ALFA ROMEO TONALE ZWYCIĘZCĄ "CAR DESIGN AWARD 2019"

Z okazji inauguracji Salonu Samochodowego w Turynie, Parco Valentino 2019, odbyła się uroczystość wręczenia nagród  „Car Design Award” zorganizowana przez magazyn Auto&Design. Zapoczątkowany w 1984 roku, prestiżowy międzynarodowy konkurs jest podzielony na trzy kategorie: „Projekty samochodów seryjnych”, „Samochody koncepcyjne” i „Nowy język projektowy marki”. W tegorocznej edycji, w kategorii „Samochody koncepcyjne” zwycięzcą została zachwycająca Alfa Romeo Tonale.

Klaus Busse, Szef FCA Design EMEA, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej bardzo pożądanej nagrody za projekt Tonale, który, jak każda Alfa Romeo, inspirowany jest perfekcyjnym połączeniem dziedzictwa, szybkości i piękna. Łączy w sobie wszystkie cechy wyróżniające kwintesencję włoskiego stylu i unikalne elementy marki: nieskazitelne poczucie proporcji, prostotę, najwyższej jakości wykończenie, innowacyjne wzornictwo, które jest wierne swojej powszechnie cenionej tradycji”.

-


-

Koncepcyjny samochód Tonale dołącza do rozwijającego się segmentu, interpretując charakterystyczne piękno według marki Alfy Romeo. Jest to średniej wielkości SUV o miejskim przeznaczeniu i sportowym charakterze. Charakterystyczne cechy włoskiego stylu są przeniesione w przyszłość, tworząc idealną mieszankę cennego dziedzictwa oraz zapowiedź nowych norm. Zgodnie z wizją Alfy Romeo, każdy detal zaprojektowany jest pod potrzeby kierowcy. Przyjemność jazdy to zasługa ergonomii, wysokiej jakości materiałów i, przede wszystkim, niezrównanej dynamiki. Koncepcyjny samochód Alfy Romeo Tonale został zelektryfikowany. Zaawansowana technologia oraz słynna dynamika jazdy mogą wykorzystać możliwości i zapewnić wymierne rozwiązania dla nowych wyzwań.

Design Tonale jest formułą, która jest ukierunkowana na przyszłość. Jego kompaktowe rozmiary są wyrazem włoskiego polotu i niepowtarzalnego, oryginalnego i nowoczesnego stylu, typowego dla Alfy Romeo, tworzącego idealną mieszankę cennego dziedzictwa oraz zapowiedź nowych norm.  Marka Alfa Romeo wysoko ceni esencję włoskiej sztuki poprzez tradycyjne, rzemieślnicze doświadczenie ręcznego tworzenia. Dlatego Tonale jest inspirowany pięknem i subtelnymi szczegółami odnoszącymi się do kształtów ludzkiego ciała a gra światła wynika z czystych linii i doskonałości brył. Projekt nawiązuje do zakorzenionych w tradycji, stylistycznych elementów, które są równoznaczne z bogatą historią Alfy Romeo i realizowane w sposób, który pobudza nowoczesne podejście do „anatomii" nowej Alfy Romeo.

-

-

Charakter Tonale podkreślają ekskluzywne wykończenia z Alcantary, materiału będącego synonimem współczesnego lifestylowego stylu. W całości Made in Italy i neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, oferuje idealne połączenie cech sensorycznych, wyglądu i właściwości technicznych.  Dzięki płaskiemu ciemnoszaremu, antracytowemu dachowi wnętrze przypomina kokpit, jest odporne na zużycie w ekstremalnych warunkach i „oddycha”. To niezbędne elementy w samochodach o wysokich osiągach. Natomiast podłoga jest pokryta tkaniną Alcantara w kolorze szary melanż z innowacyjnym wykończeniem.

Jednym z elementów przywołujących tradycję wpisaną w DNA Alfy Romeo jest koło przypominające tarczę telefonu. Wzór 21-calowych felg Tonale to forma lekkiej konstrukcji architektonicznej, tworzącej rzetelne i sugestywne wykonanie nokrągłego motywu.  Historia tarczy telefonu sięga roku 1960, kiedy była ona dumnie prezentowana na kultowej Alfie 33 Stradale. Wyróżniający się wzór koła Tonale harmonijnie współgra z ekskluzywnym stylem opon Pirelli.  Odważna, elegancka boczna bryła nadwozia nawiązuje do pozornie odległej przeszłości, przywołując na myśl zmysłowość odnajdywaną w czystych formach Duetto oraz Disco Volante Spider, natomiast „Linea GT" Tonale interpretuje napięcie i pewność siebie, jaką można znaleźć w uwielbianym GT Junior.  Przód zdobi alfowski napis „Trilobo" oraz charakterystyczny grill „Scudetto" stanowiący centralny punkt wyrażenia mocy, potęgowanego przez prędkość i płynność, które wręcz biją od Tonale. Tłem dla Scudetto i jednocześnie dopełnieniem monograficznego przodu samochodu jest oświetlenie typu „3 plus 3", które przywołuje na myśl dumne spojrzenie SZ i Brery.  Tył Tonale jest elegancko podkreślony kształtem tylnej szyby, zwieńczonej u góry „skrzydłem", które daje wrażenie ciągłości pomiędzy przezroczystym dachem a tylną szybą. Ponieważ każdy projekt Alfy Romeo jest dziełem rąk ludzkich, dlatego tylne oświetlenie przypomina raczej podpis artysty, niż element oświetlenia... rodzaj świetlnego podpisu, który wyszedł spod jego ręki.

Dzięki inspiracji historią wyścigów Alfy Romeo, wnętrze Tonale poprzez swą dynamiczną formę i czystą rzeźbę oddaje pasję i emocje porywającej jazdy. Wnętrze Tonale ukierunkowane jest na kierowcę, ale nie tylko, gdyż może swobodnie pomieścić 4 pasażerów. Linie „narysowane ręką” rozciągają się przez całe wnętrze, tworząc złudzenie napięcia mięśni tak, jakby to, co nas otacza, gotowe było do nagłego ataku. Emocjonalny charakter wnętrza Tonale podkreślony jest również przez kontrast pomiędzy wysokiej jakości materiałami, czyli chłodną solidnością aluminium a miękkością i przyjemnym ciepłem skóry i Alcantary. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste podświetlone listwy, na przykład na tunelu środkowym, będącym jednocześnie idealnym miejscem dla najważniejszego elementu Alfa Romeo, selektora jazdy DNA. Wnętrze Tonale zapewnia wszechstronne doznania, podkreślone przez elementy zarezerwowane dla ekskluzywnych wersji. Jest urzekające i ciepłe, a jego dynamiczne cechy na pewno zostaną docenione przez miłośników szybkiej jazdy.

-

___
źródło: Alfa Romeo Polska

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo 33 Stradale debiutuje w Wielkiej Brytanii na Goodwood Festival of Speed
Alfa Romeo 33 Stradale debiutuje w Wielkiej Brytanii na Goodwood Festival of Speed

Alfa RomeoAlfa Romeo 33 Stradale debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood. To pierwszy raz, kiedy ten model „fuoriserie” (zbudowany na zamówienie) bierze udział w międzynarodowym wydarzeniu otwartym dla publiczności organizowanym poza granicami Włoch.

Włoski zespół inżynierów Alfy Romeo odkrywa sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280
Włoski zespół inżynierów Alfy Romeo odkrywa sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280

Alfa Romeo | PRZEGLĄD DYNAMIKI: kultowy ośrodek testowy Balocco jest miejscem długo wyczekiwanych testów z dynamiki jazdy (proces homologacji w trakcie) nowego modelu Junior w jego najbardziej sportowej wersji - 280 KM VELOCE - w 100% elektrycznej i wyposażonej w dedykowane rozwiązania tylko dla Alfy Romeo.

Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM
Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM

ALFA ROMEO | Na kilka dni przed testami drogowymi, prace nad Junior VELOCE – wersją wyposażoną w specjalne rozwiązania „made by and for” Alfa Romeo – dobiegają końca.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale TI 1.5 160+20KM Mhev AT 7 - DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Inny JUNIOR Ibrida 136 KM MHEV Czerwony Brera + czarny dach
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Inny JUNIOR Elettrica Speciale 156 KM BEV Czerwony Brera + czarny dach
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony