MARKA ABARTH GŁÓWNYM SPONSOREM FORMUŁY SAE ITALY – XV EDYCJI

XV edycja Formuły SAE Italy, Formula Electric Italy & Formula Driverless, rywalizacja pomiędzy studentami inżynierii pochodzącymi z różnych uniwersytetów z całego świata i zajmującymi się projektowaniem, konstruowaniem i prowadzeniem własnych samochodów wyścigowych, odbędzie się w dniach 24-28 lipca.

Gospodarzem włoskiego wyścigu Formuły SAE organizowanego na torze wyścigowym „Palonia" w Varano de 'Melegari (Parma) jest ANFIA (Włoskie Zrzeszenie Przemysłu Samochodowego), a Fiat Chrysler Automobiles, za pośrednictwem marki Abarth, jest głównym sponsorem, potwierdzając tym samym zaangażowanie FCA we wzmocnienie swoich relacji ze środowieskiem akademickim i podkreślając sportowe wartości marki z logo Skorpiona, która może poszczycić się długą i wspaniałą historią wyścigów i rajdów.

Abarth jest jedną z nielicznych marek motoryzacyjnych, które od chwili swojego powstania, w tym roku świętuje swoje 70-lecie, są zawsze kojarzonych z światem wyścigów i rajdów: Carlo Abarth tuningował samochody z seryjnej produkcji, tworząc fantastyczne samochody sportowe, które zwyciężały w licznych zawodach, budując legendę spod znaku Skorpiona. W ten sam sposób młodzi inżynierowie z Formula SAE projektują i konstruują swoje samochody, a także testują je na torze. Nie należy zapominać, że marka Abarth zawsze utrzymywała silne relacje z młodymi entuzjastami sportów samochodowych i motorowych, o czym świadczy  jej zaangażowania w Formułę 4 powered by Abarth, we Włoszech i Niemczech, mistrzostwa młodzieży, w których obiecujący młodzi kierowcy mogą rozwijać swoje umiejętności.

Formuła SAE Italy to także ekscytujące wydarzenie edukacyjne, ponieważ samochody przez pięć ocenia wymagające jury, przeprowadzając liczne testy pod kątem projektowania, wydajności i spójności kosztów. Tylko samochody, które przejdą pozytywnie ocenę wstępną, zostaną dopuszczone do testów trackdrive: sprawdzian przyspieszenia, poślizgu i autocrossu, po najbardziej ekscytującą ze wszystkich prób:  wytrzymałościową (endurance).

W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 2600 studentów z 27 krajów i 80 różnych uniwersytetów, reprezentujących 87 zespołów uniwersyteckich.

Celem jest skupienie się nie tyle na sprawności sportowej młodych zawodników, ile na ich umiejętnościach w zakresie inżynieryjnego know-how, zaangażowania, organizacji i przestrzegania harmonogramu, koordynacji projektu i prezentacji produktu. Przewidziane są nagrody w różnych kategoriach, podzielone według klas i rodzaju testów. Wśród najbardziej pożądanych nagród specjalnych przydzielanych przez sponsorów są dwie nagrody przyznane przez markę Abarth w kategorii „Endurance & Efficiency" (wytrzymałość i wydajność), dla samochodów z silnikiem spalinowym (pierwsze miejsce w kategorii wytrzymałości klasa 1C) i silnikiem elektrycznym (pierwsze miejsce w kategorii wytrzymałości klasa 1E) oraz nagroda za jazdę na torze (trackdrive) dla pojazdów autonomicznych (pierwsze miejsce w kategorii 1D na torze).

ABARTH 124 & ABARTH 595

Do najbardziej ekscytujących przeżyć podczas Formuły SAE Italy 2019 należy jazda testowa za kierownicą Abartha 124 Rally Tribute, Abartha 595 Competizione i Abartha 595 esseesse, dwa ostatnie modele z nowej serii specjalnej „70th Anniversary", wyróżniającej się specjalnym logo, podkreślającym wyjątkowość i ekskluzywność samochodów. W szczególności, Abarth 595 Competizione o mocy 180 KM to najbardziej „radykalna" wersja ikony Abartha, natomiast nowy Abarth 595 esseesse stanowi hołd dla legendarnego zestawu tuningowego Sixties, z powodzeniem powtórzonego w 2009 roku w modelu Abarth 500.

Przeznaczony dla pasjonatów bezkompromisowych osiągów, nowy Abarth 595 łączy w sobie sportowy charakter marki spod znaku Skorpiona z charakterystycznym designem, stylem i możliwościami skomunikowania ze światem. Podziwiać będzie można także limitowaną edycję Abartha 124 Rally Tribute, uświetniającego triumf samochodu wyścigowego „124 rally", który w zeszłym roku zdobył Puchar FIA R-GT i odniósł ponad 40 zwycięstw klasowych w 12 mistrzostwach krajowych. Wyprodukowany w limitowanej edycji zaledwie 124 egzemplarzy, nowy Abarth 124 Rally Tribute wyróżniają ekskluzywne elementy wyposażenia, które czynią z niego prawdziwy „kolekcjonerski przedmiot", o czym świadczy specjalny, jubileuszowy emblemat na błotnikach, a wewnątrz samochodu: metalowa, numerowana tabliczka potwierdzająca jego elitarność oraz „Certyfikat Autentyczności", który potwierdza, że każdy egzemplarz jest wyjątkowym „Instant Classic", stanowiącym inwestycję na przyszłość.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej www.formula-ata.it.

___
źródło: Abarth Polska

Czytaj więcej o marce Abarth

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Nowy Abarth 695 75° Anniversario - 75 urodziny marki
Nowy Abarth 695 75° Anniversario - 75 urodziny marki

ABARTH | Marka Abarth będzie wkrótce obchodziła swoją 75 rocznicę powstania, będącą ważnym kamieniem milowym i kolejnym rekordem dla marki z logo Skorpiona, która wciąż inspiruje marzenia fanów na całym świecie. 

Abarth przedstawia Nowego Abartha 600e, najmocniejszy model w historii marki
Abarth przedstawia Nowego Abartha 600e, najmocniejszy model w historii marki

Nowość | Nowy Abarth 600e - w premierowej wersji Scorpionissima - zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas kręcenia nowej reklamy w Mediolanie we Włoszech.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony