NOWY ABARTH 695 ESSEESSE 2021

Marka z logo Skorpiona powraca, aby serca fanów Abartha zabiły szybciej, dzięki nowej edycji kolekcjonerskiej. 695 Esseesse jest zakorzenione w historii marki, nawiązując bezpośrednio do jej początków, kiedy w latach 60. XX wieku Carlo Abarth rozpoczął wytwarzanie rewolucyjnych zestawów tuningowych, stając się wynalazcą tuningu samochodów produkowanych seryjnie. Abarth 695 Esseesse to nowa wersja kolekcjonerska, przeznaczona dla osób poszukujących ekskluzywności, najlepszych osiągów i wyścigowego charakteru. Powstanie w limitowanej liczbie egzemplarzy złożonej zaledwie z 1390 aut: 695 w kolorze Czarnym Scorpione oraz 695 w kolorze Szarym Campovolo.

Tworząc nową serię specjalną, zespół inżynierów i projektantów Abartha czerpał inspirację z modelu pochodzącego z 1964 roku, określanego „Cinquino” i stuningowanego pod nazwą 695 Esseesse. Samochód ten wyróżniał się m.in. silnikiem o pojemności skokowej zwiększonej do 690 cm3 i mocy 38 KM, umożliwiającej osiągnięcie prędkości 140 km/h. Model, wyprodukowany w liczbie zaledwie 1000 sztuk, był przeznaczony do codziennego użytku, a jednocześnie stanowił sportowy samochód miejski skierowany do Klientów poszukujących najlepszych osiągów. Ponadto, „zadziorny mały Skorpion” wyróżniał się napisem „esseesse” na desce rozdzielczej. Model ten natychmiast odniósł ogromny sukces wśród fanów sportowego włoskiego stylu.

Głównym celem przyświecającym inżynierom podczas projektowania nowego Abartha 695 Esseesse była dalsza poprawa przyspieszenia i właściwości jezdnych. W tym celu zadbano o obniżenie masy, zmianę jej rozkładu i zwrócono uwagę na aerodynamikę. Nowe 695 Esseesse wyróżnia się nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale jego nowa, aluminiowa maska z dwoma przetłoczeniami jest o 25% lżejsza w porównaniu do tej używanej w innych wersjach, co w połączeniu z zastosowaniem układu wydechowego Akrapovič oraz innymi zabiegami zmniejszyło całkowitą masę samochodu o 10 kg w porównaniu do Abartha 595 Competizione. Wyjątkowy wygląd auta uzupełnia umieszczony z tyłu regulowany spojler. Wszystkie wyżej wymienione elementy nie tylko podkreślają styl Abartha, ale przede wszystkim poprawiają osiągi. Na przykład dystans ćwierć mili (400 m) 695 Esseesse pokonuje o 1/10 sekundy szybciej niż wersja Competizione.

-

-

ABARTH 695 esseesse 2021 - SZCZEGÓŁY

Dostępny jedynie w wersji hatchback, nowy Abarth 695 Esseesse natychmiast przyciąga uwagę i ujmuje nową aluminiową maską oraz tylnym spojlerem, który nawiązuje do tak bliskiego marce z logo Skorpiona świata wyścigów. W pozycji maksymalnego nachylenia (60°), przy prędkości 200 km/h spojler Assetto Variabile – regulowany w różnych pozycjach z nachyleniem od 0 do 60° – zwiększa docisk aerodynamiczny nawet do 42 kg, co zapewnia lepszą stabilność na zakrętach i większą pewność prowadzenia przy dużych prędkościach. W połączeniu z aluminiową maską wszystko to przekłada się na niższa masę, lepsze zachowanie na krętej drodze i przyspieszenie. Podsumowując, Abarth 695 Esseesse nowej edycji kolekcjonerskiej jest najszybszy w swojej gamie. Liczne estetyczne cechy nadwozia zawierają szereg elementów inspirowanych przeszłością i teraźniejszością, nadając 695 Esseesse wyjątkowo ekskluzywny charakter. Należą do nich białe detale z przodu i z tyłu, obudowy lusterek i naklejki boczne. Białe są również 17-calowe felgi z czerwonymi elementami w części centralnej, za nimi znajdują się również czerwone zaciski hamulcowe Brembo, na bokach samochodu umieszczone jest logo 695, a z tyłu emblemat 695 Esseesse. Na uwagę zasługują dwie tytanowe końcówki układu wydechowego Akrapovič, oferujące niepowtarzalny dźwięk i czyste emocje zarówno na drodze, jak i na torze, co przekłada się na wyjątkową przyjemność prowadzenia.

Nowy Abarth 695 Esseesse, wzór do naśladowania pod względem materiałów i kunsztu wykonania, pokazuje swój ekskluzywny charakter także we wnętrzu: na zagłówkach foteli widnieje napis „one of 695" (jeden z 695). Każdy z dwóch kolorów nadwozia odpowiada kolorowi przeszyć na fotelach Sabelt, których tylna część oparcia jest w kolorze białym. Na uwagę zasługują również czerwone pasy bezpieczeństwa, a także dedykowana deska rozdzielcza pokryta Alcantarą, na której w prawym dolnym rogu widnieje laserowo wygrawerowany napis „695 Esseesse". Aby podkreślić wyścigowy charakter tego samochodu zastosowano liczne elementy z włókna węglowego, takie jak gałka dźwigni zmiany biegów, nakładki na pedały i wstawki na kierownicy.

-

-

Nowy Abarth 695 Esseesse jest wyposażony w mocny silnik 1.4 T-Jet, który generuje 180 KM mocy i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 3000 obr./min. Przekłada się to na prędkość maksymalną wynoszącą 225 km/h (ze spojlerem ustawionym pod kątem 0°) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy. Dystans 400 metrów ze startu zatrzymanego 695 pokonuje w 15,1 sekundy, co stanowi doskonałą wizytówkę osiągów silnika i aerodynamiki. Sportowy charakter auta podkreślają też amortyzatory Koni FSD na obu osiach oraz wydajny układ hamulcowy z 4-tłoczkowymi czerwonymi zaciskami Brembo z przodu i wentylowanymi tarczami o średnicy 305/240 mm (przód/tył). Seryjnie w 695 Esseesse zastosowano przekładnię manualną, ale na życzenie przyszłego właściciela, dostępna jest zautomatyzowana, sekwencyjna skrzynia Abarth z zamontowanymi przy kierownicy łopatkami do zmiany biegów. Jeśli chodzi o technologię i łączność, Abarth 695 Esseesse został wyposażony w system multimedialny Uconnect z nawigacją satelitarną, 7-calowym ekranem dotykowym, radiem cyfrowym DAB oraz kompatybilnością z Apple CarPlay i Android Auto™.

-

-

Po wzroście udziału w rynku o prawie 50% w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2019, Abarth odnotował świetne pierwsze 4 miesiące roku 2021, kontynuując trend wzrostowy pod względem udziału w rynku europejskim, częściowo dzięki wprowadzeniu nowej gamy Abartha 595 na rok modelowy 2021 z odświeżonymi wersjami 595 Turismo i 595 Competizione. Dla uczczenia nowej kolekcjonerskiej edycji 695 Esseesse, agencja Independent Ideas przygotowała drugą część kampanii komunikacyjnej. Stanowi ona kontynuację podróży, w którą wyruszyły Abarth 595 Turismo i 595 Competizione, proponując surrealistyczny scenariusz złożony z postaci i miejsc jakby nie z tego świata. Nowy Abarth 695 Esseesse stanowi punkt odniesienia do „superekskluzywnego” świata, charakteryzującego się wyrazistym, jeszcze wyższej klasy stylem, przeznaczonym dla tych, którzy na co dzień poszukują niezwykłych emocji.

___
źródło: Abarth Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Abarth

Heritage Hub: zachwycająca wystawa z okazji 75 lat istnienia marki Abarth
Heritage Hub: zachwycająca wystawa z okazji 75 lat istnienia marki Abarth

ABARTH | Z okazji 75. urodzin marki z logo Skorpiona, zespół Heritage grupy Stellantis stworzył tymczasową wystawę, na której prezentowane są niezwykle cenne, rzadkie egzemplarze Abartha należące do prywatnych kolekcjonerów i stałej kolekcji firmy.

Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e
Najlepsze życzenia dla Abartha! 75. rocznica powstania - unikalne zdjęcia Nowego Abartha 600e

ABARTH | Z okazji swoich 75. urodzin, marka Abarth robi swoim fanom specjalny prezent i prezentuje trzy niepublikowane dotąd zdjęcia Nowego Abartha 600e Scorpionissima: najmocniejszego Abartha w historii, wyposażonego w silnik o mocy 240 KM, mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i elementy rodem z wyścigów.

Abarth i Breil wydają niepowtarzalny „ryk” tworząc nowy zegarek inspirowany Abarthem 500e
Abarth i Breil wydają niepowtarzalny „ryk” tworząc nowy zegarek inspirowany Abarthem 500e

Abarth | Abarth i Breil po raz kolejny połączyły siły, aby stworzyć nową, limitowaną edycję zegarka Breil Abarth 500e, dostępną w zaledwie 999 egzemplarzach. Współpraca jest hołdem dla pierwszego elektrycznego modelu Abartha: Abartha 500e.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Nowy Abarth 155 KM Cabrio
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony