PIERWSZY ODCINEK Z SERII „BEYOND THE VISIBLE” JEST JUŻ DOSTĘPNY

1 września został wyemitowany długo wyczekiwany pierwszy odcinek „Beyond the Visible”, z nowej serii filmów dokumentalnych, które zabiorą publiczność „za kulisy i jeszcze dalej” działań Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Po raz pierwszy pasjonaci Formuły 1 oraz ci, którzy są po prostu ciekawi tej dyscypliny, będą mogli odkryć przepełnioną adrenaliną i codziennymi wyzwaniami pracę ponad 500 specjalistów, nieustających w wysiłkach, aby osiągnąć doskonałość w najczęściej oglądanych na świecie wyścigach samochodowych.

„Before we hit the ground” – odcinek otwierający serię, pokazuje intensywną pracę tuż przed rozpoczęciem wyścigów. Tygodnie poprzedzające start nowego sezonu to rzeczywiście kluczowa faza, przeżywana intensywnie i przy pełnej koncentracji. Są to dni podsycanego adrenaliną emocjonalnego napięcia oraz psychicznych i fizycznych przygotowań, czego na zewnątrz oczywiście w ogóle nie widać.

Dlatego marka Alfa Romeo postanowiła zrobić odważny krok i wyjść „za to, co widoczne”, relacjonując wszystko, co poprzedza niezwykle wyczekiwany wyścig otwierający mistrzostwa świata. To właśnie podczas tych tygodni motywacja, pasja i koncentracja stają się kluczem do osiągnięcia jednego wspólnego celu – bycia coraz szybszym. Bohaterami pierwszego odcinka są menedżerowie zespołu, którzy ciężko pracują nad ustaleniem strategii i celów, aby wydobyć jak najwięcej z zespołu, jednocześnie utrzymując na najwyższym poziomie ich motywację.

-

-

Współpraca pomiędzy markami Alfa Romeo i Sauber wykracza dużo dalej poza Formułę 1. W końcu F1 jest laboratorium zmian par excellence, pionierem strategii hybrydowej, oferującym najnowocześniejsze zarządzanie „big data”, sztuczną inteligencją oraz rozwój oprogramowania najnowszej generacji, a więc laboratorium obejmującym obszary strategiczne dla marki takiej jak Alfa Romeo, dla której doskonałość technologiczna jest priorytetem.

Dwie firmy zajmujące się sportowymi osiągami tworzą symbiotyczny związek. Niezrównane know-how i dziedzictwo marki Alfa Romeo, będącej wyrazem szlachetnej sportowej postawy już od 1910 roku, poprzez Centrum Stylu Alfy Romeo w Turynie ściśle współpracują z Sauber Factory w Hinwil, gdzie obecni kierowcy Teamu, Valtteri Bottas i Zhou Guanyu, pracują u boku inżynierów i mechaników, dopracowując stale ewoluujące strategie i rozwiązania techniczne. Zadanie powierzone projektantom ma kluczowe znaczenie i jednocześnie jest niezwykle skomplikowane. Pracują oni nad rozwiązaniami w zakresie aerodynamiki samochodu wraz z inżynierami silnika i podwozia, aby zaprojektować nowy bolid zgodny z nowymi przepisami, gwarantujący jednocześnie doskonałe osiągi.

Ale to nie tylko technika, nie można przecież zapominać o czynniku ludzkim i związanych z nim intensywnych sesjach treningowych, dzięki którym kierowcy pojawiają się na każdym wyścigu w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej, testach sportowych i technicznych symulujących działania na padoku oraz sesjach spędzonych na symulatorze.

„Beyond the Visible” to ambitny projekt, który doskonale oddaje wartości marki. Alfa Romeo od samego początku reprezentuje szlachetny włoski sportowy charakter i w całej swojej historii zawsze wyróżniała się odważną postawą przekazując niezwykłe emocje wszystkim entuzjastom samochodów i osiągów. Projekt „Beyond the Visible” nie jest tutaj wyjątkiem, jest niesamowicie wciągający i wierny DNA marki.

-

-

Z dala od świateł reflektorów, ponad 500 profesjonalistów z Alfy Romeo F1 Team ORLEN, każdy z nich pełniący kluczową rolę i mający jasno określone cele, każdego dnia w ramach swojej pracy podąża w poszukiwaniu doskonałości w zakresie strategii, mechaniki i inżynierii, ponieważ tylko zbliżając się do doskonałości można rywalizować w Formule 1. Już od 1 września i dzięki marce Alfa Romeo, również publiczność będzie miała okazję poznać i stać się częścią tego procesu.

„Before we hit the ground” to dopiero pierwszy z pięciu odcinków, które będą zamieszczane na oficjalnych stronach mediów społecznościowych i kanale Youtube Alfy Romeo przez cały sezon 2022. W pięciu odsłonach niezwykłego cyfrowego projektu poznamy liczne zakulisowe historie: od strategicznych wyborów i szkoleń kierowców po bardzo skomplikowaną logistykę: od innowacyjnych rozwiązań technologicznych po niekończące się środki zainwestowane w badania i rozwój.

___
źródło: Alfa Romeo Polska. 

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

ALFA ROMEO TONALE WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023
ALFA ROMEO TONALE WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PLEBISCYTU AUTO LIDER 2023

ALFA ROMEO | W 21. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy czasopism Auto Moto i Motor oraz portalu magazynauto.pl oddali przeszło 100 tysięcy głosów na najlepsze ich zdaniem samochody podzielone na 14 kategorii.

100 LAT QUADRIFOGLIO, 60 LAT AUTODELTY
100 LAT QUADRIFOGLIO, 60 LAT AUTODELTY

ALFA ROMEO | Alfa Romeo ogłosiła oficjalne rozpoczęcie obchodów 100-lecia legendarnego symbolu Quadrifoglio (czterolistnej koniczyny) oraz 60-lecia Autodelty.

NOWA ALFA ROMEO TONALE Q4 PLUG-IN HYBRID - CENNIK W POLSCE
NOWA ALFA ROMEO TONALE Q4 PLUG-IN HYBRID - CENNIK W POLSCE

CENNIK | Nowa Alfa Romeo Tonale debiutuje na polskim rynku w wersji Q4 Plug-in Hybrid. W chwili premiery dostępna jest ekskluzywna wersja "Edizione Speciale" wyróżniająca się sportowym charakterem Alfy Romeo i oferująca bogate wyposażenie z zakresu funkcji technologicznych.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio 2,9 Bi Turbo V6 510KM AT8 Demo salonu
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio 2,9 Bi Turbo V6 510KM AT8 Demo salonu
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio 2,9 Bi Turbo V6 510KM AT8 Demo salonu
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony