BARTŁOMIEJ TOPA AMBASADOREM MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV

Bartłomiej Topa – wybitny, niezwykle ceniony przez publiczność aktor i zdobywca wielu nagród filmowych, znany jest z kilkudziesięciu filmów długometrażowych oraz kultowych seriali. Już niebawem w kinach zadebiutuje najnowsza produkcja z jego udziałem – film kryminalny „Miasto” w reżyserii Marcina Sautera, na antenie TVN obejrzymy nowy serial Skazana” wyreżyserowany przez Bartosza Konopkę, a mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Torunia, Olsztyna, Włocławka i Częstochowy będą mieli wyjątkową okazję, by podziwiać aktorski talent Bartłomieja Topy podczas teatralnego spektaklu „Kolacja dla głupca” w reżyserii Cezarego Żaka. W życiu prywatnym i zawodowym aktor kieruje się ważnymi zasadami, a na liście jego priorytetów wysoką pozycję zajmuje dbałość o środowisko naturalne. Współpracuje z Fundacją Synapsis i Klubem Gaja i wspiera ich misję poprzez udział w kampaniach. Bierze też udział w promowaniu zdrowej żywności – między innymi wzmacniającego odporność napoju Kurkumik. Od 3 lat jest związany z marką Mitsubishi Motors, będącą pionierem elektromobilności i producentem jednego z najbardziej przyjaznych środowisku modeli samochodów, jakim jest emitujący zaledwie 46 g CO2/km Mitsubishi Eclipse Cross PHEV.

-

-

Bartłomiej Topa zasiadł za kierownicą najlepiej wyposażonej wersji nowego Mitsubishi Eclipse Cross PHEV Instyle Plus 4WD w nowym, wielowarstwowym, białym kolorze Diamond White. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, wyróżnia się awangardową stylistyką I unikatowym napędem - elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania - w 25 minut - prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Nowy model jest napędzany przez 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Układu napędowy ma łączną moc 188 KM a pochodzący z Lancera Evolution napęd na 4 koła S-AWC jest dostępny także w trybie EV. Co ważne i niespotykane u konkurencji - napęd 4x4 może działać bez włączonego silnika spalinowego. Innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki dają pewność szybkiego startu i bezpieczeństwa. Podobnie, jak samochody elektryczne, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nie oferuje skrzyni biegów, lecz jednobiegową przekładnię, gwarantującą płynne przyspieszanie bez szarpnięć, które są efektem zmiany przełożeń. Dostępne w modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV gniazdo 230V o mocy 1500W umożliwia zasilanie urządzeń zewnętrznych, przemieniając ten model w magazyn energii. Wydajna bateria pozwala na pokonanie do 55 km wg. WLTP w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV, podczas, gdy pełny zasięg auta to około 600 km. Koszt przejechania 100 km może być nawet 3-krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, które jest już dostępne od ręki w salonach, jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package oraz 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na pojemność baterii trakcyjnej ładowanej z gniazdka.

„Dbałość o ekologię i naszą planetę to jeden z moich priorytetów, dlatego wybrałem markę Mitsubishi, która oferuje samochody przyjazne środowisku. Ogromnie doceniam efektywny napęd 4x4 nowego Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, niesamowitą ciszę i wygodę we wnętrzu i fakt, że będąc w mieście, nie muszę jeździć na stacje benzynowe i mogę ładować auto ze zwykłego gniazdka lub na stacji szybkiego ładowania. Wielką zaletą tego auta jest zasięg – dzięki niemu mogę pokonać w trasie ponad 600 km.” – mówi Bartłomiej Topa.

-

-

Bartłomiej Topa bierze udział w serii filmów pod tytułem „Eko-tropy Bartka Topy”, promujących ekologiczne zachowania i przedsięwzięcia. Serial realizowany w najpiękniejszych zakątkach Polski, przedstawia ekologiczne ciekawostki i sposoby życia, ale zwraca także uwagę na nieznane szerzej, niekorzystne dla środowiska efekty działalności człowieka, jednocześnie prezentując w tle innowacyjne, przyjazne środowisku pojazdy - ładowane z gniazdka, hybrydowe modele z elektrycznym napędem na 4 koła - Mitsubishi Outlander PHEV oraz nowy SUV coupe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV .

Seria filmów „Eko-tropy Bartka Topy”, prezentowana w kanałach mediów społecznościowych polskiego oddziału Mitsubishi Motors rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Bohaterowie „Eko-tropów Bartka Topy” to polscy przedsiębiorcy, naukowcy i pasjonaci – ciekawi, świadomi ekologicznie ludzie, dla których środowisko naturalne i jego ochrona są najważniejsze, co podkreślają w swoich inicjatywach, badaniach i sposobie prowadzenia biznesu. Serial zabiera widzów do ciekawych miejsc: jabłkowego sadu, gdzie od dziesiątków lat z pokolenia na pokolenie przekazuje się tajniki ekologicznej, naturalnej uprawy jabłoni bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, ekologicznej pasieki z historią o pszczołach i ich wielkim znaczeniu dla ekosystemu, Rezerwatu Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach, w którym chroni się niebo przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem, ekologicznego gospodarstwa z dachem pokrytym trawą i instalacją fotowoltaiczną, Tatrzańskiego Parku Narodowego z piękną opowieścią o niedźwiedziach, czy – już niebawem – Białowieskiego Parku Narodowego – prastarej puszczy, w której żyją tak ważne dla środowiska wilki.

”Świat zmienia się na naszych oczach – w dużej mierze za sprawą ludzkich nieprzemyślanych działań w masowej skali, które zaburzają równowagę ekologiczną Ziemi. Świadomość miażdżących efektów tych zmian jest coraz większa i stanowi realną szansę na poprawę. Ważne, by dostrzec, że wiele możemy zrobić sami, bo efekty naszych działań się sumują i w ten sposób mamy ogromny wpływ na naszą planetę, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Dlatego warto jak najwięcej mówić o naturze i o tym jak możemy z niej korzystać i jednocześnie o nią dbać. Warto podkreślać, że to, co dobre dla nas - ludzi i planety, nie zawsze jest najtańsze, dlatego świadome wybory to jedyna droga do tego, byśmy wraz z naszymi dziećmi byli zdrowi i mieli gdzie żyć.” – mówi aktor.

-

___
źródło: Mitsubishi Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo rozpoczyna rajd 1000 Miglia 2024
Alfa Romeo rozpoczyna rajd 1000 Miglia 2024

Alfa Romeo | Wczoraj z Brescii wyruszyła kolumna samochodów biorących udział w „najpiękniejszym wyścigu na świecie”, w 42. edycji upamiętniającej 1000 Miglia, słynny rajd zabytkowych samochodów wyprodukowanych przed 1957 rokiem.

Prezentacja najnowszej Alfy Romeo Junior na zlocie ForzaItalia.pl
Prezentacja najnowszej Alfy Romeo Junior na zlocie ForzaItalia.pl

Alfa Romeo | Wyjątkowo duże zainteresowanie uczestników tegorocznej edycji zlotu miłośników włoskiej motoryzacji i kultury ForzaItalia.pl organizowanego w poprzedni weekend w Pałacu Rozalin. Limit miejsc wyczerpany w mniej niż dobę.

Alfa Romeo i mistrz świata DTM Nicola Larini wracają razem na 1000 Miglia 2024
Alfa Romeo i mistrz świata DTM Nicola Larini wracają razem na 1000 Miglia 2024

Alfa Romeo | Mistrz DTM z 1993 roku powraca na tor wyścigowy z Alfą Romeo: podczas „najpiękniejszego wyścigu na świecie” zasiądzie za kierownicą modelu 1900 Sport Spider (1954) u boku pilota rajdowego Giacomo Ciucci.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 GME 280 KM Q4 Demo
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Veloce 1.5 T4 180KM Hybrid DCT7
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2.0 GME 280 KM AT8 AWD
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony