ALFA ROMEO GIULIA I STELVIO „ESTREMA” 2022

Alfa Romeo prezentuje serię specjalną Giulia i Stelvio „ESTREMA” w Hinwil, w siedzibie zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen. Pierwsza globalna seria specjalna „ESTREMA” będąca ucieleśnieniem najwyższych osiągnięć w zakresie rozwiązań technicznych i dynamiki, stylu i sportowego charakteru oferuje elementy wyposażenia, które plasują ją na szczycie gamy. Jej oficjalny debiut miał miejsce w siedzibie Alfa Romeo F1 Team w szwajcarskim Hinwil, gdzie z dala od świateł reflektorów, Alfa Romeo i Sauber nieprzerwanie prowadzą współpracę opierającą się na wymianie know-how w nieustannym poszukiwaniu jak najlepszych osiągów oraz innowacyjnych zrównoważonych technologii - kluczowych obszarów dla nowej ery marki.

-

-

Nowa Alfa Romeo Giulia i Stelvio „ESTREMA” MY22 to kolejny krok w sportowym DNA marki. „ESTREMA”, pierwsza seria specjalna sprzedawana na całym świecie, to doskonałe połączenie wyrafinowanych rozwiązań technicznych i unikalnej przyjemności z jazdy.

ALFA ROMEO GIULIA I STELVIO „ESTREMA” 2022 - CENA W POLSCE

Sprzedaż modeli Giulia i Stelvio „ESTREMA” rozpocznie się po 9 kwietnia. Cena modeli nie jest jeszcze znana. Klienci poznają ją wkrótce.

-

-

Nowa strategia gamy Alfy Romeo opiera się teraz na prostocie: główne wersje wyposażenia - Super i Ti - mają jasno określone specyfikacje zaspakajające potrzeby najbardziej wymagających klientów oraz dwie wersje z czarnymi i ciemnymi elementami wykończenia - Sprint i Veloce - podkreślające sportowy charakter marki. „ESTREMA” pozycjonuje się na szczycie gamy, stanowiąc ukłon w stronę super sportowej wersji Quadrifoglio.

Model jest przeznaczony dla klientów - określanych często mianem „purystów motoryzacji” – cały czas poszukujących emocji związanych z jazdą i tworzy z nimi idealną „symbiozę”. To klient koneser, który mniejszą wagę przywiązuje do muskularnej sylwetki pojazdu, ale zwraca uwagę na rozwiązania techniczne zapewniające równowagę i wyjątkową dynamikę jazdy.

-

-

Nowe aktywne zawieszenie jest oferowane w standardzie: dzięki możliwości dostosowania się do warunków i stylu jazdy, zwiększa komfort podróżowania, bez uszczerbku dla przyjemności jazdy oferowanej przez sportowy samochód. System sterowania „Alfa Active Suspension” kontroluje zawieszenie i amortyzatory, stale współpracując z CDC (Chassis Domain Control) i DNA, kalibrując swoje działania w zależności od wybranego trybu.
W standardzie również, w modelu „ESTREMA” występuje mechaniczny samoblokujący mechanizm różnicowy, który gwarantuje wysoką stabilność i kontrolę w każdych warunkach przyczepności, a także rozdziela moment obrotowy i napęd również podczas wychodzenia z zakrętów oraz przy dużych prędkościach i przyspieszeniach.

-

-

Zarówno patrząc z zewnątrz, jak i po wejściu do środka, na pierwszy plan wysuwa się sportowy charakter samochodu, co jest zasługą między innymi szerokiego zastosowania włókna węglowego. Na zewnątrz z włókna węglowego wykonane są obudowy lusterek oraz „trilobo” z przodu maski. W ciemnych odcieniach utrzymany jest specjalny emblemat „ESTREMA” na zderzaku, obręcze kół - 19- calowe w modelu Giulia i 21-calowe w modelu Stelvio - oraz zaciski hamulcowe. Ten sam silny, sportowy charakter można zaobserwować we wnętrzu, gdzie zastosowano elementy wykończeniowe z włókna węglowego i siedzenia z Alcantary® - unikalnego materiału łączącego w sobie estetykę i funkcjonalność. Kontrastujące czerwone przeszycia i skórzane wstawki podkreślają ekskluzywność i sportowy wygląd deski rozdzielczej, foteli i kierownicy.

Nowa Alfa Romeo Giulia i Stelvio „ESTREMA” 2022 są wyposażone w silniki 2.0 Turbo Benzyna o mocy 280 KM lub 2.2 Turbo Diesel o mocy 210 KM, oba zestawione z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła Q4. Całość uzupełnia system audio z 14 głośnikami firmy Harman Kardon.

-

-

Odnowienie partnerstwa pomiędzy Alfą Romeo i Sauber Motorsport w lipcu 2021 roku jest wyrazem chęci obu stron do wspólnego doskonalenia się. Ta strategiczna synergia ma na celu stworzenie ekscytującej przyszłości dla zespołu i marki poprzez precyzyjny, długoterminowy plan. Zresztą F1 jest doskonałym laboratorium zmian, pionierem strategii hybrydowej, liderem w zarządzaniu big data i sztuczną inteligencją oraz w rozwoju oprogramowania nowej generacji - są to kluczowe obszary dla marki takiej jak Alfa Romeo, dla której doskonałość technologiczna jest priorytetem.

Siedziba zespołu F1 Alfy Romeo jest wylęgarnią nowych technologii, a nowa Giulia i Stelvio „ESTREMA” nie mogły nigdzie indziej zostać zaprezentowane, jak tylko tutaj, gdzie wartości obu marek, takie jak techniczne dopracowanie i poszukiwanie symbiozy pomiędzy człowiekiem a samochodem, splatają się ze sobą, by osiągnąć jeden wspólny cel: maksymalne osiągi.

-

-

W siedzibie firmy w Hinwil teraźniejszość, której odważnym wyrazem jest seria specjalna „ESTREMA”, spotyka się z wizją przyszłości, tworząc strategiczne aktywa i ciągle dzieląc się techniczną wiedzą.

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Włoski zespół inżynierów Alfy Romeo odkrywa sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280
Włoski zespół inżynierów Alfy Romeo odkrywa sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280

Alfa Romeo | PRZEGLĄD DYNAMIKI: kultowy ośrodek testowy Balocco jest miejscem długo wyczekiwanych testów z dynamiki jazdy (proces homologacji w trakcie) nowego modelu Junior w jego najbardziej sportowej wersji - 280 KM VELOCE - w 100% elektrycznej i wyposażonej w dedykowane rozwiązania tylko dla Alfy Romeo.

Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM
Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM

ALFA ROMEO | Na kilka dni przed testami drogowymi, prace nad Junior VELOCE – wersją wyposażoną w specjalne rozwiązania „made by and for” Alfa Romeo – dobiegają końca.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Inny JUNIOR Ibrida 136 KM MHEV Czerwony Brera + czarny dach
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Inny JUNIOR Elettrica Speciale 156 KM BEV Czerwony Brera + czarny dach
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Sprint 1.5 T4 150KM DCT7 Mild-Hybrid
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony