Nowy Jeep® Avenger 4xe: Więcej wrażeń za kierownicą, więcej możliwości, więcej Avengera

Marka Jeep®, znana ze swoich wartości uosabiających wolność i przygodę oraz innowacje, z dumą prezentuje najnowszą wersję oferowaną w swojej linii modelowej po ogromnym sukcesie uzyskanym przez w pełni elektryczną wersję modelu: nowego Jeepa Avengera 4xe. Dzięki niezachwianemu zaangażowaniu w przesuwanie granic w zakresie osiągów i elektryfikacji, marka Jeep przedstawia nowego Avengera 4xe, który jest potwierdzeniem niezrównanego dziedzictwa globalnej marki SUV-ów.

U podstaw nowego Avengera 4xe leży innowacyjna technologia hybrydowa 4xe. Ten przełomowy system oferuje coś więcej niż tylko obniżoną emisję spalin; zapewnia elektryzujące wrażenia z jazdy w każdym terenie.

Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie powiedział: „Nowy Jeep Avenger 4xe to punkt zwrotny dla marki. Najnowsza wersja naszego cieszącego się sukcesem modelu łączy w sobie kompaktowość i wszechstronność Avengera z osiągami systemu napędu na wszystkie koła. W rezultacie otrzymujemy niezrównane możliwości zapewniające bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy. Nowy Avenger 4xe uzupełnia ofertę SUV-ów 4x4 Jeepa we wszystkich segmentach”.


Przenosząc legendarne możliwości Avengera na nowy poziom, wersja 4xe została znacząco udoskonalona dzięki zastosowaniu napędu na wszystkie koła. Wykorzystując moc elektryfikacji, nowy Avenger 4xe zapewnia niezrównaną przyczepność i off-roadowe osiągi. Pojazd łączy silnik spalinowy o mocy 136 KM (100 kW) z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 21 kW każdy, które napędzają obydwie osie i dostarczają 1900 Nm momentu obrotowego na tylne koła. Dzięki technologii „power looping”, nowy Avenger 4xe gwarantuje napęd na cztery koła niezależnie od stanu naładowania akumulatora, zapewniając płynną i bezpieczną jazdę nawet w najtrudniejszym, zróżnicowanym terenie.

Nowy Avenger z systemem 48 V Mild-hybrid umożliwia jazdę w trybie w pełni elektrycznym przy niskich prędkościach dzięki połączeniu automatycznej 6-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów e-DCS6 i zintegrowanego z nią silnika elektrycznego.

Gama Avenger jest dowodem zaangażowania marki Jeep w zapewnianie klientom swobody wyboru, ułatwianie i zachęcanie ich do wejścia do świata pojazdów zelektryfikowanych oraz zapewnianie, że każda podróż będzie perfekcyjnie dopasowana do ich potrzeb. Oferując zróżnicowaną gamę opcji układu napędowego, dwie skrzynie biegów (automatyczną i manualną) oraz dwa napędy (na przednie koła i na wszystkie koła), Avenger potrafi spełniać potrzeby i sprostać preferencjom każdego kierowcy. Niezależnie od tego, czy zdecydują się na zaawansowaną technologię BEV, zelektryfikowany system 48V Mild-hybrid, czy tradycyjny silnik benzynowy, kierowcy mogą dopasować swojego Avengera do swoich wartości i potrzeb związanych z jazdą. 


Połączenie w modelu Avenger 4xe technologii 48 V Mild-hybrid z napędem na cztery koła jest wyrazem intencji marki Jeep, aby oferować zrównoważoną jazdę z napędem 4x4, pozostając jednocześnie otwartym i dostępnym dla klientów z Europy. Marka Jeep zawsze dążyła do otwarcia się na ludzi, oferując pełną gamę pojazdów 4x4 dostosowanych do wszystkich wymagań klienta. Zgodnie ze strategią elektryfikacji marki Jeep, spójną ze światowymi trendami, które coraz bardziej zmierzają w kierunku zrównoważonego rozwoju środowiska, marka oferuje szeroką i różnorodną gamę pojazdów, która teraz jest jeszcze bogatsza niż kiedykolwiek dotąd.

Zamówienia na Jeepa Avengera 4xe zostaną otwarte pod koniec 2024 roku. Avenger 4xe obiecuje na nowo zdefiniować granice możliwości i zrównoważonego rozwoju dla wszystkich – od miejskich poszukiwaczy przygód po entuzjastów jazdy terenowej.


źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Jeep

Jeep® Wrangler i spółka w wyjątkowo atrakcyjnym abonamencie dla firm
Jeep® Wrangler i spółka w wyjątkowo atrakcyjnym abonamencie dla firm

Jeep | Jeep® ogłasza nową ofertę abonamentową dla przedsiębiorców, z niezwykle atrakcyjnym finansowaniem kultowych modeli, wpisujących się w jedne z najpopularniejszych segmentów samochodów w Polsce.

19-procentowy wzrost sprzedaży marki Jeep® w pierwszym kwartale 2024 roku
19-procentowy wzrost sprzedaży marki Jeep® w pierwszym kwartale 2024 roku

JEEP | O 19% zwiększyła się sprzedaż samochodów osobowych marki Jeep® w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2023 

Powrót na życzenie: marka Jeep® świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024
Powrót na życzenie: marka Jeep® świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024

JEEP | Tuscadero, głęboki i intensywny kolor magenty, to najnowszy limitowany kolor nadwozia oferowany po raz pierwszy w nowym Jeepie Wranglerze 2024, najbardziej terenowym i kultowym SUV-ie na świecie

Najnowsze oferty

Jeep Compass 1.5 e-Hybrid ALTITUDE 130KM DCT7 Alpine White
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass Altitude 130+20KM AT7 MHEV - Pakiet Zimowy Kamera 360
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Compass Altitude 1.5 e-Hybrid MHEV 150KM DCT7
 • Model: Compass
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony