Alfa Romeo zaprasza na Dni SUV-ów

Po raz pierwszy w 113-letniej historii, Alfa Romeo oferuje w swoim portfolio dwa modele samochodów z najbardziej lubianych w Europie segmentów premium. Tonale zdobywa popularność wśród kompaktowych SUV-ów, a bestsellerowy Stelvio umacnia pozycję w kategorii SUV-ów klasy średniej. Oba auta w swoich najnowszych odsłonach są dostępne na polskim rynku od niedawna.


Dni SUV-ów: Alfa Romeo Tonale

W tym zestawieniu wyjątkową rolę odgrywa Tonale, który wprowadza Alfę Romeo w świat elektryfikacji. To właśnie Plug-in Hybrid, z 280-konym napędem na cztery koła, pozostaje najmocniejszą wersją tego modelu. Przy okazji warto podkreślić, że silnik spalinowy tej wersji jest produkowany w polskiej fabryce w Bielsku-Białej. Tonale występuje też w wersji Mild hybrid o mocy od 130 KM do 160 KM, plus dodatkowa moc 20 KM generowana z silnika elektrycznego oraz z nowoczesnym i ekonomicznym silnikiem wysokoprężnym o mocy 130 KM. W każdej z czterech bogatych wersji wyposażenia standardowego to kierowca pozostaje w centrum uwagi, czerpiąc przyjemność z przebywania w doskonale zaprojektowanym wnętrzu i sportowego charakteru jazdy Tonale.


Dni SUV-ów: Alfa Romeo Stelvio

Stelvio, większa siostra Tonale, cały czas kusi idealnymi proporcjami nadwozia, sportowymi akcentami i eleganckim, włoskim pochodzeniem. Model ten przeszedł na początku roku lifting, zyskał kilka innowacji technologicznych, takich jak przednie światła Full LED Matrix, oferowane w standardzie bez względu na poziom wersji, elektroniczny, wirtualny kokpit zegarów o średnicy 12,3” czy zaawansowaną technologię NFT (Non-Fungible-Token) śledzącą cykl życia pojazdu. I nadal zachwyca osiągami, zarówno w wersji benzynowej o mocy 280 KM, 210-konnej Diesla, jak i w legendarnej, 520-konnej odsłonie Quadrifoglio.


5 LAT GWARANCJI MAXIMUM CARE

Dni SUV-ów Alfy Romeo we wrześniu zbiegają się z doroczną, jesienną wymianą firmowych flot. Dealerzy Alfy Romeo zapraszają do wizyt w salonach, oferując promocyjne opcje finansowania, z atrakcyjnym leasingiem 101%* na czele. Ponadto wszystkie modele Alfa Romeo nadal są dostępne z przedłużoną, 5-letnią gwarancją Maximum Care z limitem do 200 tys. km**, która podkreśla wysoką jakość produkowanych we Włoszech aut.

Marka zachęca wszystkich klientów, którzy rozważają zakup samochodu typu SUV, do skorzystania z jazdy testowej. Wynika to z tego, że dopiero za kierownicą Tonale czy Stelvio kierowca ma okazję w pełni poznać potencjał Alfy Romeo i jej 113-letnie, wyścigowe dziedzictwo. Już pierwsze kilometry po krętej drodze pozwolą zrozumieć fenomen marki i istnienie setek klubów i tysięcy miłośników na całym świecie. Alfa Romeo zaprasza do dołączenia do rodziny Alfisti, szczególnie biorąc pod uwagę jej plany rozwoje na najbliższe lata – zarówno w zakresie wyjątkowych, sportowych modeli, jak i samochodów elektrycznych.


źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. 

*Oferta leasingowa dotyczy modeli Alfa Romeo i jest skierowana do przedsiębiorców. Założenia przyjęte do komunikowanego całkowitego kosztu leasingu 101% to: okres finansowania − 24 miesiące, wpłata własna − 45%, wykup − 19%, stała stopa oprocentowania. Leasingobiorca ponosi dodatkowo koszt ubezpieczenia OC i AC. Zgoda na udzielenie leasingu jest uzależniona od zdolności kredytowej Klienta ustalanej zgodnie z procedurami leasingodawcy. Niniejsza informacja nie stanowi oferty, ani oświadczenia gwarancyjnego w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Szczegóły leasingu i warunki gwarancji (w tym wyłączenia z gwarancji) u autoryzowanych dealerów Alfa Romeo.
**Gwarancja Maximum Care obejmuje 2 lata gwarancji kontraktowej i 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej z łącznym limitem do 200 tys. km.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia i Stelvio wyróżnione w Autonis Design Awards
Alfa Romeo Giulia i Stelvio wyróżnione w Autonis Design Awards

ALFA ROMEO | To już kolejny sukces marki Alfa Romeo w tym roku – tym razem w konkursie autonis design organizowanym przez magazyn branżowy „auto motor und sport”.

Alfa Romeo 33 Stradale powraca na tor Monza, miejsce swojego debiutu 56 lat temu
Alfa Romeo 33 Stradale powraca na tor Monza, miejsce swojego debiutu 56 lat temu

ALFA ROMEO | Po światowej premierze nowej 33 Stradale, która odbyła się wczoraj w Muzeum Alfy Romeo, marka oferuje pasjonatom światowych sportów motorowych jeszcze silniejsze emocje: powrót do „Świątyni prędkości” na torze Monza podczas Grand Prix Włoch. Dokładnie 31 sierpnia 1967 roku, na kilka tygodni przed oficjalną prezentacją na Targach Motoryzacyjnych w Turynie kultowy samochód zadebiutował na legendarnym torze. 

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale - wskrzeszenie legendy
Nowa Alfa Romeo 33 Stradale - wskrzeszenie legendy

PREMIERA | Alfa Romeo ma przyjemność zapowiedzieć powrót legendarnego modelu 33 Stradale, ikony z lat 60. XX wieku, uważanego przez wielu za jeden z najpiękniejszych samochodów w historii i wywodzącego się bezpośrednio z Tipo 33, który był niegdyś gwiazdą światowych sportów motorowych.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale Veloce MHEV 180KM AT7
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200 KM Salon PL / I-wł. / Pakiet kier. +/ FV VAT 23%
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 72100 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Alfa Romeo Stelvio TI 280KM AT8 Q4 - MY 22
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony