ALFA ROMEO RACING 2019 - NOWY BOLID I TEAM

POZNAJCIE ALFA ROMEO RACING TEAM 2019

Nowa nazwa: Alfa Romeo Sauber F1 Team przekształciła się w Alfa Romeo Racing. Struktura, właściciel i zarządzanie pozostają bez zmian, zmienia się tylko nazwa. Fajnie.

Nowi kierowcy: Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. Iceman i Giovi. Dzięki sponsorowi tytularnemu Alfie Romeo, pierwszy (Kimi) zasiada za kierownicą Stelvio z numerem 7, a drugi (Antonio) ma przyjemność poskromienia Giulii w samochodzie z numerem 99, który jest hołdem dla jego wcześniej rozpoczętej kariery.

Nowy kolor nadwozia: będący już hitem w 2018 roku, kolor ten jest jeszcze ciekawszy i bardziej ekscytujący, ponieważ łączy klasyczne kolory tradycyjnego Sauber team (biały i niebieski) z kultową czerwienią symbolizującą jedną z najsłynniejszych wyścigowych marek, Alfę Romeo.

Nowi sponsorzy: ostatnio, z powodu komunikatów prasowych o naszych partnerach, wyrzucanych z prędkością karabinu maszynowego, dział Marketingu wyglądał jak zatłoczony port lotniczy.

Nowa charakterystyka techniczna: dyrektor zespołu Frédéric Vasseur oraz dyrektor techniczny Simone Resta nie chcieli wchodzić w szczegóły, ale powiedzieli, że wykorzystali zimowe miesiące raczej na kreatywne pomysły, niż na jazdę na nartach w szwajcarskich Alpach.

Jak na jeden dzień, to wystarczy już chyba tych nowin. Pozostaje nam tylko powiedzieć, że team Alfy Romeo Racing nie może się doczekać kolejnej okazji, by zaprezentować swój potencjał i odnieść znaczące sukcesy w 2019 roku.

-

Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG: „Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować Alfę Romeo Racing C38, samochód, który jest owocem ogromnej pracy wykonanej przez każdego z członków naszego zespołu zarówno w naszym zakładzie w Szwajcarii, jak i na torze. Nowy kolor nadwozia śmielej i bardziej zdecydowanie wydobywa charakterystykę zeszłorocznej wersji. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować na tych samochodach logo partnerów, którzy połączyli z nami siły w ramach rozwoju naszej działalności handlowej. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pracowali nad stworzeniem tego samochodu, za nieustanny entuzjazm dla misji zespołu i naszego sportu: mamy nadzieję na poczynienie dalszych, ogromnych postępów i liczymy na osiągniecie dobrych wyników w nadchodzących Mistrzostwach".

Simone Resta, dyrektor techniczny Alfy Romeo Racing: „Od momentu, kiedy w zeszłym roku wszedłem w szeregi zespołu, obserwowałem stały wzrost we wszystkich obszarach działania i jestem naprawdę szczęśliwy, widząc rezultat ciężkiej pracy wykonanej tej zimy: nasz samochód na nowy sezon 2019 Formuły 1, nową Alfę Romeo Racing C38. Wszystkie działy wniosły swój optymalny wkład i cały zespół obrał ten sam kierunek. Narzuciliśmy sobie ambitne cele na ten sezon, który przyniesie znaczące zmiany w regulaminie, przede wszystkim pod kątem aerodynamiki. Mamy doskonały zespół kierowców i z ciekawością czekamy na ich wyniki w kolejnych dwóch tygodniach testowych, przygotowujących do pierwszego Grand Prix w Melbourne".

-

-

KIEROWCY TEAMU ALFA ROMEO RACING 2019:

Kimi Räikkönen (bolid numer 7): „Samochód wygląda niesamowicie, design nadwozia jest fantastyczny. Wielu partnerów połączyło siły w tym zespole: to pozytywny fakt i dziękujemy Im, że w nas uwierzyli. Nie mogę się doczekać, kiedy wjadę na tor i dowiem się więcej o C38, testując go przez dwa tygodnie ".

-

KASK KIMI RAIKKONENA W SEZONIE 2019

-

Antonio Giovinazzi (bolid numer 99): „Myślę, że jest to przepiękny samochód: design nadwozia jest fantastyczny, linia wyrazista, a kolory bardzo mi się podobają. To mój pierwszy samochód w Formule 1 i jest dla mniej naprawdę wyjątkowy. Wspiera nas wielu znaczących sponsorów i jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzyli. Nie mogę się doczekać, kiedy w tym tygodniu wsiądę po raz pierwszy za kierownicę C38".

Po pierwszym dniu testów Antonio mówił: "To było niesamowite doświadczenie móc po raz pierwszy prowadzić swój bolid w Formule 1 i nie mogę się doczekać, by mieć swój udział w jego dalszym rozwoju wraz z naszym zespołem w trakcie sezonu. Jesteśmy na początku procesu testowania, więc wypróbowujemy różnego rodzaju konfiguracje aerodynamiczne, by lepiej poznać zachowanie samochodu. Czułem się w nim bardzo dobrze i wykonaliśmy niezłą liczbę okrążeń. W sumie, to był udany dzień i cieszę się, że w czwartek znowu do niego wsiądę".
 
Tor: Tor Barcelona-Catalunya/4655 km
Kierowca: Antonio Giovinazzi
Pogoda: słonecznie i sucho; temperatura powietrza 5-17°C, na torze 6-27°C
Podwozie/silnik: Alfa Romeo Racing C38 - 01/Ferrari
Liczba okrążeń: 101, 470 155 km
Najszybsze okrążenie: 1:19.312 (C4)

-

KASK ANTONIO GIOVINAZZI'EGO W SEZONIE 2019

_
źródło: Alfa Romeo Polska

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM
Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM

ALFA ROMEO | Na kilka dni przed testami drogowymi, prace nad Junior VELOCE – wersją wyposażoną w specjalne rozwiązania „made by and for” Alfa Romeo – dobiegają końca.

Przeżyj emocje pierwszego etapu wyścigu 1000 Miglia wraz z Alfa Romeo
Przeżyj emocje pierwszego etapu wyścigu 1000 Miglia wraz z Alfa Romeo

Alfa Romeo | Alfa Romeo powraca na drogi wyścigu 1000 Miglia. Oto najpiękniejsze ujęcia z pierwszego etapu prowadzącego z Brescii do Turynu. Na oficjalnych kanałach społecznościowych Alfy Romeo można śledzić „najpiękniejszy wyścig świata”.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Alfa Romeo Stelvio 2.2 Diesel AT8 Q4 Super
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 124572 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2017
Alfa Romeo Tonale Veloce 1.5 T4 180KM Hybrid DCT7
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Veloce 1.5 T4 180KM Hybrid DCT7
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony