ALFA ROMEO ŚWIĘTUJE 100. ROCZNICĘ POWSTANIA TORU MONZA PODCZAS „TRIBE DAYS”

Alfa Romeo świętuje tę ważną rocznicę, organizując swój pierwszy „Tribe Days”, międzynarodowe wydarzenie, które zgromadzi fanów marki z całej Europy. Co ciekawe, liczba uczestników wydarzenia nie została wybrana w sposób przypadkowy. Aby zaprezentować 112-letnią sportową historię włoskiej marki trwającej od 1910 roku, w wydarzeniu weźmie udział 112 członków oficjalnych klubów Alfy Romeo, a każdy z nich będzie reprezentowany przez kultowy samochód marki. Pomysł zaangażowania fanów Alfy zrodził się 24 czerwca podczas spotkania klubów Alfy Romeo, które zgromadziło w Muzeum w Arese przedstawicieli klubów z całego świata. Jak zawsze, odzew ze strony klubowiczów był entuzjastyczny.

Oprócz tego, na spotkaniu pojawi się 100 samochodów Giulia GTA oraz ich właściciele, aby uczcić 100 lat istnienia toru Monza, który był świadkiem niezapomnianych sukcesów Alfy Romeo w sportach motorowych. Giulia GTA jest jednym z najbardziej udanych modeli w historii marki i jej wybitnym osiągnięciem pod względem sportowego charakteru.

To właśnie na torze Monza świętowano wiele jej sportowych sukcesów: po prezentacji na Salonie Samochodowym w Amsterdamie, debiut w wyścigach miał miejsce na 1000 km Monza w 1965 roku z dwoma samochodami zgłoszonymi w kategorii prototypów, oczekującymi na homologację w klasie Turismo. O ile to pierwsze doświadczenie można uznać za test, prawdziwy debiut nastąpił podczas wyścigu „4 Ore di Monza”, jednego z najważniejszych wydarzeń na świecie dla samochodów Turismo, w którym Giulia Sprint GTA (De Adamich i Zeccoli na pokładzie) zdominowała wyścig, plasując się przed sześcioma innymi Giuliami GTA.

Cztery kolejne zwycięstwa świętowano podczas wyścigu „4 Ore di Monza”. Później marka zwyciężała jeszcze wiele razy, od Coppa Piemonte po Inter-Europa, nie zapominając o sukcesach, których bohaterami były modele Giulia Sprint GTA-SA i GTA 1300 Junior.

Wydarzenie „Tribe Days” odbędzie się w dwóch najważniejszych dla marki miejscach: w Muzeum Alfy Romeo w Arese, gdzie uczestnicy zanurzą się w legendarnej historii marki i będą mogli podziwiać cenne okazy samochodów z kolekcji muzealnej, oraz na torze Balocco Proving Ground, gdzie wezmą udział w jazdach testowych, paradach i ćwiczeniach na torze, podczas których zaprezentują w całej okazałości dynamiczne możliwości swoich samochodów Alfa Romeo.

-

-

PARADY

Najbardziej ikonicznym i oczekiwanym punktem programu Alfa Romeo „Tribe Days” będą z pewnością dwie parady. Pierwsza z nich odbędzie się w najbliższe sobotnie popołudnie na torze Monza. 112 zabytkowych modeli Alfy Romeo zostanie zaprezentowanych na tym samym torze, na którym w ten sam weekend do walki staną bolidy F1.

Podczas drugiej parady, zaplanowanej na niedzielny poranek, 112 zabytkowych modeli Alfy Romeo oraz 100 samochodów Giulia GTA wyruszy z Muzeum Alfy Romeo w Arese i przejedzie ulicami Mediolanu i przez najsłynniejsze miejsca stolicy Lombardii. Parada przejedzie wzdłuż Arco della Pace, placu zamkowego Castello Sforzesco, symbolu, którym dumnie szczyci się logo Alfa Romeo, a następnie skieruje się w stronę Piazza Duomo, Piazza Della Scala, Via Montenapoleone, Piazza Cavour, Piazza della Repubblica i Dworca Centralnego. Parada z pewnością zatrzyma się w miejscu, gdzie na początku XX wieku znajdował się zakład Portello, pierwszy zakład produkcyjny marki Alfa Romeo, a dzisiaj mieści się siedziba pierwszego reprezentacyjnego salonu, charakteryzującego się nową identyfikacją marki Alfa Romeo. Na koniec, parada dotrze na tor wyścigowy Monza, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli obejrzeć wyścig Grand Prix i kibicować zespołowi Alfa Romeo F1 Team ORLEN na specjalnie przygotowanych dla nich miejscach na trybunach Ascari i Biassono.

-

SPECJALNA GRAFIKA BOLIDU C42 

Tradycyjnie z okazji Grand Prix Włoch, bolid C42 pojawi się na torze w specjalnej grafice nadwozia przygotowanej przez Centrum Stylu Alfa Romeo specjalnie z okazji tego wydarzenia. Projektanci Alfy Romeo na nowo zinterpretowali historyczne elementy ukośnego napisu oraz legendarnego biscione z lat 50. XX wieku, czyli legendarnego węża rodziny Viscontich, które występowały już w oficjalnych malowaniach bolidów marki.

Oba te elementy są teraz lepiej widoczne, ponieważ zostały umieszczone centralnie na pokrywie silnika i są większe, a dzięki niespotykanemu dotąd rozwiązaniu różnią się, patrząc od prawej do lewej strony. W ten sposób, w zależności od punktu, z którego patrzymy, napis zmienia się. Z okazji tego niezwykłego wydarzenia, historyczne okrągłe logo również pojawiło się z przodu samochodu. Oba logotypy są wyrazem hołdu dla miasta i regionu, z których wywodzi się Alfa Romeo. Nierozerwalna więź zapisana jest w rozwinięciu nazwy marki - Anonima Lombarda Fabbrica Automobili.

-

„MONZA DAYS” 

Jak zwykle podczas Grand Prix Włoch, w Muzeum w Arese zaplanowano bogaty kalendarz wydarzeń i imprez skierowanych do wszystkich entuzjastów i pasjonatów samochodów Alfy Romeo.

Wydarzenia rozpoczną się w środę 7 września. Od 19:30 do 20:30, mistrzowie Formuły 1 kierowcy Valtteri Bottas i Zhou Guanyu spotkają się z fanami i entuzjastami F1 i będą rozdawać autografy. Muzeum będzie czynne do godz. 21:00. Zarówno sesje treningowe i kwalifikacyjne w sobotę 10 września, jak i wyścig w niedzielę 11 września, będą transmitowane na żywo na dużym ekranie w Sali Giulia. W sobotę i niedzielę o godz. 17.00 kibice będą mogli dumnie przejechać swoją Alfą Romeo, w dowolnym roczniku i modelu, po wewnętrznym torze Muzeum.

___
źródło: Alfa Romeo Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu
Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu

ALFA ROMEO | Witamy MILANO, nowy kompaktowy samochód, dzięki któremu marka Alfa Romeo ze swoim sportowym charakterem powraca do największego segmentu rynku europejskiego. Symboliczne „witaj z powrotem” dla fanów Giulietty i Mito oraz ciepłe powitanie nowego pokolenia Alfistów.

Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”
Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”

Alfa RomeoNowa Alfa Romeo 33 Stradale jest zdobywcą tegorocznej nagrody Design Trophy przyznawanej przez prestiżowy „Automobile Magazine”. Zdobyte wyróżnienie potwierdza atrakcyjność tego wyjątkowego modelu „fuoriserie” (zbudowanego na zamówienie), którego geneza tkwi w śmiałych marzeniach i odwadze w ich realizacji.

Legendę należy uczcić. Marka Alfa Romeo ogłasza „Dzień 33 Stradale”
Legendę należy uczcić. Marka Alfa Romeo ogłasza „Dzień 33 Stradale”

Alfa Romeo | Alfa Romeo ogłasza „Dzień 33 Stradale” dla uhonorowania słynnego modelu "33". Kultowa liczba, niezwykły samochód, historia motoryzacyjnej pasji: całość w naturalny sposób wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez markę.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale Sprint 1.5 T4 180KM DCT7 Mild-Hybrid
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale TI 1.5 160+20KM Mhev AT 7 - DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Tonale Veloce 160+20KM MHEV 2023 r. Felga 20" 5 lat gwarancji!
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony