Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem

Opel otwiera nowy rozdział w swojej długiej i pełnej sukcesów historii firmy: dziś producent samochodów z Rüsselsheim pokazał pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontery. Przyjemny i przestronny nowy SUV z logo Blitz od samego początku dostępny będzie w wersji w pełni elektrycznej, a klienci będą mieli również do dyspozycji warianty z 48-woltową technologią hybrydową.

Dzięki połączeniu surowego designu, przestronności, inteligentnych rozwiązań i wydajnych układów napędowych, nasz nowy Opel Frontera przypadnie do gustu szerokiemu gronu klientów, którzy chcą wyróżnić się z tłumu. Jest idealnie przystosowany do jazdy w mieście i poza nim, jednocześnie oferując naszym klientom możliwość ładowania”, powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel.

Nowy Opel Frontera już na pierwszy rzut oka zachwyca surową interpretacją śmiałej i przejrzystej filozofii projektowania Opla. Prosta sylwetka z przodu i niezwykłe proporcje przedniej części nowej Frontery łączą funkcjonalną i przestronną kabinę z bardzo śmiałym i mocnym, acz nowoczesnym i wyrazistym wyglądem. Nowe logo Opla „Blitz” świętuje swoją premierę w pierwszym modelu produkowanym seryjnie i dumnie prezentuje się na samym środku przedniego pasa samochodu Opel Vizor. Czarny „vizor” nadaje przodowi Frontery unikalną tożsamość i płynnie łączy w jedną całość reflektory Eco LED z automatycznymi światłami drogowymi oraz centralnie umieszczonym logo błyskawicy Opel Blitz. Osłona opiera się na wlocie powietrza do chłodnicy w kształcie trapezu, umieszczonym w dolnej części i podkreślającym solidną sylwetkę samochodu. Dobrze znane „skrzydło” z sygnaturą świetlną Opla oferuje nowoczesną interpretację oświetlenia z trzema blokami świetlnymi oddzielonymi wstawkami w kolorze nadwozia. Widok z boku ukazuje charakterystyczny słupek C, który wizualnie dzieli przestronną kabinę. Z kolei, za sprawą uwydatnionych nadkoli i błotników samochód stabilnie osadzony jest na drodze, jednocześnie przybierając solidny i nowoczesny wygląd.


Stacja do smartfona, Intelli-Seat: inteligentne rozwiązania zapewniające łączność i komfort

Nowoczesny wygląd widoczny jest również we wnętrzu, w którym inteligentny design łączy się z praktycznością. Szerokie poziome dekory na desce rozdzielczej i drzwiach optycznie poszerzają i tak już przestronną kabinę. Ponadto na pasażerów czeka charakterystyczny dla Opla w pełni cyfrowy kokpit Pure Panel z dwoma 10-calowymi ekranami i systemem multimedialnym, który przyciąga wzrok tak samo, jak nowa, odważna i elegancka kierownica. Opel konsekwentnie jest wierny filozofii maksymalnego komfortu przy minimalnym rozproszeniu uwagi, zapewniając użytkownikowi czyste i uproszczone doświadczenia, aby uniknąć wszelkich form cyfrowego stresu.

Nowy model jest przeznaczony również dla klientów, którzy wolą polegać na własnym urządzeniu mobilnym, oferując opcjonalną innowacyjną stację do smartfonu. Po połączeniu się ze stacją za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, smartfon użytkownika staje się panelem sterowania systemem multimedialnym samochodu, współpracując także z przyciskami na kierownicy. W nowym modelu Frontera, marka Opel po raz kolejny oferuje szerokiemu gronu klientów innowacje w zakresie foteli. Opatentowana funkcja Intelli-Seat dostępna w przednich fotelach – szczelina zmniejszająca nacisk na kość ogonową – zapewnia wyjątkowy komfort nawet podczas długich podróży autostradą. Ponadto, fotele są nie tylko odpowiednio wyprofilowane i wykończone z niezwykłą dbałością o szczegóły, ale także przyciągają wzrok dzięki kontrastowym przeszyciom. Tapicerka foteli może być wykonana z ekologicznego materiału pochodzącego z recyklingu.

Przyjemną podróż nowym modelem zapewnia szereg inteligentnych rozwiązań. Przykładowo, ładowanie urządzeń mobilnych jest łatwiejsze niż dotychczas dzięki ładowarce bezprzewodowej z chłodzeniem i dwóm portom USB z przodu oraz kolejnym dwóm portom USB znajdującym się w drugim rzędzie. Większe urządzenia, które normalnie nie mieszczą się w kabinie, takie jak tablety, można bezpiecznie przechowywać w konsoli środkowej dzięki elastycznemu paskowi, który je przytrzymuje. W pozostałych otwartych schowkach wyposażonych w gumową wykładzinę zapobiegającą przesuwaniu, wygodnie pomieszczą się przedmioty codziennego użytku. Pasażerowie drugiego rzędu mają do dyspozycji kieszeń na smartfony umieszczoną na oparciach foteli przednich.


Przestronny, wydajny i przemyślany: idealny towarzysz zrównoważonego, aktywnego stylu życia

Ponadto nowy Opel Frontera imponuje pojemnością bagażnika. Pojemność bagażowa wynosi 460 litrów już przy podniesionych oparciach tylnej kanapy i wzrasta do imponujących 1.600 litrów, gdy oparcia zostaną złożone. Dodatkową wszechstronność zapewnia tylna kanapa dzielona i składana w proporcji 60:40 oraz, oferowana w standardzie, podłoga bagażnika, którą można ustawić w dwóch położeniach, zależnie od tego, jak ma zostać rozmieszczony bagaż. Co więcej, klienci, którzy muszą zabrać w podróż jeszcze więcej bagażu lub chcą w pełni wykorzystać obciążenie dachu wynoszące ponad 200 kilogramów, mogą wybrać opcjonalne funkcjonalne relingi dachowe.

Podobnie jak wszystkie nowe modele Opla, nowy Frontera zachwyca nie tylko odważnym i czystym designem, ale także odpowiedzialnymi osiągami. Klienci mogą wybierać między wersją w pełni elektryczną, a wersją z wydajnym napędem wyposażonym w technologię hybrydową 48 V. Niezależnie od tego, który układ napędowy wybierze klient, może on oczekiwać dużej przyjemności z jazdy zapewnionej dzięki specjalnej konfiguracji podwozia. Inżynierowie z Rüsselsheim zwrócili szczególną uwagę na optymalizację kontroli nadwozia i zapewnienie typowych dla Opla właściwości jezdnych – nawet podczas jazdy z dużą prędkością po niemieckiej autostradzie.

Wyrazisty wygląd, przemyślane i zapewniające przyjemną podróż rozwiązania oraz prosty wybór pomiędzy napędem w pełni elektrycznym a hybrydowym sprawiają, że nowy Opel Frontera po raz kolejny pokazuje, że niemiecka marka poważnie traktuje swoje zobowiązanie w zakresie elektryfikacji, jednocześnie zaspokajając potrzeby szerokiego grona klientów.


źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Światowa premiera nowego Opla Frontera: w pełni elektryczny SUV Opla
Światowa premiera nowego Opla Frontera: w pełni elektryczny SUV Opla

OPEL | Premiera w Stambule: dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl po raz pierwszy publicznie zaprezentował nową Fronterę

Nowy Opel Frontera świętuje światową premierę w Stambule
Nowy Opel Frontera świętuje światową premierę w Stambule

OPEL | Nowy Opel Frontera jest gotowy na pierwszą publiczną prezentację: zaledwie miesiąc po ujawnieniu pierwszych zdjęć nowego modelu, nowa Frontera będzie świętować swoją długo oczekiwaną światową premierę w tureckiej metropolii, w Stambule. 

Ekscytujący początek Rajdowego Pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup 2024
Ekscytujący początek Rajdowego Pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup 2024

OPEL | Ekscytujący początek Rajdowego Pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” 2024 w Sulingen

Najnowsze oferty

Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674147
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674264
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674150
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony