Jeep® Compass 4xe gotowy na sezon narciarski w Valais

W sezonie zimowym kierowca może odczuwać pewną dozę niepokoju, co mimowolnie może wpływać na jego komfort za kierownicą. W przypadku modelu Jeep® Compass 4xe połączenie silnika benzynowego i napędu elektrycznego zapewnia dodatkowy moment obrotowy skutkujący lepszą kontrolą we wszystkich fazach jazdy.


Najlepsze rozwiązania terenowe

Podczas jazdy, dodatkową pomoc zapewniają systemy elektroniczne pojazdu, takie jak na przykład Jeep Selec-Terrain™, które potrafią kontrolować trakcję w różnych sytuacjach. Mowa tu o przeznaczonym do jazdy po śniegu i lodzie trybie „Snow”, który został specjalnie tak opracowany, aby zapewnić przyczepność, ingerując w reakcję silnika i skrzyni biegów, a także w kalibrację elektronicznych systemów kontroli trakcji i stabilności.

 

Podczas pokonywania zaśnieżonych tras, Compass 4xe może również wykorzystać napęd na cztery koła „Jeep Active Drive Low” z technologią hybrydową: oznacza to, że system nie wykorzystuje wału napędowego ani mechanicznych sprzęgieł do włączania tylnej osi, co zapewnia lepszą kontrolę przy niskich prędkościach. Nawet pokonywanie trudnych zjazdów w warunkach dużego zaśnieżenia i oblodzenia nie jest już problemem dzięki systemowi „Hill-Descent Control”, który jest w stanie skutecznie kontrolować prędkość zjazdu ze wzniesienia poprzez automatyczne oddziaływanie na przednie i tylne hamulce, pozostawiając jedynie kierowcy zadanie manewrowania kierownicą.

 

Ryzyko ugrzęźnięcia w śniegu rozwiązuje tryb „4WD Lock” we współpracy z trybem „Snow” systemu Selec-Terrain. W praktyce, w przypadku, gdy koło wpadnie w poślizg, napęd jest natychmiast przekazywany na koła o największej przyczepności, symulując interwencję mechanicznego, samoblokującego mechanizmu różnicowego.


Architektura, która pozwala pokonać każdą przeszkodę

Warto również wspomnieć o charakterystycznych cechach terenowych Compassa 4xe, autentycznego Jeepa: kąt natarcia wynosi 30,4 stopnia, kąt zejścia 33,3 stopnia, a kąt rampowy 20,9 stopnia. Podsumowując, ze swoim prześwitem wynoszącym 21,3 cm, Compass 4xe w wersji Trailhawk posiada wszystkie elementy, które są niezwykle ważne przy pokonywaniu przeszkód w zaśnieżonym terenie. W zimie ważny jest też wybór opon: opony 235/55R17 M+S z systemem Snow Flake, zapewniają maksymalną przyczepność i zgodność z wymogami dotyczącymi opon zimowych.

Szczyty Valais

Po sprawdzeniu możliwości terenowych samochodu i uwolnieniu się od pułapek, które niesie za sobą zima, nie pozostaje już nic innego, jak tylko wyruszyć Jeepem Compassem 4xe na zimową przygodę, np. w kierunku Valais, szwajcarskiego regionu położonego tuż przy granicy z Włochami. W całkowitej harmonii z duchem przygody, który od zawsze towarzyszył Jeepowi, szczyty Valais znajdują się z dala od tłumów, oferując czyste zimowe powietrze i samotne szczyty ze stokami pokrytymi świeżym, nieskazitelnie białym śniegiem. W tych okolicach wszyscy narciarze – zarówno ci początkujący, jak i ci wytrawni – znajdują dla siebie trasy, które są łatwe do zidentyfikowania dzięki odpowiedniemu oznakowaniu. Można tu również jeździć na nartach nocą, delektować się tradycyjnym szwajcarskim fondue w górskim schronisku i bezpiecznie szusować po stokach. Liczby mówią same za siebie: do dyspozycji narciarzy jest 500 przewodników górskich, którzy gotowi są bezpiecznie towarzyszyć im na szczyt, by mogli uprawiać narciarstwo freeride'owe na 85 kontrolowanych trasach. W otoczeniu magicznej scenerii 45 szczytów przekraczających 4000 metrów, Valais prezentuje się niezwykle zachęcająco ze swoim imponującym alpejskim krajobrazem, zapewniając niezwykłe uczucie penetrowania niezbadanego jeszcze terytorium. Ze swojej strony Jeep chce podkreślić to powinowactwo ze światem sportów zimowych, oferując do Compassa 4xe w pełni kompletny katalog akcesoriów powered by Mopar®, w tym niezbędne w zimie gumowe dywaniki, czarne poprzeczne belki dachowe, na których można zamontować różne rodzaje bagażników, takie jak box dachwy, bagażnik na narty/deskę snowboardową czy pojedynczy uchwyt na narty albo gumową matę do bagażnika, którą można z łatwością umyć, aby nie zabrudzić samochodu podczas przewożenia rzeczy, takich jak na przykład zaśnieżone buty narciarskie. Jeep Compass jest obecnie dostępny na polskim rynku w atrakcyjnej cenie, dzięki wersjom limitowanym Adventure i Business Edition, które zapewniają bardzo atrakcyjny stosunek wartości do ceny. W zależności od wybranej wersji i układu napędowego pakiet korzyści dla klienta może wynieść nawet 49 000 zł*.


Droga Jeepa do wolności bez emisji

Sukcesy Jeepa Renegade i Compassa 4xe, oraz kultowego Wranglera 4xe, flagowego Grand Cherokee 4xe i rewolucyjnego Avengera, pierwszego w 100% elektrycznego SUV-a marki, stanowią odpowiedź Jeepa na rosnącą potrzebę zrównoważonej mobilności. Modele te świadczą o zaangażowaniu Jeepa w zachowanie wierności swoim legendarnym wartościom poprzez oferowanie najlepszych SUV-ów terenowych w swoich segmentach. Od momentu wprowadzenia na rynek, technologia 4xe stała się synonimem osiągów, wszechstronności i zrównoważonego rozwoju oraz na nowo zdefiniowała mobilność w erze, w której poszanowanie dla środowiska jest sprawą bardzo ważną. Dzięki swojej kompletnej gamie pojazdów hybrydowych typu plug-in i pierwszemu w pełni elektrycznemu SUV-owi, Jeep udowadnia, że jest liderem w oferowaniu zaawansowanych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych bez uszczerbku dla podszytych przygodą wrażeń z jazdy, które zawsze były znakiem rozpoznawczym marki.


*  Limitowana wersja Adventure modelu Jeep® Compass bazuje na regularnej wersji Limited. Najniższa cena z 30 dni przed obniżką – 166.500 PLN. Suma korzyści 27.780 PLN brutto wynika z zawartego w cenie pojazdu pakietu Zimowego oraz pakietu Parking Plus o wartości 8.300 PLN brutto, kompletu 4 opon zimowych o wartości 2.000 PLN oraz dodatkowego rabatu 17.480 PLN brutto. Limitowana wersja Business Edition 4xe modelu Jeep® Compass bazuje na regularnej wersji S 4xe. Najniższa cena z 30 dni przed obniżką - 235.900 PLN. Suma korzyści 49.000 PLN brutto wynika z zawartego w cenie pojazdu pakietu Zimowego, pakietu Technology&Convenience oraz pakietu Skórzanego z wentylacją o wartości 18.900 PLN brutto, kompletu 4 opon zimowych o wartości 2.100 PLN oraz dodatkowego rabatu 28.000 PLN brutto. Rzeczywisty wygląd i cechy pojazdu oraz opcje jego wyposażenia mogą się różnić od prezentowanych w materiale reklamowym. Szczegóły i informacje dotyczące spełniania wymogów ochrony środowiska oraz dostępnych konfiguracji i dodatkowo płatnych opcji dostępne u autoryzowanych dealerów sieci Jeep®.

Źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.  

Czytaj więcej o marce Jeep

Nowy Jeep® Avenger 4xe z napędem na wszystkie koła, by zwiększyć radość z jazdy i poczucie wolności
Nowy Jeep® Avenger 4xe z napędem na wszystkie koła, by zwiększyć radość z jazdy i poczucie wolności

Jeep | Marka Jeep® przedstawia Avengera 4xe, który łączy charakterystyczny wygląd, kompaktowość i wszechstronność Avengera z możliwościami napędu na wszystkie koła marki Jeep.

Jeep® Avenger 4xe – Transmisja na żywo
Jeep® Avenger 4xe – Transmisja na żywo

Jeep | Marka Jeep® ma przyjemność zaprosić na prezentację Nowego Jeepa® Avengera 4xe

Marka Jeep® kontynuuje wzrosty sprzedaży na polskim rynku
Marka Jeep® kontynuuje wzrosty sprzedaży na polskim rynku

Jeep | O 77% wzrosła sprzedaż samochodów osobowych marki Jeep w kwietniu 2024, w porównaniu z tym miesiącem ubiegłego roku, udział rynku zwiększył się do 0,59% (+0,17 pp.)

Najnowsze oferty

Jeep Compass 1.5 e-Hybrid ALTITUDE 130KM DCT7 Solid Black
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass 1.5 e-Hybrid ALTITUDE 130KM DCT7 Solid Black
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass Altitude 130+20KM AT7 MHEV
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony