„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

Podróżniczka Lexie Alford ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym. Dokonała tego za kierownicą nowego Explorera. Wprost zza kierownicy elektrycznego Forda odwiedziła Mobilne Studio E-Transit. Zapraszamy na najnowszy odcinek z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”, który prowadzi Beata Sadowska. Całą rozmowę można obejrzeć na kanale YouTube Ford Polska.

Lexie Alford – najmłodsza osoba, która odwiedziła każdy kraj, odbyła niesamowitą podróż dookoła świata za kierownicą elektrycznego Forda Explorera. Wyprawa rozpoczęła w Europie, w Nicei. Następnie podróżniczka pokonała trudne drogi Afryki oraz wymagające trasy Oceanii. Czwartym etapem jej podróży była Azja, następnie Ameryka Południowa i Ameryka Północna. Ostatnim punktem tej wyprawy była meta w Nicei oraz wizyta w programie „AutentycznE Rozmowy w E-Transicie”.Zawsze marzyłam o podróżach po świecie. Miałam to szczęście, że moja mama miała swoje biuro podróży, a moi rodzice zawsze zabierali mnie ze sobą, gdy wyruszali na kolejną wyprawę. Dzięki temu dorastałam doświadczając wielu kultur i absolutnie zakochałam się w tym stylu życia. Zaczęłam oszczędzać pieniądze na własne wyprawy już w wieku 12 lat i ukończyłam liceum dwa lata wcześniej, właśnie po to, aby móc zacząć podróżować. Wyruszyłam wtedy z plecakiem do Europy, a skończyłam w Maroku. Wtedy wpadłam na szalony pomysł, żeby odwiedzić każdy kraj. To było szalone trzy i pół roku. Ale ostatecznie pobiłam rekord świata i odwiedziłam 197 krajów zanim skończyłam 21 lat – powiedziała Lexie Alford podczas wywiadu.

Spektakularna wyprawa Lexie i Explorera prowadziła przez sześć kontynentów i 27 krajów, trasą o długości ponad 30 000 kilometrów, pokonanych wyłącznie na napędzie elektrycznym. Pojazd, za kierownicą którego zasiadła Lexie, był przedprodukcyjną wersją Forda Explorera. W ciągu całej wyprawy korzystał z różnych sposobów ładowania, od domowych instalacji prądu przemiennego o mocy 2,2 kW do szybkich ładowarek prądu stałego. Był też podłączany do przenośnego zestawu akumulatorów.

To był najbardziej niesamowity test samochodu na świecie. Czasami czułam się trochę jak królik doświadczalny, ale tak naprawdę sprawdziłam ten samochód na wszystkie możliwe sposoby i Explorer zdał ten egzamin. Szczerze mówiąc dziwnie będzie rozstać się z nim tu w Europie. Czuję wręcz lęk separacyjny, bo jakby nie patrzeć ten Ford był moim domem przez wiele tygodni. Więc myśl, że jutro nie wsiądę do tego auta i nie będę jechała przez kolejnych dziesięć godzin jest bardzo dziwna – dodała ze śmiechem Lexie Alford.


„AutentycznE rozmowy w E-Transicie” to nowy projekt Ford Polska. Prowadzącą program jest Beata Sadowska, a do Mobilnego Studia E-Transit zaprasza gości, którzy odmienili swoje życie i – w zgodzie z własnymi marzeniami – wybrali swoją pasję. Aby zrealizować program z Lexie Alford mobilne studio E-Transit pokonało ponad 3700 kilometrów na trasie Warszawa-Nicea-Warszawa.

Pierwszy odcinek serii został wyemitowany 2 października 2023 na kanale YouTube Ford Polska, a gościem programu była Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. W kolejnych odcinkach programu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” pojawili się Paweł Kunachowicz – prawnik, który zrzucił togę i został przewodnikiem wysokogórskim oraz Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka oraz dziennikarka. W czwartym i piątym odcinku można natomiast wysłuchać ciekawych rozmów z Agnieszką Cegielską oraz Karoliną Gorczycą. Gościem kolejnych odcinków byli Aleksandra Taistra i Aleksandra Szmigiel. W ósmym odcinku wystąpił uznany szef kuchni Aleksander Baron, a w dziewiątym znany dziennikarz i podróżnik Tomasz Gorazdowski. Pierwszą dziesiątkę opublikowanych odcinków zamyka Anna Nowak-Ibisz.


źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

450 Fordów Focusów zasila flotę dostawcy usług najmu pojazdów – Flex To Go
450 Fordów Focusów zasila flotę dostawcy usług najmu pojazdów – Flex To Go

FORD | Firma Flex To Go, jeden z największych polskich dostawców usług najmu pojazdów dla klientów na lotniskach, zdecydowała się na powiększanie swojej floty o nowe modele Forda.

Ford Transit za prawie milion złotych. Specjalistyczne laboratorium dla strażników miejskich
Ford Transit za prawie milion złotych. Specjalistyczne laboratorium dla strażników miejskich

FORD | Firma FC Auto System przygotowała mobilne laboratorium kontrolno-pomiarowe stanu środowiska oparte na modelu Ford Transit. Samochód został wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który pomoże strażnikom miejskim chronić środowisko i podejmować interwencje w przypadku zagrożenia ekologicznego.

Polskie premiery E-Tourneo Customa i E-Transita Couriera.
Polskie premiery E-Tourneo Customa i E-Transita Couriera.

FORD | Podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największego wydarzenia biznesowego w Europie Centralnej, Ford po raz w pierwszy w Polsce zaprezentował dwa nowe w pełni elektryczne modele – E-Tourneo Customa oraz E-Transita Couriera.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 183 KM eCVT AWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit L3H2 KOMBI 2.0 EcoBlue 130 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Mikrobus
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony