NORDSCHLEIFE WZYWA - HYUNDAI PRZED KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM W 24h NURBURGING 2023

Hyundai Motorsport chce ponownie obronić swoje zwycięstwo w klasie TCR podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring (18-21 maja) i wystawi dwa samochody Hyundai ELANTRA N TCR w najważniejszym wyścigu sezonu. W obu pojazdach wystartują kierowcy ELANTRA N TCR, którzy mają duże doświadczenie i odnieśli już międzynarodowe sukcesy. Zwycięski zespół z 2022 roku pojedzie jednym z samochodów wyścigowych TCR w składzie: Mikel Azcona, Marc Basseng i Manuel Lauck.


W drugim samochodzie czterech kierowców z amerykańskich wyścigów samochodów turystycznych zadebiutuje w długodystansowym klasyku w regionie Eifel: Mason Filippi, Harry Gottsacker, Taylor Hagler i Michael Lewis to doświadczeni kierowcy ELANTRA N TCR w IMSA Michelin Pilot Challenge. Hagler i Lewis wygrali klasę TCR w amerykańskiej serii w 2021 i 2022 roku, zajmując w tym czasie aż trzynaście razy miejsce na podium w 20 wyścigach. Po pierwszych dwóch wyścigach obecnego sezonu Filippi i Gottsacker zajmują drugie i trzecie miejsce w tabeli.

Kierowcy obu składów Hyundai ELANTRA N TCR zakończyli przygotowania do 24-godzinnego wyścigu dwoma podwójnymi zwycięstwami w 24-godzinnych kwalifikacjach w kwietniu.


ATRAKCJE W PADOKU HYUNDAIA DLA KIBICÓW

Hyundai jest obecny z wieloma atrakcjami dla gości 24-godzinnego toru Nürburgring: Hyundai Fan Zone na padoku jest miejscem spotkań wszystkich, którzy są entuzjastami Hyundaia przez cały czas trwania wyścigu. Oprócz różnych aktywności kibicowskich na miejscu odbędą się również konkursy. Warto zatem zajrzeć!

Hyundai jest ściśle powiązany z wyjątkową Pętlą Północną i posiada centrum techniczne w zasięgu wzroku z toru. Rozległe testy i sukcesy wyścigowe na torze Nürburgring są kluczowe dla tożsamości sportowej marki N, która reprezentuje Hyundai Motorsport na torze wyścigowym – nazwa N została stworzona w nawiązaniu do globalnego centrum badawczo-rozwojowego Hyundai w Namyang (Korea Południowa) i Nürburgring - Nordscheife.

Hyundai jest również ściśle powiązany z Nürburgring-Nordschleife pod względem sportowym. W 2013 roku, dziesięć lat temu, Hyundai po raz pierwszy wystartował w 24-godzinnym wyścigu z Velosterem Turbo. Następnie bliski produkcji i30 N był używany do walki o zwycięstwa, a 24-godzinny pościg przez Zielone Piekło posłużył nawet do przetestowania silnika 2.0 turbo dla i30 N. Od debiutu Hyundaia i30 N TCR w 2018 roku, Hyundai Motorsport jest stałym uczestnikiem kategorii wyścigów długodystansowych TCR. Wszystkie trzy pojazdy zbudowane w Alzenau dla tej kategorii – i30 N TCR, Veloster N TCR i ELANTRA N TCR – zajęły już miejsca na podium w tej klasie. ELANTRA N TCR i i30 N TCR świętowały imponujący wynik: 1 i 2 miejsce w 2021 roku i powtórzyły ten sukces w 2022 roku!


2 prawie seryjne modele Hyundai i30 Fastback N w klasie VT2

Oprócz dwóch pojazdów TCR, Hyundai będzie również reprezentowany przez dwa zbliżone do serii modele Hyundai i30 Fastback N w ramach reklamy Hyundai Driving Experience. Pojazd świętował swój debiut w 2022 roku i był już widziany w pierwszych trzech rundach Nürburgring Endurance Series (NLS) w 2023 roku.

Jeden z pojazdów w klasie VT2 front będzie prowadzony na 24-godzinnym torze Nürburgring przez niemiecki skład Michaela Bohrera, Gerrita Holthausa, Tobiasa Overbecka i Marcusa Willhardta. Każdy z tych kierowców odnosił już sukcesy w klasach opartych na produkcji i stawał na podium w swojej klasie na każdym z trzech poprzednich czterogodzinnych zawodów NLS w 2023 roku. W drugim samochodzie zasiądą południowokoreańscy kierowcy Junesung Park i były mistrz TCR ​​Byunghui Kang, Amerykanin Jeff Ricca i niemiecki dziennikarz Jens Dralle.


24-godzinny wyścig na torze Nürburgring to jedno z największych wydarzeń sportów motorowych w roku, regularnie przyciągające prawie 150 zespołów i ponad 200 000 fanów. Tor o długości 25 km, składający się z toru Grand Prix i Nordschleife, stawia wyjątkowe wymagania samochodowi i kierowcy i jest uważany za jedną z najtrudniejszych imprez sportów motorowych na świecie.

Czytaj więcej o marce Hyundai

NOWY HYUNDAI KONA 2023 - CENNIK W POLSCE
NOWY HYUNDAI KONA 2023 - CENNIK W POLSCE

CENNIKHyundai Motor Poland przedstawił ceny nowej generacji miejskiego SUV-a KONA, teraz dostępnego w Polsce. Ulepszony model dostępny jest z dwoma wariantami napędowymi: spalinowym (ICE) i hybrydowym (HEV), a dla każdego z nich przewidziano usportowione wersje N Line.

KONCEPCYJNY HYUNDAI PONY COUPE ODRESTAUROWANY
KONCEPCYJNY HYUNDAI PONY COUPE ODRESTAUROWANY

HYUNDAI | Koncepcyjny Hyundai Pony Coupe został odrestaurowany po 50 latach. Auto odsłonięto we Włoszech, w miejscu narodzin oryginalnego prototypu.

NOWY HYUNDAI i20 2023 - ZMIANY PO LIFTINGU
NOWY HYUNDAI i20 2023 - ZMIANY PO LIFTINGU

NOWOŚĆ 2023 | Hyundai Motor zaprezentował nowego i20, który trafi na drogi w odświeżonej stylizacji i z odważnymi kombinacjami kolorów.

Najnowsze oferty

Hyundai i20 1.0 T-GDI 6MT 100 KM Modern Cool LED
 • Model: i20
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1.6 T-Gdi 150KM 6MT 2WD Smart LED
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Kona 1.0 T-GDI 6MT Smart dostępny od ręki!
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony