NOWE MODELE MARKI JEEP NA ROK 2023: AVENGER, RECON I WAGONEER S

Plan, zaprezentowany na kanale YouTube marki, zapowiada wprowadzenie w Ameryce Północnej i w Europie czterech w pełni elektrycznych SUV-ów do końca 2025 roku. W ramach realizowanego, kompleksowego planu produktowego do 2030 roku 50% sprzedaży marki Jeep w USA będą stanowiły pojazdy o napędzie elektrycznym, natomiast w Europie do tego czasu samochody w pełni elektryczne będą stanowiły 100% sprzedaży. Wspomniany plan w pełni wspiera cele dotyczące zerowej emisji dwutlenku węgla netto, wyznaczone przez Stellantis w ramach realizacji długoterminowego planu strategicznego Dare Forward 2030.

„Dzięki sukcesowi naszej zelektryfikowanej gamy 4xe w Ameryce Północnej i Europie, projektujemy i rozwijamy najbardziej zrównoważone SUV-y marki Jeep o najlepszych dotąd zdolnościach terenowych, zmierzając do zdobycia pozycji lidera wśród marek SUV-ów o zerowej emisji” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. „To wybiegająca w przyszłość strategia, która pomoże milionom pasjonatów i fanów marki Jeep na całym świecie zadbać o naszą planetę i dalej z niej korzystać, odkrywać ją i chronić. Elektryfikacja to wspaniała możliwość dla naszej marki, ponieważ nasze modele oferują jeszcze lepsze zdolności terenowe i zapewniają ekscytującą, zrównoważoną jazdę, z której można czerpać maksymalną przyjemność”.

-

-

Marka Jeep pokazała pierwsze zdjęcia dwóch w pełni elektrycznych SUV-ów: całkiem nowego Jeepa Recon i całkiem nowego Wagoneera o nazwie kodowej Wagoneer S, które pojawią się w Ameryce Północnej i innych regionach świata. Potwierdziła jednocześnie, że całkiem nowy i w pełni elektryczny Jeep Avenger pojawi się w Europie na początku przyszłego roku.

-

NOWY JEEP AVENGER 2023

W Europie marka Jeep dokonała już sporej zmiany, oferując wyłącznie zelektryfikowane SUV-y w krajach takich, jak Niemcy i Francja. Do końca tego roku 100% gamy SUV-ów Jeepa będzie zelektryfikowana na niemal wszystkich rynkach europejskich.

Zaprezentowany dziś plan opiera się na dynamice rozwoju 4xe, tworząc gamę wydajnych, w pełni elektrycznych samochodów zaprojektowanych i dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego. Do 2025 roku marka wprowadzi w Europie cztery samochody z zerową emisją spalin, oferując je w głównych segmentach. W wyniku tej ofensywy produktów, do roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w tym regionie będą w 100% elektryczne.

Pierwszym modelem tej ofensywy produktowej jest całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger, kompaktowy SUV, który został pokazany na początku tego roku podczas prezentacji długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward. Całkowicie nowy Jeep Avenger, który zostanie wprowadzony w Europie i na innych rynkach, takich jak Japonia i Korea Południowa, będzie pozycjonowany poniżej Jeepa Renegade’a i będzie produkowany w Polsce, w zakładzie w Tychach.

Przy docelowym zasięgu elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, nowy SUV ma zaoferować imponujący jak na swój segment prześwit, kąty rampowy i najazdu, a jednocześnie ma zapewnić nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu.

„Całkowicie nowy Avenger będzie oferował możliwości marki Jeep, które są dostosowane do rynku europejskiego” – powiedziała Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na Europę. „Ten nowoczesny, fajny i wzbudzający emocje SUV spodoba się rosnącej grupie klientów, którzy szukają wydajnej, kompaktowej, nowoczesnej i całkowicie elektrycznej alternatywy dla aktualnej oferty”.

-

-

NOWY JEEP AVENGER 2023 - CENA W POLSCE

Jeep Avenger zadebiutuje podczas konferencji prasowej na Salonie Samochodowym w Paryżu w dniu 17 października br., a rezerwacje dla klientów zostaną otwarte tego samego dnia.

Całkowicie nowy Jeep Avenger pojawi się w salonach sprzedaży na początku 2023 roku, a cena modelu nie jest jeszcze znana. Klienci poznają ją wkrótce na stronie: www.gezet.pl

-

NOWY JEEP RECON 2023

Jednym z pierwszych całkiem nowych elektrycznych SUV-ów, które pojawią się w Ameryce Północnej, jest Jeep Recon. Nowy model jest skierowany do miłośników ekstremalnych przygód pragnących odkrywać przyrodę w ciszy, co umożliwia właśnie wytrzymały i w pełni elektryczny samochód.

Jeep Recon został zaprojektowany od podstaw i jest w 100% Jeepem 4x4 oraz jest w 100% bezemisyjny. Ten SUV będzie oferowany wyłącznie w wersji BEV, pozwalając przeżywać niezapomniane, off-roadowe przygody dzięki:

- niezwykłym możliwościom terenowym zapewnionym przez system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, technologii blokady osi,
- E-locker, osłonom podwozia, hakom holowniczym i agresywnym oponom terenowym,
- autentycznej wolności spod znaku marki Jeep podczas jazdy pod gołym niebem, dzięki otwieranemu jednym ruchem dachowi, zdejmowanym drzwiom i składanej szybie,
- najnowszej generacji systemu Uconnect, obejmującego szczegółowe przewodniki po najsłynniejszych szlakach off-roadowych.

„Całkiem nowy, w pełni elektryczny Jeep Recon jest w stanie pokonać legendarny Rubicon Trail, jeden z najtrudniejszych szlaków off-roadowych w USA, i dotrzeć do końca szlaku z zasięgiem wystarczającym jeszcze, aby wrócić do miasta i naładować akumulator” – powiedział Christian Meunier.

-

-

Ten globalny SUV zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności w przyszłym roku, a produkcja rozpocznie się w 2024 roku w Ameryce Północnej. Klienci w USA będą mogli dokonać rezerwacji na nowego SUV-a Jeep Recon BEV na początku 2023 roku. Jeep Recon będzie sprzedawany na głównych rynkach całego świata, w tym również w Europie.

-

NOWY JEEP WAGONEER S 2023

Również rodzina samochodów Wagoneer powiększy się o całkowicie nowego SUV-a. Ten w pełni elektryczny samochód występujący pod nazwą kodową Wagoneer S będzie nadal ugruntowywał obecność marki w segmencie SUV-ów premium, oferując w standardzie unikalną, elegancką, aerodynamiczną stylistykę oraz możliwości 4x4, z systemem terenowym, zaawansowaną technologią właściwą dla marki Jeep i imponującymi osiągami.

Ten nowy, całkowicie elektryczny, globalny SUV będzie oferowany wyłącznie w wersji BEV z zasięgiem 400 mil na jednym ładowaniu, mocą 600 KM i przyspieszeniem od 0 do 60 mph wynoszącym około 3,5 sekundy. Ze swoim charakterystycznym, podświetlonym okratowaniem chłodnicy, ten SUV odznacza się wydajnością aerodynamiczną, zachowując jednocześnie swoją ikoniczną sylwetkę boczną.

„Oczarujemy naszych klientów wysokowydajnym SUV-em klasy premium, naszpikowanym technologią i wysoką jakością wykonania, oferującym możliwości 4x4, wysokie osiągi, znakomite przyspieszenie i docelowy zasięg 400 mil na jednym ładowaniu” – dodał Meunier.

-

-

Całkowicie nowy Wagoneer BEV zostanie zaprezentowany publicznie również w przyszłym roku, a jego produkcja rozpocznie się w 2024 roku w Ameryce Północnej. Klienci w USA będą mogli dokonać rezerwacji na ten całkowicie elektryczny model Wagoneera na początku 2023 roku. Będzie on sprzedawany na głównych rynkach całego świata, w tym również w Europie.

-

NOWY JEEP W AMERYCE PÓŁNOCNEJ

W oparciu o sukces Jeepa Wranglera 4xe, najlepiej sprzedającej się hybrydy typu plug-in w USA, oraz wprowadzonego na rynek w ostatnim czasie modelu Grand Cherokee 4xe, marka rozwija kompleksową ofertę samochodów zelektryfikowanych, opracowaną specjalnie w celu zwiększenia legendarnych zdolności terenowych marki i poszerzenia jej zasięgu w Ameryce Północnej.

„Dzięki ciągłemu rozszerzaniu technologii 4xe na całą naszą gamę, na nowo definiujemy pojęcie wolności i przygody tak, jak tylko marka Jeep potrafi” – powiedział Jim Morrison, dyrektor marki Jeep w Ameryce Północnej. „Do końca 2025 roku cała nasza gama będzie zelektryfikowana, a dodatkowo pojawią się cztery całkiem nowe elektryczne modele konkurujące na rynku”.

W ramach planu elektryfikacji rozszerzona zostanie również gama Wagoneera. W segmencie średniej wielkości SUV-ów premium, marka Jeep wprowadzi do sprzedaży całkiem nowego, w pełni elektrycznego Wagoneera, natomiast w segmencie dużych SUV-ów modele Wagoneera zapewnią układy napędowe oferujące około 500 mil szacowanego łącznego zasięgu.

Do 2030 roku, marka Jeep zaoferuje kompletną gamę nowych pojazdów z napędem w pełni elektrycznym, stając się liderem w branży SUV-ów pod względem liczby modeli, udziału w segmencie i wielkości sprzedaży. W efekcie, 50% sprzedaży marki w USA stanowić będą samochody całkowicie elektryczne.

-

4xe TO NOWE 4x4

Marka Jeep® kontynuuje rozbudowę swojej gamy samochodów 4xe na całym świecie, poszerzając swoje legendarne możliwości 4x4 poprzez wykorzystanie elektryfikacji i technologii. Obecnie szczegóły planu skupiają się na Ameryce Północnej i Europie, a konkrety dotyczące innych regionów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

„Dziś podzieliliśmy się jedynie namiastką naszego nowego portfolio całkowicie elektrycznych SUV-ów, przedstawiając konkretne dowody na to, co czeka nas w ciągu najbliższych 24 miesięcy i dlaczego mówimy, że 4xe to nowe 4x4” – powiedział Meunier. „Ta potężna mieszanka designu marki Jeep, legendarnych możliwości 4x4 i elektryfikacji na nowo ukształtuje rynek SUV-ów, pozwalając większej liczbie klientów na większej liczbie rynków i w większej liczbie segmentów dołączyć do nas na ścieżce prowadzącej ku Wolności bez Emisji”.

___
źródło: Jeep Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Jeep

19-procentowy wzrost sprzedaży marki Jeep® w pierwszym kwartale 2024 roku
19-procentowy wzrost sprzedaży marki Jeep® w pierwszym kwartale 2024 roku

JEEP | O 19% zwiększyła się sprzedaż samochodów osobowych marki Jeep® w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2023 

Powrót na życzenie: marka Jeep® świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024
Powrót na życzenie: marka Jeep® świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024

JEEP | Tuscadero, głęboki i intensywny kolor magenty, to najnowszy limitowany kolor nadwozia oferowany po raz pierwszy w nowym Jeepie Wranglerze 2024, najbardziej terenowym i kultowym SUV-ie na świecie

Prezentacja nowych modeli Jeep® Renegade i Compass e-Hybrid podczas Jeep® Media Drive
Prezentacja nowych modeli Jeep® Renegade i Compass e-Hybrid podczas Jeep® Media Drive

JEEP | Jeep® Renegade i Jeep Compass 2024, w najnowszej wersji e-Hybrid, prezentujące zaawansowaną technologię silników hybrydowych to gwiazdy wydarzenia e-Hybrid Media Drive odbywającego się w Balocco.

Najnowsze oferty

Jeep Renegade SUMMIT 1.5 Mhev 130+20KM Automat
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Jeep Avenger ALTITUDE 1.2 TB Puretech 100KM
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Avenger ALTITUDE 1.2 TB Puretech 100KM
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony