Aleksandra Sasha Sidorenko w nowej serii programu Ford Polska „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”

Wielokrotnie słyszała, że boks nie jest sportem dla dziewczyn. Nie przeszkodziło jej to w zdobyciu mistrzostwa Europy w wadze lekkiej. Dzisiaj inspiruje wiele kobiet, które dzięki tej wyjątkowej dyscyplinie odbudowują swoją silę psychiczną i pewność siebie. Zapraszamy na najnowszy odcinek z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”, który prowadzi Beata Sadowska. 


Aleksandra Sasha Sidorenko rozpoczęła swoją karierę sportową w wieku 12 lat od treningów karate. W wieku 14 lat zaczęła trenować kickboxing, w którym zdobyła Puchar Świata. Siedmiokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Ukrainy w boksie, pięciokrotnie startowała w mistrzostwach Europy i czterokrotnie w mistrzostwach świata. Reprezentowała Ukrainę i Kazachstan. W 2014 roku przeprowadziła się do Polski i przyjęła polskie obywatelstwo. W 2017 roku zdobyła pas Mistrzyni Europy.

W rozmowie z Beatą Sadowską opowie między innymi o swojej pierwszej porażce, o tym czy boks pomaga w zakończeniu związku i zdradzi, czy mama boksuje inaczej.

– Boks jest bardzo trudną dziedziną sportu. Tutaj bardzo duże znaczenie ma trening ogólnorozwojowy ciała oraz siła, wytrzymałość i prędkość. Trzeba nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Warto również pamiętać o samej przyjemności z uprawiania boksu. Nie chodzi tylko o to, żeby wygrać. Najważniejsza jest ta gra bokserska, którą podejmujemy z przeciwnikiem. To jak z jazdą sportowym samochodem. Nie musimy nim szybko jeździć, ale możemy mieć przyjemność z jazdy rekreacyjnej. Uważam boks za taką rekreacyjną jazdę – powiedziała podczas wywiadu Aleksandra Sasha Sidorenko.


„AutentycznE rozmowy w E-Transicie” to projekt Ford Polska. Prowadzącą program jest Beata Sadowska, a do Mobilnego Studia E-Transit zaprasza gości, którzy odmienili swoje życie i – w zgodzie z własnymi marzeniami – wybrali swoją pasję.

Pierwszy odcinek serii został wyemitowany 2 października 2023 na kanale YouTube Ford Polska, a gościem programu byli między innymi Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, Paweł Kunachowicz – prawnik, który zrzucił togę i został przewodnikiem wysokogórskim, a także podróżniczka Lexie Alford, która ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym – Fordem Explorerem.

źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Rock Crawl – wyjątkowo ekstremalny tryb jazdy w nowym Fordzie Bronco
Rock Crawl – wyjątkowo ekstremalny tryb jazdy w nowym Fordzie Bronco

FORD Ford Bronco Badlands dzięki swojej konstrukcji zdolny jest do pokonywania najtrudniejszych terenów. Na liście systemów i rozwiązań zapewniających mu niezwykłe właściwości terenowe jest tryb jazdy „Rock Crawl”. Ma on swoje korzenie w wydarzeniu z 1911 roku.

Elektryczny Ford Capri to nowy rozdział w historii legendarnego modelu
Elektryczny Ford Capri to nowy rozdział w historii legendarnego modelu

FordHistoria Forda Capri to opowieść o samochodzie, który na zawsze odmienił europejski rynek motoryzacyjny. To eleganckie coupe, wprowadzone do produkcji w 1969 roku, szybko zyskało miano europejskiej odpowiedzi na amerykańskiego Mustanga.

Elektryfikacja jednostek samorządu terytorialnego z Fordem
Elektryfikacja jednostek samorządu terytorialnego z Fordem

FORDW związku z nadchodzącym terminem, do którego co najmniej 30% floty pojazdów użytkowanych przez jednostki samorządu terytorialnego powinno być elektrycznych albo napędzanych gazem ziemnym, Ford ogłasza gotowość do wsparcia w tej transformacji.

Najnowsze oferty

Ford Ranger Raptor 3.0 EcoBoost 288KM A10 4x4 - cesja leasingu
 • Model: Ranger Raptor
 • Typ nadwozia: Pick-up
 • Przebieg: 24256 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Ford Tourneo Courier Titanium 1.0 EcoBoost 125KM M6
 • Model: Tourneo Courier
 • Typ nadwozia: Minivan
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Focus Titanium 1.0 EcoBoost HYBRID 125 KMM6
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony