NOWA ALFA ROMEO GWIAZDĄ ZLOTU FORZAITALIA 2022

Przeszło trzysta trzydzieści załóg i dziesięć razy tyle zwiedzających zjechało się w minioną niedzielę do Pałacu w Rozalinie na doroczny zlot ForzaItalia.pl. Miłośnicy włoskiej motoryzacji i kultury wspólnie celebrowali spotkanie, uczestnicząc w licznych prelekcjach, wystawach i konkursach. Największe emocje wzbudziły rajd nawigacyjny oraz gwiazda programu – premierowa Alfa Romeo Tonale.

-

-

Zloty ForzaItalia.pl mają już przeszło 10-letnią tradycję i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Skupiają fanów włoskiej myśli technicznej, posiadaczy włoskich aut – zarówno zabytkowych, jak i współczesnych, klubowiczów licznie zrzeszonych w polskich klubach i forach oraz sympatyków. Na tegoroczną edycję, przeniesioną z jesieni na słoneczną, czerwcową niedzielę, zjechało się ponad trzysta załóg – uczestnicy pojawili się w oryginalnych Fiatach 500 z lat 60., klasycznych Lanciach, oldtimerach Ferrari i Maserati. Tytuł najstarszego pojazdu zlotu zdobył Fiat 1100 d z 1963 roku. Z kolei najliczniej reprezentowaną, najbardziej kochaną przez uczestników ForzaItalia.pl marką pozostaje Alfa Romeo. Najstarsza obecna na zlocie Giulia 1300 TI pochodziła z 1969 roku, 1750 GT Veloce była zaledwie o rok młodsza, a o dwa lata – Giulia Super 1600 Biscione. Spojrzenia przyciągały „gorące czterdziestki” – Alfa Romeo GT 1600 Junior z 1973 i 1975 roku oraz Giulia również z 1973 roku. Wystawie zlotowych aut towarzyszyły liczne ekspozycje włoskich perełek – jednośladów, jachtów czy zegarków, spotkania, prelekcje i szkolenia.

„Tegoroczna Forza Italia przyciągnęła ludzi nie tylko z całej Polski. Jeden z uczestników przyjechał na kołach piękną Alfą Romeo 1750 GT Veloce z Kopenhagi” – podsumowuje wydarzenie organizator Jakub Strzemżalski. – „Piękna słoneczna czerwcowa pogoda pozwoliła nam przenieść się na te dwa dni do Italii. Na teren Pałacu Rozalin przyjechało ponad 330 załóg pięknymi autami klasycznymi i współczesnymi. Wyczekiwana premiera Alfy Romeo Tonale cieszyła się ogromnym zainteresowaniem”.

-

-

„Na tle dziesiątek pięknych włoskich klasyków wyróżniała się również nasza premiera – Alfa Romeo Tonale. To pierwszy zelektryfikowany SUV marki, który miał swoją odsłonę jednocześnie na zlocie oraz w salonach dealerskich w całej Polsce” – powiedział Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce. – „Model Tonale został stworzony, aby zapewnić dynamiczną jazdę i charakterystyczną dla marki zwinność, wzbogacone o autentyczne wrażenia z hybrydowej jazdy. Najnowocześniejsze technologie i oprogramowanie sprawiają, że jest to najlepiej skomunikowana Alfa Romeo w historii, z nowo zaprojektowanym systemem informacyjno-rozrywkowym z aktualizacjami „Over The Air” i integracją z Amazon Alexa”.

Tonale kontynuuje tradycję prostych i charakterystycznych wersji w gamie Alfa Romeo, oferując cztery opcje wyposażenia: Super, Sprint, Ti i Veloce. Pierwsze dwie można zamawiać w konfiguracji hybrydowej z 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 130 KM, natomiast w wersjach Ti i Veloce jest dostępny silnik o mocy 160 KM. Obie wersje silnikowe współpracują z nową, 7-stopniową, automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2” o mocy 15 kW i momencie obrotowym 55 Nm (135 Nm dzięki przełożeniu 2,5:1). W obu poziomach mocy dostępna jest też ekskluzywna, niezwykle bogato wyposażona, wersja premierowa „EDIZIONE SPECIALE”. Alfa Romeo Tonale, podobnie jak wszystkie nowe samochody marki, objęta jest rozszerzoną do 5 lat gwarancją producenta.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo 33 Stradale, ikona która zachwyciła Stany Zjednoczone. Spotkanie z amerykańskim klientem Glynnem Bloomquistem
Alfa Romeo 33 Stradale, ikona która zachwyciła Stany Zjednoczone. Spotkanie z amerykańskim klientem Glynnem Bloomquistem

Alfa Romeo | Teksański przedsiębiorca Glynn Bloomquist, jeden z 33 miłośników nowego modelu 33 Stradale, wziął udział w niezwykłym doświadczeniu jakim było sfinalizowanie w Muzeum Alfy Romeo w Arese konfiguracji swojego specjalnego, zbudowanego na zamówienie samochodu i jeszcze raz, u boku czołowych twórców projektu, poczuł ogromne emocje w „Bottega Alfa Romeo”. 

Alfa Romeo prezentuje nową stronę internetową oraz nową, ekskluzywną kolekcję dla entuzjastów z całego świata.
Alfa Romeo prezentuje nową stronę internetową oraz nową, ekskluzywną kolekcję dla entuzjastów z całego świata.

ALFA ROMEO | Dostępna jest już nowa, ekskluzywna kolekcja produktów merchandisingowych Alfy Romeo, przeznaczona dla wszystkich entuzjastów, którym drogie są wartości włoskiej sportowej marki z Mediolanu.

Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.
Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.

Alfa Romeo | Alfa Romeo przedstawia nową Giulię i Stelvio Quadrifoglio Super Sport, specjalną edycję limitowaną wyprodukowaną w ilości zaledwie 275 sztuk modelu Giulia i 175 modelu Stelvio, która będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Kupiony ,serwisowany w ASO,niski przebieg,FV 23 %
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 72454 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Alfa Romeo Tonale Tributo Italiano 1.5 T4 180KM Mild-Hybrid SZKLANY DACH
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Stelvio Veloce CZERWONA SKÓRA 280KM Q4 A8 - Pakiet Premium
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony