NOWA ALFA ROMEO TONALE 2022 - CENA W POLSCE

Do tej pory znaliśmy jedynie cenę edycji specjalnej nowej Alfy Romeo Tonale, jednak wczoraj opublikowany już został pełny cennik wszystkich wersji silnikowych oraz specyfikacja wersji wyposażenia. W gamie silnikowej dostępne są jednostki benzynowe (hybrydowe), hybryda PHEV oraz wersja z silnikiem diesla.

-

-

NOWA ALFA ROMEO TONALE 2022 - CENNIK

Nowa Alfa romeo Tonale z roku produkcji 2022 w wersji Super dostępna jest od 157 000 PLN w wersji z silnikiem benzynowym - hybrydowym, o mocy 130KM oraz dodatkowymi 20KM mocy generowanymi przez silnik elektryczny. Mocniejsza wersja z silnikiem benzynowym - hybrydowym (160KM + 20KM z silnika elektrycznego) dostępna jest w dwóch odmianach wyposażenia: Ti od 187 000 PLN oraz Veloce w cenie od 198 000 PLN. Nowa Alfa Romeo Tonale z silnikiem Diesla i specyfikacji Super dostępna jest od 157 000 PLN, a więc w tej samej cenie, co odmiana benzynowa.

Na liście wyposażenia podstawowej wersji Super znajdziemy m.in. 18-calowe obręcze kół, pełne oświetlenie LED, dwustrefową klimatyzację, wirtualny kokpit o przekątnej 12,3 cala, Android Auto i Apple CarPlay na ekranie o przekątnej 10,25 cala oraz kilka dodatkowych systemów pokładowych wspierających kierowcę.

-

-

W wersji Sprint znajduje się dodatkowo m.in. adaptacyjny tempomat, przednie i tylne czujniki parkowania, przyciemniane szyby, skórzana, wielofunkcyjna kierownica oraz system bezkluczykowy (z kluczukiem zbliżeniowym). W wyższej wersji wyposażenia Ti znajdziemy m.in. ambientowe oświetlenie, reflektory matrycowe, wykończenie nadwozia w kolorze czarnym "Glossy Black" (m.in. listwy boczny i przedni grill), bezdotykowe otwieranie tylnej klapy, kamera cofania, porty USB z tyłu oraz felgi w kolorze Dark Diamond.

Najwyższa wersja wyposażenia Veloce oferuje dodatkowo aluminiowe nakładki na pedały i listy progowe, czerwone zaciski hamulcowe Brembo, czarne obramowanie szyb, stylizację nadwozia Dark Miron, aluminiowe manetki do zmiany biegów, 19-calowe felgi i sportowe zawieszenie DSV. Pełny cennik oraz specyfikację wyposażenia można pobrać poniżej w wersji PDF.

-

SILNIKI BENZYNOWE HYBRID SUPER SPRINT TI VELOCE
1.5 T4 130 KM + 20KM EV / AT 7-biegowa 157 000 PLN 168 000 PLN - -
Rata miesięczna netto/m-c SMART RENTING 1 850 PLN 2 040 PLN - -
1.5 T4 160 KM + 20KM EV / AT 7-biegowa - - 187 000 PLN 198 000 PLN
Rata miesięczna netto/m-c SMART RENTING - - 2 300 PLN 2 470 PLN
SILNIKI DIESLA SUPER SPRINT TI VELOCE
1.6 JTD T4 130 KM / AT 6-biegowa 157 000 PLN 168 000 PLN 179 000 PLN -
Rata miesięczna netto/m-c SMART RENTING 1 880 PLN 1 950 PLN 2 070 PLN -

DO POBRANIA:

-

-

NOWA ALFA ROMEO TONALE 2022 EDIZIONE SPECIALE - CENNIK

Alfa Romeo Tonale 2022 jest wyrazem prawdziwej metamorfozy marki, która przechodzi radykalną ewolucję ku przyszłości i nowej erze elektryfikacji oraz łączności ze światem. Tonale „EDIZIONE SPECIALE” jest dostępne w konfiguracji hybrydowej z 1,5-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM sprzężonym z dwusprzęgłową skrzynią biegów, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2" o mocy 15 kW (+20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm, z niezwykle bogatym wyposażeniem, które będzie w stanie oddać cały sportowy charakter i technologię Alfy Romeo: 20-calowe obręcze kół, czerwone zaciski hamulcowe Brembo, reflektory adaptacyjne z nową matrycą Full-LED, przyciemniane tylne szyby, aluminiowe łopatki do zmiany biegów, bezkluczykowy dostęp, tylna klapa bagażnika otwierana bez użycia rąk, 10,25-calowy ekran dotykowy ze sterowaniem głosowym i nawigacją, bezprzewodowy CarPlay / Android Auto, bezprzewodowa ładowarka, sportowa kierownica skórzana, inteligentny tempomat adaptacyjny, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Jak ogłoszono podczas międzynarodowej premiery, począwszy od wersji „EDIZIONE SPECIALE", Tonale jako pierwszy samochód na świecie będzie wyposażone w technologię „non-fungible token” (NFT), prawdziwą innowację w sektorze motoryzacyjnym. Alfa Romeo jest pierwszym producentem samochodów, który połączył samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. Technologia ta oparta jest na koncepcji „blockchain card”, poufnego i niemodyfikowalnego zapisu najważniejszych informacji o danym samochodzie. Ta charakterystyczna funkcja off-board, możliwa do natychmiastowego wykorzystania, podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo. Za zgodą klienta, NFT rejestruje dane pojazdu, generując certyfikat, który może być wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych, certyfikacja NFT stanowi ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia, na które mogą liczyć właściciele i dealerzy. Równocześnie nabywcy będą spokojni przy wyborze swojego samochodu.

-

-

Alfa Romeo w szczególny sposób wykorzystuje oprogramowanie i łączność w celu zwiększenia komfortu jazdy kierowcy, który jest i pozostaje w centrum uwagi. Tonale jest wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię, która zapewnia komfort jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy typowej dla Alfy Romeo. Tonale oferuje w standardzie wbudowany i całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy, który dzięki systemowi operacyjnemu Android można spersonalizować zgodnie z potrzebami użytkownika, a łączność 4G z bezprzewodowymi aktualizacjami OTA („Over-the-Air”) zapewnia zawsze aktualne treści, funkcje i usługi. System, inspirowany najnowszymi modelami smartfonów, obejmuje w pełni cyfrowy i wirtualny ekran zegarów i wskaźników o przekątnej 12,3-cala, główny wyświetlacz dotykowy na desce rozdzielczej o przekątnej 10,25-cala oraz płynnie działający, intuicyjny interfejs multitasking, dzięki któremu wszystkie funkcje są na wyciągnięcie ręki, a kierowca może w pełni skupić się na drodze. Te dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5-cala są najlepsze w swojej klasie w tym segmencie. Również technologia jest w służbie bezpieczeństwa i komfortu. Alfa Romeo Tonale umożliwia autonomiczną jazdę na poziomie 2, z nowymi zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS), które podejmują działania zgodnie z filozofią Alfy Romeo. Także w tym przypadku oprogramowanie działa w oparciu o DNA marki, a w centrum uwagi zawsze znajduje się prowadzący samochód. Wszystkie systemy działają tak, aby nie zakłócać komfortu kierowcy, a kontrola i emocje związane z jazdą pozostają niezmienne.

Dla marki, Tonale stanowi naturalny punkt wejścia do świata elektryfikacji, ale zgodnie ze swoim śmiałym podejściem, Alfa Romeo wyznacza wzorzec - elektryfikacja musi służyć marce i jej DNA, z misją odkrycia na nowo sportowego charakteru na miarę XXI wieku. Jest to konkretne zobowiązanie na rzecz przyszłości ukierunkowanej na zrównoważoną mobilność, przy jednoczesnym zachowaniu wierności pierwotnym wartościom. Wersja „EDIZIONE SPECIALE" debiutuje z 7-stopniową, 2-sprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów i silnikiem „mild” hybrid o mocy 130 KM, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2" generującym dodatkową moc +20 KM (130 KM + 20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm, który sprawia, że silnik elektryczny może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony.

-

-

NOWA ALFA ROMEO TONALE 2022 EDIZIONE SPECIALE - CENA W POLSCE

Cena Tonale w limitowanej, bogato wyposażonej wersji „EDIZIONE SPECIALE" zaczyna się od 180 000 PLN za wersję o mocy 130KM +20KM EV. Mocniejsza odmiana 160KM + 20KM EV kosztuje od 189 000 PLN. Obie wersje można nabyć jedynie do 15 czerwca 2022 roku.

-

SILNIKI BENZYNOWE HYBRID EDIZIONE SPECIALE
1.5 T4 130 KM + 20KM EV / AT 7-biegowa 180 000 PLN
Rata miesięczna netto/m-c SMART RENTING 2 670 PLN
1.5 T4 160 KM + 20KM EV / AT 7-biegowa 189 000 PLN
Rata miesięczna netto/m-c SMART RENTING 2 800 PLN

-

Oferta handlowa ekskluzywnej premierowej wersji Tonale „EDIZIONE SPECIALE” została przygotowana tak, aby jednocześnie zapewnić klientom przyjemność z jazdy i spokój ducha w czasie użytkowania samochodu oraz zagwarantować ochronę jego wartości rezydualnej:

 • Rozszerzona do 5 lat gwarancja
 • Zestaw rozwiązań w zakresie mobilności i finansowania dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów, oferowanych przez FCA Bank i Leasys:
  1. Kredyt Niska Rata, który został przygotowany z myślą o klientach, którzy cenią sobie wygodę w rozwiązaniach finansowych. Atrakcyjne oprocentowanie kredytu, niska miesięczna rata dzięki zastosowaniu raty balonowej z gwarancją odkupu przez dealera, to jedne z najważniejszych zalet oferty. Klient ma trzy możliwości zakończenia umowy: oddanie Alfy Romeo Tonale do dealera i wymianę samochodu na nowy, spłatę raty balonowej ze środków uzyskanych od dealera lub sfinansowanie raty balonowej w kolejnym kredycie. Dzięki racie balonowej cena samochodu nie jest przeszkodą a klienci mają możliwość zakupienia samochodu z wyższą opcją wyposażenia;
  2. Atrakcyjne promocje leasingowe będące odpowiedzią dla klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu po okresie leasingu. W produkcie nie wymagana jest również pierwsza wpłata a leasing obejmuje finansowanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia spłaty leasingu lub ubezpieczenia GAP oraz możliwość finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego TU Generali współpracującego z Leasys Polska;
  3. Najem, który jest nowoczesnym rozwiązaniem dla firm rozważających użytkowanie nowego samochodu płacąc za niego stały miesięczny czynsz. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu oraz ma możliwość dowolnej konfiguracji usług dodatkowych, dzięki którym nie musi się martwić zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC, przeglądu samochodu czy wymiany opon. W zależności od wybranej opcji wszystko to pokrywa comiesięczny czynsz o stałej wysokości. Alfa Romeo Tonale jest dostępna już od 2400 złotych netto miesięcznie w wynajmie Smart renting – formule w której klient ma możliwość poznania wartości samochodu po zakończeniu usługi wynajmu, już na etapie podpisywania umowy.

Klienci mogą zakupić Alfę Romeo w kredycie lub leasingu, o którym mowa powyżej, zupełnie zdalnie – bez wychodzenia z domu. Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo. Ponadto już po uruchomieniu kredytu/leasingu klienci mogą korzystać z Portalu Klienta zawierającego szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – również bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie dzięki nowym aplikacjom w sklepie Google lub Play. Poza godzinami pracy Biura Obsługi Klienta, klienci mają możliwość m.in elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych. Zdefiniowano na nowo również całe doświadczenie klienta związane z marką: klient może zamówić Tonale u swojego preferowanego dealera, lub rejestrując się na innowacyjnej platformie online, gdzie w kilku prostych krokach może wyrazić swoją chęć dołączenia do świata Alfy Romeo Tonale. Już wkrótce Tonale „EDIZIONE SPECIALE" będzie dostępne także w wersji hybrydowej o mocy 160 KM.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo: Milano Name is not OK? “Alfa Romeo Junior” then!
Alfa Romeo: Milano Name is not OK? “Alfa Romeo Junior” then!

Alfa Romeo | Podczas jednego z najważniejszych tygodni dla przyszłości Alfy Romeo, włoski urzędnik państwowy oświadczył, że używanie nazwy „Milano” - wybranej przez markę dla niedawno zaprezentowanego nowego kompaktowego samochodu sportowego - jest prawnie zabronione.

Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu
Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu

ALFA ROMEO | Witamy MILANO, nowy kompaktowy samochód, dzięki któremu marka Alfa Romeo ze swoim sportowym charakterem powraca do największego segmentu rynku europejskiego. Symboliczne „witaj z powrotem” dla fanów Giulietty i Mito oraz ciepłe powitanie nowego pokolenia Alfistów.

Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”
Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”

Alfa RomeoNowa Alfa Romeo 33 Stradale jest zdobywcą tegorocznej nagrody Design Trophy przyznawanej przez prestiżowy „Automobile Magazine”. Zdobyte wyróżnienie potwierdza atrakcyjność tego wyjątkowego modelu „fuoriserie” (zbudowanego na zamówienie), którego geneza tkwi w śmiałych marzeniach i odwadze w ich realizacji.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale Sprint 1.5 T4 180KM DCT7 Mild-Hybrid
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale TI 1.5 160+20KM Mhev AT 7 - DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Tonale Veloce 160+20KM MHEV 2023 r. Felga 20" 5 lat gwarancji!
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony