REKORDOWA SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW ALFA ROMEO W POLSCE W 2021 R.

Alfa Romeo zakończyła 2021 rok wynikiem 1749 sprzedanych nowych samochodów, uzyskując ponad 30-procentowy wzrost rok do roku, znacznie powyżej rynku nowych samochodów osobowych, który w tym samym okresie zwiększył się o 4,3%. Niewątpliwym przebojem marki okazał się sportowy SUV, Alfa Romeo Stelvio, który awansował do rankingu Top 10 SUV. 1210 sprzedanych egzemplarzy Stelvio zapewniło mu imponujący wzrost 50,9% w porównaniu z rokiem 2020. Ponadto rok 2021 był dla Stelvio w Polsce rekordowy, przynosząc najlepsze wyniki od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2017 r.

-

-

Powody do zadowolenia daje również wynik osiągnięty przez Alfę Romeo Giulię, reprezentującą włoską markę w segmencie sportowych limuzyn segmentu D. W zeszłym roku 490 nabywców zdecydowało się na tego pięknego i szybkiego sedana, zapewniając mu godny podziwu 37,6-procentowy wzrost sprzedaży. To rekordowa sprzedaż Giulii w Polsce od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku.

-

-

„Jeśli miałbym wymienić główne czynniki, które wpłynęły na sukces Alfy Romeo na rynku polskim, to muszę zacząć od fantastycznych produktów. Modele Giulia i Stelvio przyciągnęły do naszej marki nowych klientów, którzy doceniają ponadczasową, włoską stylistykę, fantastyczne osiągi oraz unikalne czucie samochodu i przyjemność z jazdy, jaką zapewnia tylko Alfa Romeo. Nieocenioną pracę w zakresie zwiększenia świadomości marki wykonał też dla nas Robert Kubica, rezerwowy kierowca zespołu F1 Alfa Romeo Racing ORLEN i ambasador marki w Polsce. Natomiast argumentem, który bardzo często finalnie decydował o zakupie, jest wysoka jakość, potwierdzona 5-letnią gwarancją, którą są objęte wszystkie nowe Alfy Romeo sprzedawane w Polsce. My wiemy, jaką wartość technologiczną prezentuje dziś Alfa Romeo i tę pewność wyrażamy najlepszymi warunkami gwarancyjnymi, oferowanymi w segmencie premium na naszym rynku. Podkreślmy jednak, że nawet najlepszy produkt potrzebuje odpowiedniej i profesjonalnej obsługi. Dlatego cieszą nas coraz lepsze oceny jakości obsługi klienta uzyskiwane przez dealerów Alfa Romeo w Polsce. Nasza sieć dealerska również zasługuje na słowa uznania, istotnie przyczyniając się do tego doskonałego rezultatu handlowego”, podsumował wynik marki Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce.

-

-

Doskonałe wyniki sprzedaży uplasowały Polskę w czwórce wiodących rynków dla Alfy Romeo w Europie, po Włoszech (1), Niemczech (2) i Hiszpanii (3). Polska jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym wprowadzono 5-letnią gwarancję z przebiegiem 200 000 km. Wszystkie Alfy Romeo sprzedawane w Polsce w 2021 roku są z 5-letnią gwarancją, co skutkuje wzrostem wartości rezydualnej i poprawą ogólnego wizerunku marki. Przedstawiciele Alfy Romeo spodziewają się także dobrego roku 2022. W pierwszych dniach stycznia polskiemu klientowi została dostarczona 540-konna Alfa Romeo Giulia GTAm. Kolejne dwa egzemplarze tego unikalnego modelu zostaną wydane jeszcze w styczniu, a ostatnie trzy z puli sześciu sztuk przeznaczonych na krajowy rynek zostaną wyprodukowane jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Tym, na co Alfiści z niecierpliwością czekają, jest premiera nowego, kompaktowego SUV-a Tonale. Model zadebiutuje w połowie roku jednocześnie na najważniejszych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Model Tonale wprowadzi mediolańską markę w świat elektryfikacji, oferując hybrydowy napęd oraz najnowsze technologie z zakresu autonomii, bezpieczeństwa i łączności.

-

SPRAWDŹ OFERTĘ PROMOCYJNĄ

[embed:33795,33795,33795]

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.
Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.

Alfa Romeo | Alfa Romeo przedstawia nową Giulię i Stelvio Quadrifoglio Super Sport, specjalną edycję limitowaną wyprodukowaną w ilości zaledwie 275 sztuk modelu Giulia i 175 modelu Stelvio, która będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie.

Nowa Alfa Romeo Junior - CENA
Nowa Alfa Romeo Junior - CENA

Alfa Romeo | Zaledwie miesiąc temu świat zachwycił się najnowszym dziełem Alfy Romeo – modelem Junior, który na nowo wyznaczył standardy w segmencie aut kompaktowych w zakresie designu, komfortu, łączności pokładowej i dynamiki jazdy.

Alfa Romeo Giulietta Sprint kończy 70 lat
Alfa Romeo Giulietta Sprint kończy 70 lat

ALFA ROMEO | Zaprezentowana w wersji Sprint podczas Salonu Samochodowego w Turynie 21 kwietnia 1954 roku, legendarna Alfa Romeo Giulietta – „włoska narzeczona” - ma już 70 lat Z okazji tej rocznicy, Centro Stile Alfa Romeo stworzyło specjalne jubileuszowe logo. Oficjalne obchody odbędą się w pierwszy weekend czerwca w Muzeum Arese, a towarzyszyć im będzie parada, konferencja Backstage i specjalna wystawa

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Tributo Italiano 2.0 GME 280km AT8 AWD
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Sprint 1.5 T4 150KM DCT7 Mild-Hybrid
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 GME 280 KM Q4
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony