ALFA ROMEO ZDOBYWA NOWE NAGRODY

ALFA ROMEO GIULIA SAMOCHODEM ROKU 2018

Branżowy, północnoamerykański magazyn Motor Trend wyróżnił Alfę Romeo Giulia tytułem “Samochód Roku 2018”, doceniając jej wyjątkowe wartości, dominującą pozycję w swojej klasie i jej wpływ na branżę motoryzacyjną. “Przyznawana przez Motor Trend nagroda Auto Roku - powiedział Reid Bigland, szef marki Alfa Romeo – to wyróżnienie za intensywną pracę, poświęcenie i pasję, które leżą u podstawy całej gamy modelu Giulia, w tym wersji bijącej rekord - Giulii Quadrifoglio. Jest to model, który zrewolucjonizował segment i jest wyrazem hołdu dla tradycji marki i jego sportowego DNA. Dla nas to zaszczyt być pierwszą włoską marką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie i jesteśmy podekscytowani przyszłością, która rysuje się dla Alfy Romeo w Ameryce Północnej, jak i na całym świecie.

O nagrodę “Samochód Roku” magazynu Motor Trend mogą ubiegać się wszystkie samochody z 2017 roku, nowe lub znacząco odnowione. Zamiast porównywania jednego auta do drugiego, wszystkie nominowane samochody poddawane są pełnej serii prób ich osiągów, podczas których testowane jest przyspieszenie, długość drogi hamowania, bezpieczeństwo oraz charakterystyka prowadzenia.

Przed wyłonieniem finalistów, wszystkie konkurujące ze sobą samochody są oceniane w profesjonalnym ośrodku testów samochodowych na trzech różnych torach. Spośród modeli z listy, która była trzecią najliczniejszą listą w historii, jury Motor Trend wyłoniło ośmiu finalistów ubiegających się o tytuł “Samochód Roku”, w tym Alfę Romeo Giulia.

“Jury Motor Trend stwierdziło, że Alfa Romeo Giulia to samochód doprowadzony do perfekcji - powiedział dyrektor Motor Trend, Ed Loh - Alfa Romeo stworzyła samochód, który być może jest najlepszym sedanem na rynku pod względem jakości prowadzenia". Wszyscy finaliści roku zostali wyselekcjonowani przez jury Motor Trend i ocenieni na podstawie sześciu kryteriów: wzornictwa, doskonałości inżynieryjnej, bezpieczeństwa, efektywności, wartości i osiągów. Alfa Romeo Giulia jest doskonałą kwintesencją tych sześciu kluczowych elementów, które oddają to, czego konsumenci najbardziej oczekują od swoich samochodów. Dzięki silnikowi o najlepszej w tej kategorii mocy 510 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/ h w zaledwie 3,9 sekundy, topowy model gamy, Giulia Quadrifoglio, uwydatnia osiągi Alfy Romeo i wiedzę marki o sportach motorowych. Na legendarnym torze Nürburgring Giulia Quadrifoglio ustanowiła rekord 7 minut i 31,7 sekundy w kategorii czterodrzwiowych sedanów.

Wszystkie modele Giulii oferują:

 • Doskonałe rozłożenie masy 50/50 na obie osie, m.in. dzięki zastosowaniu aluminium w konstrukcji zawieszenia i silników, wału napędowego wykonanego z włókna węglowego oraz całkowicie nowej platformie tylnonapędowej Giorgio;
 • Najlepszą w kategorii moc;
 • Niepowtarzalny włoski styl oraz rzemieślnicze wykonanie w segmencie średniej wielkości sedanów klasy Premium;
 • 55-letnie dziedzictwo Giulii, na które składają się niezwykłe osiągi silnika i zastosowanie ultralekkich materiałów, plus ponad 100-letnia historia marki, która zbudowała swoją legendę na drogach całego świata

 -

O NAGRODZIE "SAMOCHÓD ROKU"

Przyznawana corocznie przez Motor Trend nagroda "Car of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w przemyśle motoryzacyjnym w Ameryce Północnej. Branżowy magazyn Motor Trend, jako pierwszy ustanowił nagrodę “Samochód Roku” w 1949 roku, w tym samym, kiedy zadebiutowało samo pismo. W bieżącym roku organizowana jest już 70. edycja tej nagrody. Do 1999 roku nagroda była zarezerwowana dla samochodów produkowanych w Stanach Zjednoczonych, natomiast te sprowadzane miały swoją, odrębną kategorię i mogły ubiegać się o nagrodę "Import of the Year". Od 2000 roku podział na dwie kategorie został zniesiony i powstała tylko jedna z nich.

-

ALFA ROMEO NAJBARDZIEJ NIEZAWODNĄ MARKĄ NA WYSPACH

Brytyjski portal motoryzacyjny What Car (www.whatcar.com) opublikował wyniki rankingu niezawodności samochodów w wieku od 0 do 3 lat. W badaniu wzięło udział przeszło 14 tysięcy respondentów, którzy na podstawie własnych doświadczeń ocenili łącznie 169 modeli aut 32 producentów. Badani przyznali, że najbardziej niezawodną marką spośród producentów spoza Japonii jest Alfa Romeo. Marka uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji, za Lexusem, Mitsubishi, Toyotą i Suzuki. Z marek segmentu Premium, Alfa Romeo wyprzedziła marki takie jak: Audi, BMW, Mercedes, Jaguar. Tak wysokie miejsce w rankingu jest dowodem potwierdzającym najwyższą jakość włoskiej inżynierii czerpiącej z przeszło 100-letniej tradycji.

Portal What Car uznał, że o ile istnieje wiele czynników determinujących wybór samochodu, jak powiększenie się rodziny czy przejście na emeryturę, to jedna cecha decyduje o tym, że ludzie zachowują swoje auta i pozostają wierni marce. Tą wartością jest niezawodność. Regularne awarie czy nawet drobne usterki w znaczący sposób obniżają prawdopodobieństwo, że właściciel auta drugi raz wybierze tę samą markę. Dlatego portal zapytał aż 14 208 właścicieli samochodów o to, czy ich pojazdy miały usterki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wady zostały podzielone na 14 kategorii: akumulator, nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła zewnętrzne, układ paliwowy, skrzynia biegów/sprzęgło, wykończenia wnętrza, układy elektryczne bez silnika, układ kierowniczy, zawieszenie i inne. Właściciele aut zostali poproszeni o podanie w każdej kategorii liczby dni, od poniżej jednego do przeszło siedmiu, przez które ich samochód był wyłączony z jazdy. Respondenci podawali także koszty napraw, od bezpłatnych napraw gwarancyjnych do ponad 1500 funtów brytyjskich. Większa liczba dni i droższa naprawa obniżały miejsce w rankingu. Tak powstał ranking niezawodności, w którym Alfa Romeo zajęła pierwsze miejsce wśród marek pochodzących spoza Japonii. Od pierwszej w klasyfikacji marki, która osiągnęła wynik 91,1%, dzieliło ją zaledwie 6,3%, co świadczy o bardzo wysokiej sprawności aut wywodzących się z włoskiej Lombardii.

Ranking wg marek samochodów 0-3 lata (www.whatcar.com)
MIEJSCE MARKA WYNIK
1 Lexus 92,1%
2 Mitsubishi 90,8%
3 Toyota 89,6%
4 Suzuki 89,6%
5 Alfa Romeo 85,8%
6 Honda 84,9%
7 Hyundai 84,8%
8 MG 83,4%
9 Ford 82,1%
10 Subaru 81,8%

-

źródło: Alfa Romeo Polska / WhatCar?

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia i Stelvio wyróżnione w Autonis Design Awards
Alfa Romeo Giulia i Stelvio wyróżnione w Autonis Design Awards

ALFA ROMEO | To już kolejny sukces marki Alfa Romeo w tym roku – tym razem w konkursie autonis design organizowanym przez magazyn branżowy „auto motor und sport”.

Alfa Romeo zaprasza na Dni SUV-ów
Alfa Romeo zaprasza na Dni SUV-ów

ALFA ROMEO | Przez cały wrzesień w salonach Alfa Romeo Grupy Gezet trwają Dni SUV-ów. Z tej okazji zapraszamy na jazdy testowe i do skorzystania z nowych promocji przy zakupie pojazdów włoskiej marki.

Alfa Romeo 33 Stradale powraca na tor Monza, miejsce swojego debiutu 56 lat temu
Alfa Romeo 33 Stradale powraca na tor Monza, miejsce swojego debiutu 56 lat temu

ALFA ROMEO | Po światowej premierze nowej 33 Stradale, która odbyła się wczoraj w Muzeum Alfy Romeo, marka oferuje pasjonatom światowych sportów motorowych jeszcze silniejsze emocje: powrót do „Świątyni prędkości” na torze Monza podczas Grand Prix Włoch. Dokładnie 31 sierpnia 1967 roku, na kilka tygodni przed oficjalną prezentacją na Targach Motoryzacyjnych w Turynie kultowy samochód zadebiutował na legendarnym torze. 

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale Veloce MHEV 180KM AT7
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200 KM Salon PL / I-wł. / Pakiet kier. +/ FV VAT 23%
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 72100 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Alfa Romeo Stelvio TI 280KM AT8 Q4 - MY 22
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony