ABARTH DAYS 2019: NAJWIĘKSZY ZLOT ROKU Z OKAZJI 70-LECIE MARKI ABARTH

Rozpoczyna się odliczanie do nadchodzących Abarth Days 2019, największego europejskiego zlotu samochodów z logo Skorpiona, który odbędzie się w pierwszy weekend października w Mediolanie i zapewni wszystkim uczestnikom możliwość przeżycia dwóch dni w najlepszym stylu Abartha, w atmosferze zabawy, emocji i adrenaliny i w otoczeniu rzeszy fanów świętujących 70. rocznicę powstania marki.

Dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w futurystycznym, nowym MIND (Milano Innovation District), będzie jeszcze bogatsze niż dotąd, o wszelkiego rodzaju atrakcje. Jazdy próbne po torze i drodze własnym Abarthem lub u boku kierowcy testowego Abartha; ogrom adrenaliny podczas taxidrive na siedzeniu pasażera w wielokrotnie nagradzanym Abarcie 124 rally; wystawa aktualnie produkowanych aut oraz klasyków, by poznać sekrety i zobaczyć samochody, które zapisały karty historii marki; strefa akrobacji, w której kaskaderzy wykonają ekstremalnie trudne numery na swoich BMX-ach; strefy gier dla dorosłych i dla dzieci. To jeszcze nie wszystko: na wszystkich czeka wielka niespodzianka. Wszystko po to, aby pobić zeszłoroczny rekord liczby uczestników: ponad 4000 fanów i ponad 3000 jazd testowych.

Jedną z głównych nowości tej edycji będzie z pewnością widowiskowy tor o długości około trzech kilometrów, zbudowany na terenie nowego parku nauki i innowacji. Ekscytujące pasmo prostych, zakrętów i wiraży pozwala wydobyć doskonałe właściwości jezdne oraz osiągi charakterystyczne dla wszystkich samochodów Abartha. Będzie to więc niepowtarzalna gratka dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie za kierownicą swoich Abarthów (bilety można kupić online) oraz dla wszystkich, którzy będą chcieli przetestować jeden z nowych samochodów z gamy Abartha „70° Anniversario" lub wcielić się w rolę drugiego kierowcy rajdowego 124 rally, u boku profesjonalnego kierowcy. Ponadto, na specjalnym torze można będzie zająć miejsce pilota odgrywającego kluczową rolę w zawodach i wraz z prawdziwym kierowcą rajdowym za kierownicą, przetestować możliwości mocnego Abartha 124 rally, dwukrotnego zwycięzcy FIA R-GT CUP. W innym miejscu z kolei, instruktorzy jazdy Abartha nauczą chętnych, jak radzić sobie z nagłą utratą przyczepności tylnej osi, prowadząc samochody specjalnie wyposażone w skid-car.

-

-

W strefie rozrywki z kolei, odwiedzający będą mogli skorzystać z symulatorów jazdy, zmierzyć się ze sobą, kierując zdalnie sterowanymi Abarthami czy zobaczyć poczynania akrobatyczne zespołów Bike Trial, BMX Flatland i Parkour. Całości towarzyszyć będzie energetyczna muzyka, uliczne poczęstunki i stoiska sprzedające produkty promocyjne oraz akcesoria z gamy „Abarth Authentic Accessories powered by Mopar".
Oczywiście nie zabraknie zabytkowych samochodów z logo Scorpiona, jako „mostu" łączącego przeszłość z teraźniejszością marki.

Absolutnymi gwiazdami tego wydarzenia będą współczesne i nieco starsze Abarthy, które można będzie podziwiać i testować na drodze lub torze, jak również szeroki wachlarz atrakcji zaplanowanych dla fanów w każdym wieku. Aby dostać się na to wydarzenie należy zakupić bilet, którego cena zaczyna się od 10 euro (więcej informacji na temat rezerwacji można znaleźć na stronie https://www.abarthday.com/en/event/9).

Ten atrakcyjny format wydarzenia będzie w stanie zadowolić coraz liczniejszą społeczność Abartha na świecie. Dziś istnieją 74 oficjalne kluby (+ 80% od 2016 roku), z czego 37 jest we Włoszech, i liczą one w sumie ponad 5000 członków. Oczywiście, podczas Abarth Days 2019, kluby Abarth będą miały punkt przyjęć dla swoich Członków, idealne miejsce, w którym Ci, którzy Członkami jeszcze nie są, będą mogli posłuchać o ich działalności. Wszystkich łączy zamiłowanie do marki z logo Skorpiona, to samo uczucie, które towarzyszy społeczności „The Scorpionship" działającej od trzech lat w regionie EMEA i liczącej ponad 111 000 zrzeszonych.

Ta silna pasja łączy różne pokolenia Klientów, zawsze w duchu idei założyciela: maksymalne osiągi, dbałość o detale każdego produktu i ciągłe udoskonalenia techniczne. 

Historia marki rozpoczęła się 31 marca 1949 roku, kiedy to Carlo Abarth (1908 - 1979) założył Abarth & C. przy wsparciu kierowcy Guido Scagliariniego. Ich pierwszym samochodem był model 204 A (bazujący na Fiacie 1100), który wpisał się w historię motoryzacji 10 kwietnia 1950 roku, kiedy to Tazio Nuvolari wygrał nim swoje ostatnie zawody Palermo-Monte Pellegrino. Od tamtej pory historia marki z logo Skorpiona była usłana sportowymi i przemysłowymi rekordami, kreując niepowtarzalny charakter, dzięki któremu Abarthy są natychmiast rozpoznawalne wśród innych samochodów codziennie spotykanych na ulicach. Te same cechy szczególne można dziś odnaleźć w jubileuszowej gamie „70o Anniversario", oferowanej w modelach Abarth 595 i Abarth 124, z zewnątrz oznaczonej specjalnym logo, które nadaje tym samochodom wyjątkowego i ekskluzywnego charakteru oraz w niesamowitych 595 esseesse, samochodach inspirowanych legendarnym zestawem tuningowym z lat 60., jak również w limitowanej edycji Abarth 124 Rally Tribute, wyprodukowanej w limitowanej edycji 124 egzemplarzy, która świętuje zwycięstwa Abarth 124 rally odniesione w 2018 roku. W tym roku również, już na jedno spotkanie przed zakończeniem sezonu, odnowiony spider drugi raz z rzędu wygrał Mistrzostwa Europy przeznaczone dla samochodów Gran Turismo.

Osiągi, zabawa i historia: Abarth Days 2019 będą najbardziej wyczekiwanym przez pasjonatów z całej Europy wydarzeniem. Fanów, którzy chcą przeżyć niezapomniane wrażenia i dzielić się swoim zamiłowaniem do włoskiej marki i dla których przygotowano jeszcze inne zaskakujące niespodzianki.


___
źródło: Abarth Polska

Czytaj więcej o marce Abarth

Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e
Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e

ABARTH | Z okazji swoich 75. urodzin, marka Abarth robi swoim fanom specjalny prezent i prezentuje trzy niepublikowane dotąd zdjęcia Nowego Abartha 600e Scorpionissima: najmocniejszego Abartha w historii, wyposażonego w silnik o mocy 240 KM, mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i elementy rodem z wyścigów.

Abarth i Breil wydają niepowtarzalny „ryk” tworząc nowy zegarek inspirowany Abarthem 500e
Abarth i Breil wydają niepowtarzalny „ryk” tworząc nowy zegarek inspirowany Abarthem 500e

Abarth | Abarth i Breil po raz kolejny połączyły siły, aby stworzyć nową, limitowaną edycję zegarka Breil Abarth 500e, dostępną w zaledwie 999 egzemplarzach. Współpraca jest hołdem dla pierwszego elektrycznego modelu Abartha: Abartha 500e.

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Nowy Abarth 155 KM Cabrio
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony