocy 160 KM. Obie wersje silnikowe współpracują z nową, 7-stopniową, automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2” o mocy 15 kW i momencie obrotowym 55 Nm (135 Nm dzięki przełożeniu 2,5:1). W obu poziomach mocy dostępna jest też ekskluzywna, niezwykle bogato wyposażona, wersja premierowa „EDIZIONE SPECIALE”. Alfa Romeo Tonale, podobnie jak wszystkie nowe samochody marki, objęta jest rozszerzoną do 5 lat gwarancją producenta.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

ALFA ROMEO TONALE WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023
ALFA ROMEO TONALE WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023

ALFA ROMEO | W 21. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy czasopism Auto Moto i Motor oraz portalu magazynauto.pl oddali przeszło 100 tysięcy głosów na najlepsze ich zdaniem samochody podzielone na 14 kategorii.

100 LAT QUADRIFOGLIO, 60 LAT AUTODELTY
100 LAT QUADRIFOGLIO, 60 LAT AUTODELTY

ALFA ROMEO | Alfa Romeo ogłosiła oficjalne rozpoczęcie obchodów 100-lecia legendarnego symbolu Quadrifoglio (czterolistnej koniczyny) oraz 60-lecia Autodelty.

NOWA ALFA ROMEO TONALE Q4 PLUG-IN HYBRID - CENNIK W POLSCE
NOWA ALFA ROMEO TONALE Q4 PLUG-IN HYBRID - CENNIK W POLSCE

CENNIK | Nowa Alfa Romeo Tonale debiutuje na polskim rynku w wersji Q4 Plug-in Hybrid. W chwili premiery dostępna jest ekskluzywna wersja "Edizione Speciale" wyróżniająca się sportowym charakterem Alfy Romeo i oferująca bogate wyposażenie z zakresu funkcji technologicznych.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0 280KM AT8 Q4  !NOWY MODEL! fabryczny hak holowniczy
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Tonale Ti 1.5 Hybrid 180KM DCT7 Relingi dachowe DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale MHEV 1.5 180KM AT7 DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony