ABARTH 595 TURISMO, ESSEESSE & COMPETIZIONE 2021

Nowy rok i nowa seria 595. Rok 2020 był pasmem sukcesów sportowych i handlowych, swój debiut miały dwie nowe serie specjalne: 595 Monster Energy Yamaha i 595 Scorpioneoro. Marka spod znaku Skorpiona pokazuje swój „pazur” również na początku 2021 r., prezentując nową gamę 595. Ikona marki, która, jak pokazuje jej historia, doskonale uosabia dwie „dusze” marki: osiągi i styl. Cztery wersje odświeżonej gamy, 595 Turismo, Competizione i Esseesse, prezentują nowe kolory, szlachetne materiały wykończeniowe, nowe detale stylistyczne, zaawansowane technologie i znakomite możliwości personalizacji, podkreślające niuanse charakteru Abartha.

-

-

„Abarth 595 to historia sukcesu z „duszą”, która podbiła i nadal angażuje tysiące entuzjastów na całym świecie. Wokół marki ze znakiem Skorpiona powstała wyjątkowa w branży motoryzacyjnej społeczność, z której jesteśmy niezwykle dumni. W zakończonym właśnie 2020 roku, pozytywny trend utrzymywał się, a udział w rynku wzrósł o prawie 50% w porównaniu do roku ubiegłego. Ten sukces zawdzięczamy wyjątkowemu charakterowi tego małego supersamochodu i pasji wielu fanów”, powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA. „Mały supersamochód zapewniający całe spectrum wrażeń zarówno na drodze, jak i na torze. Ma liczne sekrety, do których należą: „wybuchowe” osiągi, dźwięk wydechu, lekki i zadziorny styl i charakter oraz, oczywiście, niezwykła przyjemność z jazdy. Dzisiaj przedstawiamy nową serię 595, całkowicie odświeżoną, dzięki czemu Abarth 595 teraz jeszcze lepiej się wyróżnia. Jestem pewien, nasi Klienci zarówno ci, którzy przywiązują większą wagę do stylu, jak i ci, dla których liczą się przede wszystkim osiągi, docenią nowe zastosowane rozwiązania oraz wszystkie szczegóły sprawiające, że Abarth jest kolekcjonerską perłą. Poznajmy cztery nowe wersje, pozwalające nam patrzeć w przyszłość i na rok 2021 z wielkim optymizmem”.

-

-

NOWA GAMA ABARTH 595 2021: TURISMO, COMPETIZIONE ORAZ ESSEESSE

Dostępne w wersji hatchback i cabrio, modele z gamy Abarth 595 łączą wyjątkowe cechy podkreślające ich sportowy charakter i przyczyniające się do poprawy osiągów. Cztery poziomy wyposażenia oferują moc od 145 do 180 KM, są zgodne z normą Euro 6D Final, dzięki czemu mogą zaspokoić wszelkie potrzeby Klientów.

Pełna charakteru, ale przystępna cenowo wersja 595 jest punktem wejścia do świata Abartha i oferuje w standardzie wyposażenie potrzebne, aby zapewnić przyjemność z jazdy, typową dla samochodów spod znaku Skorpiona. Przede wszystkim selektor trybu Sport, który w nowej gamie nazywa się "trybem Skorpiona". Naciśnięcie przycisku na desce rozdzielczej umożliwia maksymalne dostarczenie momentu obrotowego, kalibrację wspomagania kierownicy i ostrzejszą reakcję silnika na pedał przyspieszenia. Jeśli chodzi o technologię, wersja 595 ma w standardowym wyposażeniu radio z 7-calowym ekranem dotykowym, a ku uciesze entuzjastów Abartha, dostępny jest nowy ekran powitalny. Na zamówienie, dostępna jest funkcja kompatybilności z Apple CarPlay i Android Auto™.

Szybkie przyspieszanie i skuteczne hamowanie to podstawa sportowej jazdy i przyjemności; 595 jest zatem wyposażony w wysokowydajny układ hamulcowy charakterystyczny dla Abartha, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo dzięki 284-milimetrowym przednim tarczom wentylowanym i 240-milimetrowym tarczom tylnym. 595 Turismo i Competizione zostały również odświeżone, pod względem technicznym i stylistycznym w imię personalizacji, aby zaoferować Klientom dwa różne sposoby wejścia do świata Abartha i doświadczania niezwykłych emocji.

Ponieważ 595 Turismo kojarzy się z wartościami takimi, jak styl i komfort, typowymi dla włoskiego Granturismo, jest dedykowany Klientom, którzy chcą się wyróżniać stylem, kochającymi miasto, ale pragnącymi żyć w nim odważnie. Z drugiej strony, Competizione dedykowany miłośnikom osiągów i sportowej rywalizacji, w której wszystkie chwyty dozwolone, tym, którzy pragną cieszyć się jazdą zarówno na drodze, jak i na torze, tym, którzy nigdy nie rezygnują z możliwości zamiany zwykłej podróży w niezwykłe przeżycie.

595 Turismo prezentuje odświeżone wnętrze, począwszy od ekskluzywnych skórzanych foteli z nowymi wykończeniami, oferując możliwość wyboru spośród różnych odcieni, w tym nowego brązowego koloru Helmet Brown.

-

Abarth 595 Turismo 2021

-

Jeśli chodzi o kolory nadwozia, główną nowością 595 Competizione jest nowy, matowy lakier Niebieski Rally, kolor inspirowany Fiatem 131 Abarth Rally z lat 70. XX wieku, natomiast nowe 17-calowe felgi aluminiowe są ukłonem w stronę Lancii Delta Rally Integrale z lat 90. XX wieku.Aby nadwozie uzyskało jeszcze bardziej sportowy charakter, „body kit” w kolorze nadwozia charakterystyczny dla tej wersji jest dostępny w połączeniu z nowym kolorem Niebieskim Rally lub Czarnym Scorpione. Wewnątrz, oprócz selektora trybu „Scorpion", znajdziemy nowe wyposażenie charakteryzujące samochód, w tym deskę rozdzielczą z Alcantary, nowe skórzane fotele i dźwignię zmiany biegów z włókna węglowego.

Dla topowej wersji gamy, 595 Esseesse, zespół projektantów i inżynierów Abartha opracował nowe tytanowe rury wydechowe do układu wydechowego Akrapovič, które zapewniają czyste emocje pod względem dźwięku zarówno na drodze, jak i na torze oraz radość i przyjemność jazdy, czyli maksimum emocji dla kierowcy.

Wszystkie modele w standardzie wyposażone są w polieliptyczne reflektory i światła do jazdy dziennej LED. Na zamówienie są również dostępne reflektory ksenonowe. Koło kierownicy jest spłaszczone u dołu w centralnym punkcie i zostało zaprojektowane tak, by było bardziej efektywne podczas sportowej jazdy. Deska rozdzielcza zapewnia doskonałą czytelność. Dodatkowo, wskaźnik ciśnienia jest podświetlony na biało, co ułatwia i usprawnia odczyt.

-

SILNIK, SKRZYNIA BIEGÓW, MECHANIKA

Nowa gama Abartha 595 jest wyposażona w silnik 1.4 T-jet, ten sam, na którym bazują włoskie i niemieckie samochody Formuły 4. Silnik ten jest dostępny z trzema poziomami mocy: Abarth 595 ma moc 145 KM, zwiększoną do 165KM w wersji Turismo, natomiast 595 Competizione i 595 Esseesse mają moc 180 KM i są idealnymi samochodami dla osób poszukujących wyścigowej adrenaliny zarówno pod względem osiągów, jak i wyposażenia technicznego. Wersje Competizione i Esseesse są również wyposażone w turbinę Garrett GT1446; mechaniczny samoblokujący mechanizm różnicowy, który poprawia przyczepność w trudnych warunkach przyczepności i na nierównym terenie; amortyzatory Koni FSD na obu osiach i hamulce Brembo ze stałymi aluminiowymi zaciskami. Wszystkie warianty silnika 1.4 T-jet są zestawione z mechaniczną skrzynią biegów, ale na zamówienie mogą zostać wyposażone w zrobotyzowaną, sekwencyjną skrzynię biegów Abarth z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Ponadto wszystkie silniki spełniają normy Final Euro 6D.

-

Abarth 595 Competizione 2021

-

SYSTEM MULTIMEDIALNY

Nowa seria 595 jest w standardzie wyposażona w system Uconnect™ z 7-calowym wyświetlaczem, szybką platformę występującą z ekranem o wysokiej rozdzielczości i radiem cyfrowym DAB, z dostępną w opcji funkcją kompatybilności z Apple CarPlay, Android Auto™ i nawigacją. Nowością w gamie modelowej jest również ekran powitalny systemu multimedialnego.

Wreszcie, dostępny jest również udoskonalony i potężny BeatsAudio™, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających i wytrwanych fanów muzyki. Stworzony we współpracy z Beats by Dr. Dre, system BeatsAudio™ ma całkowitą moc wyjściową 480 W i wyposażony jest w 8-kanałowy wzmacniacz cyfrowy z zaawansowanym algorytmem korekcji, który może odtworzyć całe spektrum dźwięku, z jakim artysta ma do czynienia podczas nagrań studyjnych. System Beats Audio™ składa się z dwóch kopułkowych głośników wysokotonowych umieszczonych w przednich słupkach, dwóch 165-milimetrowych głośników średniotonowych w drzwiach przednich, dwóch 165-milimetrowych głośników pełnozakresowych w tylnych panelach bocznych oraz 200-milimetrowego subwoofera umieszczonego centralnie w komorze koła zapasowego w bagażniku.

-

„Dopasowany do Twojego stylu”- takie hasło reklamowe towarzyszyć będzie komunikacji towarzyszącej wprowadzeniu na rynek nowej serii Abarth 595. Wyprodukowana przez agencję kreatywną Independent Ideas reklama, ma na celu przybliżyć dwa oblicza tej serii. Z jednej strony przybliża osiągi związane z charakterystycznym stylem, którego odzwierciedleniem jest 595 Turismo, z drugiej, maksymalne osiągi i sportowy charakter, reprezentowane przez 595 Competizione.

Film rozpoczyna się od szczegółowego opisu ekskluzywnego designu pierwszego modelu, aby dać widzowi posmak charakteru jednego z samochodów z logo Skorpiona w kontekście stylu życia. Po drodze widać przekazanie pałeczki przez 595 Turismo modelowi 595 Competizione, a wraz z nią nagłą zmianę stylu zarówno w otaczającym krajobrazie, jak i u kierowcy. Każdy element tej samej scenerii przekształca się i staje się spójny z cechami czysto sportowej rywalizacji, którą Abarth ma w swoim DNA. Hasło nawiązuje do „stylu” i pokazuje, w jaki sposób Abarth oferuje swoim Klientom możliwość wyrażenia własnej osobowości, poprzez wybór modelu z odświeżonej i ekskluzywnej, nowej gamy.

-

Abarth 595 Esseesse 2021

___
źródło: Abarth Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Abarth

NOWA GAMA ABARTHA 2023 - WERSJE, PAKIETY ORAZ NOWA KOLORYSTYKA
NOWA GAMA ABARTHA 2023 - WERSJE, PAKIETY ORAZ NOWA KOLORYSTYKA

NOWOŚĆ 2023 | Wystarczą 3 proste kroki do skonfigurowania Abartha swoich marzeń: wybrać jego odmianę, Turismo lub Competizione, kolor i spersonalizować go za pomocą pakietów. Prostota w najlepszym wydaniu.

NOWY ABARTH 500E 2023 - MORE ABARTH THAN EVER
NOWY ABARTH 500E 2023 - MORE ABARTH THAN EVER

PREMIERA | Abarth rozpoczyna nową erę, prezentując w pełni elektrycznego nowego Abartha 500e 2023. Nowy Abarth 500e to prawdziwy Abarth, jest nawet jeszcze bardziej „abarthowski” niż kiedykolwiek wcześniej!

ABARTH PERFORMANCE CREATOR: THE STRIPES
ABARTH PERFORMANCE CREATOR: THE STRIPES

NOWOŚĆ | Trzecia odsłona „Abarth Performance Creators”, narzędzia interakcji umożliwiającego entuzjastom marki aktywny udział w projektowaniu przyszłych samochodów marki.

Najnowsze oferty

Abarth 695 1.4 16v T-Jet 180 KM 695 Automat
 • Model: 695
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Abarth 595 595C & 695C MY22-1.4 16v T-Jet 165 KM 595C od ręki! ostatnia szt!
 • Model: 595
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Abarth 595 MY22-1.4 16v T-Jet 165 KM 595
 • Model: 595
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony