ABARTH 124 RALLY: 2019 ROKIEM SPORTOWYCH SUKCESÓW DLA UCZCZENIA 70-LECIA MARKI ABARTH

Po pierwsze, drugi rok z rzędu wygrał Puchar FIA R-GT, z Włochem Enrico Brazzolim za kierownicą, a następnie, również drugi rok z rzędu, znalazł się na podium w zawodach samochodów z napędem na 2 koła i w GT podczas Rajdowych Mistrzostw Hiszpanii z Alberto Monarrim. I wreszcie, Włoch Andrea Nucita został mistrzem Rajdowego Pucharu Abartha odbywającego się w ramach Mistrzostw Europy ERC.

Luca Napolitano, szef marek Fiat i Abarth na region EMEA, nie kryje dumy z tych wyników: „Rok 2019 był rokiem, jakiego chciałby Carlo Abarth: pełen zwycięstw, które były tym bardziej ważne, że zbiegają się z 70. rocznicą istnienia marki. W trzecim sezonie Abarth 124 rally potwierdził swój status króla kategorii Gran Turismo, odnosząc do tej pory prawie sto zwycięstw zarówno w zawodach międzynarodowych, jak i krajowych, zgodnie z filozofią Carlo Abartha, który od samego początku chciał oferować swoim Klientom wyjątkowe, niezawodne samochody wyścigowe, które gwarantowałyby doskonałe osiągi, wygrywając".

-

ABARTH 124 RALLY

W Mistrzostwach FIA R-GT Abarth 124 rally po raz kolejny zdobył tytuł uzyskany w zeszłym roku, z włoską załogą na pokładzie, w składzie Enrico Brazzoli i Manuela Fenoli. Puchar FIA R-GT 2019 składał się z 8 zawodów, a włoska załoga zaznaczyła swoją obecność w pierwszych trzech: w trudnym i prestiżowym rajdzie w Monte Carlo, wymagającym Tour de Corse i w rajdzie San Remo, kładąc podwaliny pod ostateczne zwycięstwo.

-

-

Enrico Brazzoli (Team Bernini Rally): „Zdobycie Mistrzostwa FIA R-GT w roku, w którym przypadają 70. urodziny marki, było dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Jeszcze większego prestiżu nadał fakt, że zwyciężyliśmy w Tour de Corse, jednym z najtrudniejszych spotkań Mistrzostw Świata, wygranym dokładnie w dniu powstania Abartha, 31 marca".

Również w Hiszpanii Abarth 124 rally okazał się królem w zawodach samochodów z napędem na 2 koła oraz w GT Rajdowych Mistrzostw Hiszpanii z Alberto Monarrim i Alberto Chamorro z zespołu SMC Junior Motorsport na pokładzie. Sukces nadszedł już trzy zawody przed zakończeniem sezonu, wraz z wielkim zwycięstwem w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, liczącym się do klasyfikacji Mistrzostw Europy ERC.

Alberto Monarri (SMC Junior Motorsport): „Zwycięstwo na Wyspach Kanaryjskich było dla nas wspaniałe, ponieważ zbiegło się z 70. rocznicą istnienia Abartha. Miłość do ścigania kształtuje się już we wczesnym wieku, a dla mnie bycie oficjalnym kierowcą Abartha Hiszpanii i ściganie się dla nich to spełnienie marzeń".

-

-

Również sezon Abarth Rally Cup, Mistrzostw składających się z 6 zawodów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Europy ERC, został również uatrakcyjniony przez pojedynek włoskiej drużyny Andrei Nucity z polską załogą Dariusza Polońskiego. Ta próba sił trwała do samego końca, a Włoch Andrea Nucita triumfował dopiero w ostatnim spotkaniu sezonu - Rajdzie Węgier.

Andrea Nucita (Team Bernini Rally): „Wspaniałe było już samo w sobie zwycięstwo w Abarth Rally Cup, ale zdobycie go w 70. rocznicę jest czymś niezapomnianym. Mój Abarth 124 rally? Szybki, zwinny, przyjemny w prowadzeniu".

Są to zalety, które pozwoliły wygrać spiderowi Skorpiona, ale również brylować poza tymi mistrzostwami. Tak było we Francji, gdzie bardzo młody francuski kierowca Nicolas Ciamin był w stanie konkurować z najmocniejszymi napędami 4x4 w kategorii R5, wygrywając niektóre odcinki specjalne Mistrzostw Francji. Również w innych krajach, jak Belgia, Czechy, Austria czy Szwajcaria, Abarth 124 rally zrobił duże wrażenie, uzyskując doskonałe rezultaty. We Włoszech wygrał kategorię R-GT w Pucharze Włoch z Roberto Gobbinem za kierownicą, odnosząc 4 sukcesy w zawodach krajowych.

W sumie, Abarth 124 rally odniósł prawie sto zwycięstw w trzech sezonach podczas mistrzostw odbywających się w 16 różnych krajach europejskich.


___

źródło: Abarth Polska

Czytaj więcej o marce Abarth

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Nowy Abarth 695 75° Anniversario - 75 urodziny marki
Nowy Abarth 695 75° Anniversario - 75 urodziny marki

ABARTH | Marka Abarth będzie wkrótce obchodziła swoją 75 rocznicę powstania, będącą ważnym kamieniem milowym i kolejnym rekordem dla marki z logo Skorpiona, która wciąż inspiruje marzenia fanów na całym świecie. 

Abarth przedstawia Nowego Abartha 600e, najmocniejszy model w historii marki
Abarth przedstawia Nowego Abartha 600e, najmocniejszy model w historii marki

Nowość | Nowy Abarth 600e - w premierowej wersji Scorpionissima - zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas kręcenia nowej reklamy w Mediolanie we Włoszech.

Najnowsze oferty

Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny Cabrio 155 KM
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Abarth Inny 500e Cabrio-Nowy Abarth 500e 155 KM Niebieski Poison (877)
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony