ALFA ROMEO F1 TEAM ORLEN ŚWIĘTUJE PREMIERĘ TONALE

W najbliższy weekend Alfa Romeo Tonale zadebiutuje w salonach sprzedaży na głównych rynkach europejskich, rozpoczynając Dni Otwarte, w której uczestniczyć będą fani Alfy z wczoraj, dziś i jutra. W tym samym czasie zespół Alfa Romeo ORLEN F1 Team weźmie udział w Grand Prix Azerbejdżanu w Baku, a bolid C42 Formuły 1 przybierze wspaniałe trójkolorowe barwy, upamiętniające ten historyczny moment.

-

-

Zaprojektowane przez Centro Stile Alfa Romeo, malowanie jest wyrazem hołdu dla Tonale, pierwszego zelektyfikowanego C-SUV-a marki, który jest wyrazem metamorfozy marki wychodzącej w stronę nowej ery łączności ze światem i elektryfikacji, zachowując przy tym niezrównany sportowy charakter, dzięki któremu od 1910 roku marka pozostaje światową ikoną.

Nowy wygląd to zasługa przede wszystkim pokrywy silnika, której kolorystyka została całkowicie zmieniona. Tradycyjna czerwień została zastąpiona odważną zielenią, która wraz z kolorem Blu Misano jest kolorem wersji premierowej Alfy Romeo Tonale i nawiązuje do słynnego zielonego lakieru Montreal.

-

-

Zielona pokrywa silnika jest przecięta ukośną linią, dzięki czemu nadwozie zyskuje bardziej dynamiczny wygląd. W tym miejscu znajduje się napis Alfa Romeo- nawiązujący do początków XX wieku, kiedy to pojawił się on na samochodach wyścigowych marki, a tuż poniżej napis Tonale - model, który wprowadza Alfę Romeo w przyszłość.

Biała linia biegnie od górnej części pokrywy silnika, schodząc w dół i tworząc swoistą sygnaturę świetlną, dzięki reflektorom przednim Alfy Romeo Tonale będącym nowoczesną reinterpretacją koncepcji  „3+3 zastosowanej w kultowych modelach takich, jak SZ Zagato czy koncepcie Proteo. Ten sam wyróżniający motyw tworzy efektowny wzór na całej zielonej części, a powyżej, w miejscu, gdzie zielona linia przecina się z białą, dumnie prezentuje się legendarny symbol  Quadrifoglio”.

-

-

W ten sposób zieleń uzupełnia podstawowe kolory, biały i czerwony, oficjalnej kolorystyki bolidu C42, tworząc spektakularny trójkolorowy samochód wyścigowy, który kierowcy Valtteri Bottas i Zhou Guanyu zaprezentują na torze ulicznym w Baku, gdzie odbędzie się ósmy wyścig zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Świata F1 sezonu 2022. Jest to zatem autentyczny hołd dla włoskiego designu marki Alfa Romeo i emocji, jakie rozpala w sercach milionów fanów na całym świecie. Zresztą pasja zawsze stanowiła jedną z podstawowych wartości Alfy Romeo na przestrzeni jej historii. Wystarczy przypomnieć, że Alfa Romeo była pierwszym producentem samochodów, którego kierowca zdobył w 1950 r. tytuł mistrza świata Formuły 1.

-

-

Nowa kolorystyka bolidu Alfa Romeo Team ORLEN F1 podkreśla również silny związek pomiędzy markami Alfa Romeo i Sauber. Ta intensywna współpraca ma na celu maksymalne wykorzystanie know-how Formuły 1 oraz rozwój nowych strategicznych aktywów. F1 jest przecież doskonałym laboratorium zmian, pionierem strategii hybrydowej, liderem w zarządzaniu big data i sztuczną inteligencją oraz w rozwoju oprogramowania nowej generacji. Są to strategiczne obszary dla marki takiej jak Alfa Romeo, dla której doskonałość technologiczna i najwyższa jakość są najważniejszymi priorytetami. Nowe Tonale nie jest tu wyjątkiem, ponieważ jest to Alfa Romeo w najczystszej postaci, oferująca: niepowtarzalny włoski design, ustanawiającą rekordy technologię i łączność, elektryfikację nowej generacji, niezrównaną dynamikę jazdy i koncentrację na kierowcy.

Alfa Romeo wybrała innowacyjny i bezpośredni sposób, aby zaprezentować trójkolorowe malowanie bolidu, przygotowane z okazji premiery handlowej Alfy Romeo Tonale: JigSpace, pierwszą na świecie platformę otwartą i generowaną przez użytkowników za pomocą miniaplikacji App Clips i webAR. Innowacyjne oprogramowanie oferuje wszystkim pasjonatom interaktywną wersję 3D bolidu C42 zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN. JigSpace pozwala fanom” Alfy Romeo zanurzyć się w świecie Formuły 1, klikając po prostu link i wejść do niezwykłego świata metawersji poprzez wciągające doświadczenia 3D.

___
źródło: Alfa Romeo Polska.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

“Alfa Romeo nei nostri cuori”
“Alfa Romeo nei nostri cuori”

ALFA ROMEO | Strategiczna współpraca handlowa pomiędzy Alfa Romeo i Sauber Motorsport w F1 rozpoczęta w 2018 roku dobiega końca podczas Grand Prix Abu Zabi.

Alfa Romeo przedstawia pierwszą globalną limitowaną serię specjalną
Alfa Romeo przedstawia pierwszą globalną limitowaną serię specjalną

ALFA ROMEO | Wkrótce ruszą zamówienia na limitowaną edycję Tributo Italiano, pierwszą globalną serię specjalną w gamie, będącą hołdem dla korzeni marki, włoskiej doskonałości i charakterystycznego sportowego charakteru Alfy Romeo.

Stabilny wzrost wyników sprzedaży marki Alfa Romeo
Stabilny wzrost wyników sprzedaży marki Alfa Romeo

ALFA ROMEO | Po raz kolejny wyniki marki Alfa Romeo za trzeci kwartał 2023 roku potwierdzają stabilny wzrost sprzedaży na całym świecie. Globalny roczny wynik wzrósł o 39%, przy wzroście o 10% w porównaniu do 2022 r. w zakończonym właśnie kwartale.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM 105CV Distinctive - PL salon/ 2letnia GWARANCJA!
 • Model: Giulietta
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 66482 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2016
Alfa Romeo Giulia Competizione 2.0 TB 280KM A8 Q4 Panorama
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Giulia Competizione 2.0 TB 280KM A8 Q4 Alfa Red
 • Model: Giulia
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony