NOWA ALFA ROMEO GWIAZDĄ ZLOTU FORZAITALIA 2022

Przeszło trzysta trzydzieści załóg i dziesięć razy tyle zwiedzających zjechało się w minioną niedzielę do Pałacu w Rozalinie na doroczny zlot ForzaItalia.pl. Miłośnicy włoskiej motoryzacji i kultury wspólnie celebrowali spotkanie, uczestnicząc w licznych prelekcjach, wystawach i konkursach. Największe emocje wzbudziły rajd nawigacyjny oraz gwiazda programu – premierowa Alfa Romeo Tonale.

-

-

Zloty ForzaItalia.pl mają już przeszło 10-letnią tradycję i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Skupiają fanów włoskiej myśli technicznej, posiadaczy włoskich aut – zarówno zabytkowych, jak i współczesnych, klubowiczów licznie zrzeszonych w polskich klubach i forach oraz sympatyków. Na tegoroczną edycję, przeniesioną z jesieni na słoneczną, czerwcową niedzielę, zjechało się ponad trzysta załóg – uczestnicy pojawili się w oryginalnych Fiatach 500 z lat 60., klasycznych Lanciach, oldtimerach Ferrari i Maserati. Tytuł najstarszego pojazdu zlotu zdobył Fiat 1100 d z 1963 roku. Z kolei najliczniej reprezentowaną, najbardziej kochaną przez uczestników ForzaItalia.pl marką pozostaje Alfa Romeo. Najstarsza obecna na zlocie Giulia 1300 TI pochodziła z 1969 roku, 1750 GT Veloce była zaledwie o rok młodsza, a o dwa lata – Giulia Super 1600 Biscione. Spojrzenia przyciągały „gorące czterdziestki” – Alfa Romeo GT 1600 Junior z 1973 i 1975 roku oraz Giulia również z 1973 roku. Wystawie zlotowych aut towarzyszyły liczne ekspozycje włoskich perełek – jednośladów, jachtów czy zegarków, spotkania, prelekcje i szkolenia.

„Tegoroczna Forza Italia przyciągnęła ludzi nie tylko z całej Polski. Jeden z uczestników przyjechał na kołach piękną Alfą Romeo 1750 GT Veloce z Kopenhagi” – podsumowuje wydarzenie organizator Jakub Strzemżalski. – „Piękna słoneczna czerwcowa pogoda pozwoliła nam przenieść się na te dwa dni do Italii. Na teren Pałacu Rozalin przyjechało ponad 330 załóg pięknymi autami klasycznymi i współczesnymi. Wyczekiwana premiera Alfy Romeo Tonale cieszyła się ogromnym zainteresowaniem”.

-

-

„Na tle dziesiątek pięknych włoskich klasyków wyróżniała się również nasza premiera – Alfa Romeo Tonale. To pierwszy zelektryfikowany SUV marki, który miał swoją odsłonę jednocześnie na zlocie oraz w salonach dealerskich w całej Polsce” – powiedział Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce. – „Model Tonale został stworzony, aby zapewnić dynamiczną jazdę i charakterystyczną dla marki zwinność, wzbogacone o autentyczne wrażenia z hybrydowej jazdy. Najnowocześniejsze technologie i oprogramowanie sprawiają, że jest to najlepiej skomunikowana Alfa Romeo w historii, z nowo zaprojektowanym systemem informacyjno-rozrywkowym z aktualizacjami „Over The Air” i integracją z Amazon Alexa”.

Tonale kontynuuje tradycję prostych i charakterystycznych wersji w gamie Alfa Romeo, oferując cztery opcje wyposażenia: Super, Sprint, Ti i Veloce. Pierwsze dwie można zamawiać w konfiguracji hybrydowej z 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 130 KM, natomiast w wersjach Ti i Veloce jest dostępny silnik o mocy 160 KM. Obie wersje silnikowe współpracują z nową, 7-stopniową, automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2” o mocy 15 kW i momencie obrotowym 55 Nm (135 Nm dzięki przełożeniu 2,5:1). W obu poziomach mocy dostępna jest też ekskluzywna, niezwykle bogato wyposażona, wersja premierowa „EDIZIONE SPECIALE”. Alfa Romeo Tonale, podobnie jak wszystkie nowe samochody marki, objęta jest rozszerzoną do 5 lat gwarancją producenta.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

“Alfa Romeo nei nostri cuori”
“Alfa Romeo nei nostri cuori”

ALFA ROMEO | Strategiczna współpraca handlowa pomiędzy Alfa Romeo i Sauber Motorsport w F1 rozpoczęta w 2018 roku dobiega końca podczas Grand Prix Abu Zabi.

Alfa Romeo przedstawia pierwszą globalną limitowaną serię specjalną
Alfa Romeo przedstawia pierwszą globalną limitowaną serię specjalną

ALFA ROMEO | Wkrótce ruszą zamówienia na limitowaną edycję Tributo Italiano, pierwszą globalną serię specjalną w gamie, będącą hołdem dla korzeni marki, włoskiej doskonałości i charakterystycznego sportowego charakteru Alfy Romeo.

Stabilny wzrost wyników sprzedaży marki Alfa Romeo
Stabilny wzrost wyników sprzedaży marki Alfa Romeo

ALFA ROMEO | Po raz kolejny wyniki marki Alfa Romeo za trzeci kwartał 2023 roku potwierdzają stabilny wzrost sprzedaży na całym świecie. Globalny roczny wynik wzrósł o 39%, przy wzroście o 10% w porównaniu do 2022 r. w zakończonym właśnie kwartale.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM 105CV Distinctive - PL salon/ 2letnia GWARANCJA!
 • Model: Giulietta
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 66482 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2016
Alfa Romeo Giulia Competizione 2.0 TB 280KM A8 Q4 Panorama
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Giulia Competizione 2.0 TB 280KM A8 Q4 Alfa Red
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony