112. ROCZNICA MARKI ALFA ROMEO

Dla miłośników Alfy data 24 czerwca jest szczególna: w tym dniu w Mediolanie, w 1910 roku, została założona Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, spółka, która wkrótce potem stała się marką Alfa Romeo i podbiła serca wielu pokoleń kierowców. We wszystkich regionach na świecie z okazji tej właśnie rocznicy organizowanych będzie wiele uroczystych imprez.

W Muzeum Alfy Romeo od piątku 24 czerwca do niedzieli 26 czerwca zaplanowano weekend imprez poświęconych właśnie fanom - „Plemieniu” tej marki. Wszystko jest gotowe na przyjęcie miłośnikom Alfy Romeo, którzy co roku zjeżdżają się do Arese z całego świata, aby dzielić się swoją dumą i zamiłowaniem do marki. Chlubą jest zasiadać za kierownicą własnej Alfy Romeo i jechać po wewnętrznym torze Muzeum, w paradach, które rozpoczynają i kończą każdy dzień obchodów. Pasja ta jest wspólna dla wszystkich Klubów, które są prawdziwymi ambasadorami marki.

Z okazji 112. rocznicy swojego istnienia, Alfa Romeo składa hołd swoim Klubom, poświęcając im część Muzeum: stałą ekspozycję, która poprzez serię filmów nakręconych bezpośrednio przez Kluby i wyświetlanych na dwóch ekranach opowiada o życiu i pasji miłośników Alfy. Zdjęcia napływające z każdego kontynentu, od Chin po Amerykę Łacińską, od Nowej Zelandii po Afrykę Południową, świadczą o stałym zaangażowaniu w promowanie marki i produktów Made in Italy na całym świecie.

Na zewnątrz, na zielonym terenie przed wejściem do Muzeum, zainaugurowano akcję Trees4Clubs: na każdym drzewie zostanie umieszczona tabliczka przygotowana przez jeden z Klubów, potwierdzając w ten sposób silną więź i głębokie korzenie łączące je z marką. Tabliczki zostaną odsłonięte w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00, a następnie o godz. 15.00 w Sali Giulia odbędzie się Club Meeting, doroczne spotkanie Klubów Alfy Romeo, na którym w tym roku pojawi się kilkadziesiąt Klubów z całego świata.

Niedziela, 26 czerwca, będzie poświęcona innej ważnej rocznicy – 60. urodzinom modelu Giulia. Zarówno we włoskich rodzinach, jak i na torze wyścigowym czy w barwach włoskiego munduru, Giulia jest symbolem Alfy Romeo i ikoną pewnej epoki. Liczne egzemplarze modeli z lat 60. i 70. pojawią się na wewnętrznym torze Muzeum, aby wziąć udział w niezwykłym zlocie i paradzie. Następnie, w Sali Giulia odbędzie się konferencja z cyklu „Backstage”, podczas której odbędzie się rewia różnych wersji i odmian tego legendarnego samochodu. Zobaczymy m.in. Alfę Giulię należącą do włoskiej Policji Państwowej (Polizia di Stato) wypożyczoną z Autocentro w Turynie, która pasuje idealnie do modelu znajdującego się na ekspozycji w Muzeum w sekcji „Alfa w mundurze” („Alfa in divisa”).

-

-

Ponadto, przez cały weekend będzie można podziwiać dwa egzemplarze furgonetek Alfa Romeo z lat 50. XX w.: „455” i „Mille” należące do kolekcji zabytkowych samochodów Marazzato w Stroppiana (prowincja Vercelli). Kolekcja składa się z ponad 200 pojazdów, ale większość stanowią zabytkowe furgonetki i autobusy.

Pełny program obchodów na zbliżający się weekendu (24-26 czerwca) w Muzeum Alfa Romeo można zobaczyć na stronie www.museoalfaromeo.com.

___
źródło: Alfa Romeo Polska.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo 33 Stradale debiutuje w Wielkiej Brytanii na Goodwood Festival of Speed
Alfa Romeo 33 Stradale debiutuje w Wielkiej Brytanii na Goodwood Festival of Speed

Alfa RomeoAlfa Romeo 33 Stradale debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood. To pierwszy raz, kiedy ten model „fuoriserie” (zbudowany na zamówienie) bierze udział w międzynarodowym wydarzeniu otwartym dla publiczności organizowanym poza granicami Włoch.

Włoski zespół inżynierów Alfy Romeo odkrywa sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280
Włoski zespół inżynierów Alfy Romeo odkrywa sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280

Alfa Romeo | PRZEGLĄD DYNAMIKI: kultowy ośrodek testowy Balocco jest miejscem długo wyczekiwanych testów z dynamiki jazdy (proces homologacji w trakcie) nowego modelu Junior w jego najbardziej sportowej wersji - 280 KM VELOCE - w 100% elektrycznej i wyposażonej w dedykowane rozwiązania tylko dla Alfy Romeo.

Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM
Alfa Romeo Junior VELOCE debiutuje z nowym, w 100% elektrycznym silnikiem zapewniającym moc 280KM

ALFA ROMEO | Na kilka dni przed testami drogowymi, prace nad Junior VELOCE – wersją wyposażoną w specjalne rozwiązania „made by and for” Alfa Romeo – dobiegają końca.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale TI 1.5 160+20KM Mhev AT 7 - DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Inny JUNIOR Ibrida 136 KM MHEV Czerwony Brera + czarny dach
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Inny JUNIOR Elettrica Speciale 156 KM BEV Czerwony Brera + czarny dach
 • Model: Inny
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony