Let it Snow? Yes, of Corsa!

Marka Opel rozpoczęła sezon świąteczny 2023, publikując świąteczne zdjęcie nowego Opla Corsy. Nawiązuje ono do niezwykle udanej kampanii „Yes, of Corsa”, która została stworzona we współpracy z agencją kreatywną Opla Jung von Matt i rozpoczęła się w październiku.

Kampanię tworzy wpadająca w ucho i zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa oraz klatki kinowe, które stawiają pytania typu: „Czy ma duży zasięg?”, „Czy szybko się ładuje?” lub „Czy przyjemnie się prowadzi?”. Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: „Yes, of Corsa!”.


Z dumą prezentująca charakterystyczny dla marki pas Opel Vizor, nowa Corsa jest obecnie dostępna z dwoma elektrycznymi układami napędowymi* lub z oszczędnymi silnikami spalinowymi. Ponadto wielokrotnie nagradzana „supermini” marki z logo Blitz będzie wkrótce oferowana z 48-woltową technologią hybrydową.

Nowy silnik elektryczny o mocy 115 kW/156 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm zapewnia mocny i cichy napęd. Dzięki akumulatorowi o pojemności 51 kWh możliwe jest przejechanie do 405 kilometrów bez lokalnej emisji spalin, zgodnie z procedurą WLTP*.

Ładowanie akumulatora do 80 procent pojemności za pomocą stacji ładowania prądem stałym o mocy 100 kW trwa niespełna 30 minut. 

Nowa technologia hybrydowa 48 V to kolejna zelektryfikowana opcja dla klientów nowego Opla Corsy. W porównaniu z podobną niezelektryfikowaną Corsą z silnikiem 1.2 zestawionym z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów (zużycie paliwa w cyklu WLTP*: 5,5-5,4 l/100 km; 124-122 g/km CO2, w obu przypadkach w cyklu mieszanym), nowy silnik o mocy 74 kW/100 KM Corsa Hybrid z technologią 48 V (zużycie paliwa w cyklu WLTP*: 4,7-4,6 l/100 km; 106-102 g/km CO2, w obu przypadkach w cyklu mieszanym) pozwala zaoszczędzić prawie 1,0 l/100 km paliwa (około 15 procent), a także zmniejszyć emisję CO2.

Corsa w dalszym ciągu oferuje i demokratyzuje najnowsze innowacyjne technologie, w tym nowe reflektory matrycowe IntelliLux LED® z 14 elementami LED, ergonomiczne fotele z funkcją masażu, system informacyjno-rozrywkowy Multimedia Navi nowej generacji oraz najnowsze funkcje wspomagania kierowcy.

Nic więc dziwnego, że bestseller w klasie małych samochodów pozostaje filarem gamy niemieckiej marki. Od momentu swojej premiery w 1982 roku sprzedano już łącznie ponad 14,5 miliona jego egzemplarzy, a model do dziś cieszy się ogromną popularnością. Corsa była najlepiej sprzedającym się małym samochodem w Niemczech i Wielkiej Brytanii w latach 2021 i 2022 i jest na dobrej drodze, aby powtórzyć ten sukces w roku 2023.


*Nowa Corsa Electric z udoskonaloną jednostką napędową 100 kW/136 KM i zasięgiem do 357 km (WLTP) będzie dostępna na polskim rynku w późniejszym terminie.
*Zasięg określony zgodnie z metodologią procedury testowej WLTP (R (WE) nr 715/2007, R (UE) nr 2017/1151). Rzeczywisty zasięg może się różnić w codziennych warunkach eksploatacji i zależy od różnych czynników, w szczególności od stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, korzystania z ogrzewania i klimatyzacji oraz wstępnego przygotowania termicznego.
*Wartości określone zgodnie z obowiązującą, bardziej realistyczną metodą WLTP (światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich), która zastępuje procedurę opartą na NEDC (nowy europejski cykl jazdy). Samochód nie jest jeszcze dostępny. Zużycie paliwa, emisja CO2 i zasięg zależą nie tylko od efektywnego wykorzystywania energii, ale także od stylu jazdy kierowcy i innych nietechnicznych czynników. Informacje o zużyciu paliwa i emisji nie odnoszą się do konkretnego egzemplarza oraz służą wyłącznie porównaniu z innymi typami pojazdów. Wersja hybrydowa nie jest jeszcze dostępna.


Źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.  

Czytaj więcej o marce Opel

„Malowanie światłem”: Opel Experimental widzi w ciemności
„Malowanie światłem”: Opel Experimental widzi w ciemności

Opel | Niemiecka energia: Opel Experimental – nowe spojrzenie na najważniejsze filary marki. Innowacyjna koncepcja marki pokazuje przyszłość inteligentnego oświetlenia

Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami
Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami

OPEL |  Podczas gdy w nadchodzących tygodniach jedni wybierać się będą jeszcze na narty, to inni będą przygotowywać się już do wyjazdu w cieplejsze klimaty. Jednak bez względu na cel podróży, idealnym towarzyszem podróży dla całej rodziny pozostaje nowy Opel Astra Sports Tourer Electric.

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Najnowsze oferty

Opel Astra Dynamic 1.5 Turbo Diesel 122KM MT6
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 59361 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2020
Opel Astra Enjoy 1.6 Diesel 110KM MT6
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 143432 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2018
Opel Grandland Business Edition 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony