Abarth i Stellantis Motorsport łączą siły, wyścigowe DNA i partnerów, aby stworzyć najpotężniejszego Abartha w historii

Abarth i Stellantis Motorsport z dumą ogłaszają nową współpracę, której celem jest ustanowienie nowego standardu w świecie motoryzacji elektrycznej wraz z powstaniem najpotężniejszego Abartha w historii oferującego moc 240 KM. Partnerska współpraca jest hołdem dla wyścigowej historii Abartha. Wyścigi zawsze były bowiem częścią DNA marki. Dzięki technologicznemu „transferowi” marki, najbardziej innowacyjne rozwiązania - testowane na torze w celu zwiększenia osiągów i niezawodności – wykorzystywano później w samochodach seryjnej produkcji, aby zapewnić ekscytujące, pełne adrenaliny wrażenia z jazdy. To samo dotyczy Motorsport, spółki należącej do Grupy Stellantis odpowiedzialnej za działalność wyścigową marek, oddziałów i spółek zależnych firmy.

Ponadto, nowe partnerstwo wzmacnia DNA Abartha polegające na przekształcaniu zwykłych samochodów w coś niezwykłego i czerpie z tradycji i dziedzictwa marki w dziedzinie wyścigów, łącząc wszystkie te elementy z doświadczeniem Stellantis Motorsport. Obie firmy łączą swoje różne, choć w rzeczywistości podobne doświadczenie i historię, aby osiągnąć wspólny cel: tworzyć samochody drogowe o znacznie wyższych osiągach.


Abarth i Stellantis Motorsport wspólnie stworzyły platformę złożoną z różnych technologii, doświadczenia wyścigowego, wiedzy inżynierskiej i tysięcy godzin testów, aby rozpocząć projekt ukierunkowany na wysokie osiągi: nowa platforma oparta na dobrze znanej eCMP, teraz przemianowanej na Perfo-eCMP. Każdy element technologiczny został przeanalizowany, udoskonalony i dopracowany przez zespół inżynierów, ekspertów i kierowców testowych z Abartha i Stellantis Motorsport, aby stworzyć jak najlepszy pakiet. W rezultacie powstała prawdziwa motoryzacyjna perła, wyposażona w wysokowydajny układ napędowy i zawieszenie o specjalnej konfiguracji zapewniającej bezpieczne prowadzenie, dynamikę i stabilność, a także wysoką precyzję jazdy po torze i doskonałe właściwości jezdne w każdych warunkach.

Aby jeszcze bardziej przyczynić się do uzyskiwania doskonałych osiągów, nowy Abarth jest również wyposażony w unikalny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który został opracowany z myślą o specyficznych potrzebach układu napędowego BEV i dostosowany do parametrów jego dynamiki. W rezultacie powstał najmocniejszy w historii Abarth, projekt charakteryzujący się innowacyjnością i ekstremalnymi osiągami, który nie jest li tylko wynikiem zwykłego tuningu, ale nowym punktem odniesienia, w którym innowacyjna architektura harmonijnie współgra z niezwykle wydajnym silnikiem zamkniętym w sportowym podwoziu.


Nowy Abarth będzie miał moc 240 KM i wyposażony będzie w zaawansowany układ hamulcowy oferujący większą moc i stabilność dzięki większym tarczom hamulcowym i powierzchniom tarcz zapewniającym lepsze rozpraszanie ciepła i odporność na zużycie. Stworzone w oparciu o doświadczenia zdobyte w Formule E, nowe opony zapewniają maksymalną przyczepność bez uszczerbku dla zasięgu i akustyki. Dzięki dwuskładnikowej mieszance, która jest bardziej miękka na zewnątrz, a sztywniejsza w środku, nowe opony zapewniają jeszcze lepszą przyczepność podczas pokonywania zakrętów oraz lepszy zasięg, a poliuretanowa wkładka zapewnia doskonałą izolację akustyczną (słyszalny hałas zmniejszony o 20%).

Wewnątrz, niezwykle komfortowe fotele o ergonomii foteli wyścigowych zapewniają wygodną jazdę nawet podczas „najbardziej ekstremalnych tras”. Wykonane z 4 różnych rodzajów pianek zapewniających optymalne wsparcie dla każdej części ciała, te wyczynowe fotele mają otulający kształt, aby zapewnić stabilizację ciała kierowcy podczas pokonywania zakrętów i lepsze wsparcie boczne. Pianka o wyższej gęstości gwarantuje wysoką trwałość.


Krótko mówiąc, zespoły Abarth i Stellantis Motorsport przeanalizowały każdy szczegół, by osiągnąć najlepszy wynik, który zapewni fanom marki zabawę, osiągi i bezpieczeństwo. Abarth kontynuuje swoją ścieżkę elektryfikacji, pozostając jednocześnie niezwykle wiernym swoim korzeniom i koncentrując się na osiągach. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych w późniejszym terminie.

Założony w momencie powstania Grupy, aby ożywić przeszłość i teraźniejszość marki, Stellantis Motorsport jest silnie zakorzeniony w świecie wyścigów i zawsze projektował samochody potrafiące wygrywać w różnych kategoriach i zapewniać przyjemność z jazdy, niezależnie od poziomu przygotowania kierowcy. Stellantis Motorsport ma na swoim koncie 27 tytułów producenta FIA WRC, 11 zwycięstw w Dakarze, 7 zwycięstw w Le Mans i jest najbardziej znany ze swojego zaangażowania w Mistrzostwa Świata Formuły E z DS i Maserati, Mistrzostwa Świata Endurance z Peugeot oraz Rally Customer Racing z Citroënem C3 Rally2 i Peugeotem 208 Rally4.


Źródło: Abarth Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. 

Czytaj więcej o marce Abarth

Heritage Hub: zachwycająca wystawa z okazji 75 lat istnienia marki Abarth
Heritage Hub: zachwycająca wystawa z okazji 75 lat istnienia marki Abarth

ABARTH | Z okazji 75. urodzin marki z logo Skorpiona, zespół Heritage grupy Stellantis stworzył tymczasową wystawę, na której prezentowane są niezwykle cenne, rzadkie egzemplarze Abartha należące do prywatnych kolekcjonerów i stałej kolekcji firmy.

Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e
Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e

ABARTH | Z okazji swoich 75. urodzin, marka Abarth robi swoim fanom specjalny prezent i prezentuje trzy niepublikowane dotąd zdjęcia Nowego Abartha 600e Scorpionissima: najmocniejszego Abartha w historii, wyposażonego w silnik o mocy 240 KM, mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i elementy rodem z wyścigów.

Abarth i Breil wydają niepowtarzalny „ryk” tworząc nowy zegarek inspirowany Abarthem 500e
Abarth i Breil wydają niepowtarzalny „ryk” tworząc nowy zegarek inspirowany Abarthem 500e

Abarth | Abarth i Breil po raz kolejny połączyły siły, aby stworzyć nową, limitowaną edycję zegarka Breil Abarth 500e, dostępną w zaledwie 999 egzemplarzach. Współpraca jest hołdem dla pierwszego elektrycznego modelu Abartha: Abartha 500e.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Nowy Abarth 155 KM Cabrio
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony