„125 lat produkcji samochodów”

Opel produkuje samochody od 125 lat. 125 lat, podczas których marka zapewniła milionom ludzi mobilność i zainspirowała ich licznymi innowacjami. Opel świętuje tę ważną rocznicę w najbliższą sobotę, 8 czerwca, zapraszając na Dzień Otwarty w siedzibie głównej Opla w Rüsselsheim. Zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów „Zawsze do przodu od 1899 roku”, klienci, pracownicy i publiczność, a także goście honorowi ze świata polityki i Grupy Stellantis, mogą odkryć kamienie milowe motoryzacji w historii marki Opel. Podczas zwiedzania zakładu produkcyjnego, odwiedzający będą mogli zajrzeć za kulisy lub doświadczyć emocji związanych ze sportami motorowymi czy jazdą testową za kierownicą Rocks Electric. „125. rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów w Oplu” to nie jedyny jubileusz obchodzony przy tej okazji: w 1964 roku - dokładnie 60 lat temu - „Opel Design Studio” rozpoczęło pracę jako pierwsze centrum projektowe producenta w Europie. W sobotę odwiedzający będą mogli podziwiać ikony motoryzacji z sześciu dekad. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, mogą obejrzeć główne atrakcje na Facebooku.

Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel: „125 lat produkcji samochodów w Oplu – pragniemy nie tylko świętować tę ważną rocznicę z naszymi gośćmi, ale także pokazać, w jaki sposób marka Opel zawsze aktywnie włączała się w kształtowanie zmian w branży motoryzacyjnej, a teraz jest przygotowana na przyszłość”. W najbliższą sobotę w siedzibie głównej przed wielką publicznością zadebiutują nowy Opel Frontera i nowy Opel Grandland1. Dzięki nowym modelom, od tego roku będziemy oferować naszym klientom jeden w pełni elektryczny wariant każdego modelu z gamy Opla. Wszystko to odzwierciedla nasze rocznicowe hasło „Zawsze do przodu od 1899 roku””.


Dużo do zobaczenia: premiery dla publiczności i niezwykłe wystawy pop-up

Opel otworzy swoje drzwi dla publiczności o godz. 10:30 podczas oficjalnej ceremonii z udziałem zaproszonych gości w Adam Opel House. Następnie, w budynku N10 odwiedzający będą mogli po raz pierwszy zobaczyć wystawę designu. Podróż przez dekady designu rozciąga się od modelu Experimental GT z 1965 roku i przełomowych badań Opla z lat 80-tych, po innowacyjne samochody koncepcyjne z niedalekiej przeszłości, takie jak Experimental GT X, rewelacyjna Manta GSe czy wizjonerski Opel Experimental.

O godzinie 11:30, w budynku N50 zostanie otwarta również skąpana w feerii barw wystawa pop-upowa. To tutaj odwiedzający będą mogli obejrzeć różne eksponaty, od pierwszego Opla – Opel-Patent-Motorwagen System Lutzmann – po bestsellery i legendy, takie jak Opel Kapitän, GT, Manta i Calibra, a nawet modele elektryczne, takie jak Opel Ampera. Podczas wycieczek po fabryce, które rozpoczną się od godziny 13:30 tużza Adam Opel House i trwać będą przez całe popołudnie, Opel z dumą prezentować będzie obecną produkcję Astry w zakładzie w Rüsselsheim. Ponadto publiczność będzie mogła po raz pierwszy zobaczyć z bliska zupełnie nowe modele Opel Frontera i Opel Grandland, na które wkrótce będzie można składać zamówienia.


Lots to experience: Electrifying motorsport and vintage Opel cars

Od samego południa, Opel Corsa Rally Electric z pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych będzie pokonywał okrążenia na parkingu usytuowanym za Adam Opel House. Określona liczba fanów sportów motorowych może zapisać się na jazdy i zasiąść w fotelu pilota. Nieopodal, na specjalnie przygotowanym przez Opla torze testowym, odwiedzający w wieku od 15 lat będą mogli poczuć na własnej skórze, jak wygląda samodzielna mobilność za kierownicą Opla Rocks Electric.

Na najmłodszych odwiedzających czeka mnóstwo zabawy w „Kąciku dla dzieci”, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dużej strefy gastronomicznej, również za Adam Opel House. Na terenie zewnętrznym zaplanowano wiele innych atrakcji również dla młodzieży i starszych. Dodatkową atrakcją, która wzbogaci rocznicowe obchody będzie strefa zarezerwowana tylko i wyłącznie dla zabytkowych samochodów Opla, usytuowana naprzeciwko Adam Opel House na Rugbyring. Odwiedzający i goście, którzy przyjadą zabytkowymi samochodami Opla z tablicą rejestracyjną z literą H, będą mogli zaparkować swój samochód na parkingu „An der Feuerwache”, automatycznie zamieniając ten obszar w plenerową wystawę zabytkowych samochodów Opla.


źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą

Czytaj więcej o marce Opel

Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe
Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe

Opel Bezpieczeństwo ponad wszystko: wiele systemów wspomagania kierowcy jest już dostępnych w standardzie w bestsellerowym miejskim samochodzie Opel Corsa

Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku
Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku

OPELNiezwykle popularna Corsa – w tym roku w Niemczech sprzedano ponad 20 000 nowych samochodów. Corsa Electric jest również liderem w segmencie małych samochodów z napędem elektrycznym. Marka Opel zarejestrowała w czerwcu wzrost sprzedaży o prawie 18%, a jej udział w rynku samochodów osobowych znacząco wzrósł do 5,8 %.

Pionier kompaktowych vanów: Opel Zafira świętował 25 rocznicę swojej światowej premiery
Pionier kompaktowych vanów: Opel Zafira świętował 25 rocznicę swojej światowej premiery

Opel | Rewolucyjny: koncepcja foteli typu Flex7 wyznaczyła w 1999 roku nowe standardy w dziedzinie wszechstronności wnętrza. Zdobywca nagród: Zafira kilkakrotnie otrzymała prestiżową „Złotą Kierownicę”. 

Najnowsze oferty

Opel Astra J Sports Tourer 1.4 T + LPG
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 257000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna + LPG
 • Rok produkcji: 2011
Opel Grandland GS Hybrid 1.2 Turbo 136 KM eDCT6 | 682238
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Opel Grandland GS Hybrid 1.2 Turbo 136 KM eDCT6 | 682237
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony