POWRÓT WŁOSKIEGO DOLCE VITA - FIAT 500 I 500X YACHTING

Chęć korzystania z życia i ponownego odkrycia przyjemności z rzeczy dużych i małych przenosi nas do atmosfery włoskiego „dolce vita” z przełomu lat 50. i 60. XX w., kiedy Rzym, Cortina d’Ampezzo, Portofino i Capri były scenerią dla życia międzynarodowej śmietanki towarzyskiej, która spotykała się tutaj, aby spędzić chwile w całkowitym oderwaniu się od rzeczywistości, pod znakiem elegancji i włoskiego smaku.

„1 lipca to ważna data o dużej wartości symbolicznej. To zielone światło dla ożywienia gospodarczego, ponownego otwarcia Europy, powrotu do swobody przemieszczania się i podróżowania, a także w pewnym sensie dla typowej dla wakacji beztroski. Marka Fiat chce uczcić ten dzień filmem „Welcome back dolce vita"” - mówi Olivier Francois, dyrektor generalny Fiata i CMO Stellantis. „Film, który został nakręcony na Capri, miejscu, w którym toczy się „słodkie życie”, jest peanem na cześć wolności i beztroski. Przywołuje i czerpie inspirację z lekkości typowej dla lat 50. i 60. XX w., znanych wszystkim jako lata „dolce vita””.

I to właśnie te wartości zainspirowały nas do stworzenia nowego Fiata 500X Yachting, pierwszej wersji 500X „open air", bo wiatr we włosach kojarzy nam się właśnie z wolnością i radością. Nowe nadwozie Yachting dołącza do nadwozi Cross i Sport i jest silnie inspirowane luksusowymi jachtami: premierowa seria specjalna nie mogła być zatem niczym innym, jak hołdem dla miejsca tak ikonicznego, jak Yacht Club Capri". Reżyserem filmu „Welcome back dolce vita" jest młody, utalentowany William 9, który zadebiutował jako reżyser teledysków, a następnie zajął się reklamą. W filmie zrealizowanym dla Fiata wniósł rytm i interesujący sposób narracji typowy dla klipów muzycznych, połączony z językiem, który stanowi doskonałą mieszankę elegancji, stylu, lekkości i radości życia. Bohaterami teledysku jest trójka młodych ludzi, którzy rezygnują z regat, by na jeden dzień oderwać się od rzeczywistości i zafundować sobie dzień pełen atrakcji: biegów, kąpieli w morzu, tańca i zabawy. Mała ucieczka od konwenansów i zasad w stronę autentycznej wolności. Nowy Fiat 500X Yachting jest ich idealnym towarzyszem podróży. I to właśnie „wiatr we włosach" „zdradzi" trójkę bohaterów... Wybór ścieżki dźwiękowej padł na francuską piosenkę Bon Entendeur vs Mouloudji „L'amour", utwór z lat 60. XX w., epoki „słodkiego życia”, który w zremiksowanej wersji przenosi nas w wyrafinowany świat z nutą ponadczasowego romantyzmu. Film jest pochwałą swobody, współczesną interpretacją wielkiego klasyka Truffauta „Jules et Jim”, ale także włoskiego „Dolce Vita”, rozumianego, jako sztuka odnajdywania przyjemności nawet w najmniejszych elementach codzienności.

-

-

Podobnie jak w przypadku serii specjalnej 500 Riva, nowe 500X i 500 Yachting w swojej premierowej edycji z nadwoziem w stylistyce składającej hołd „Yacht Club Capri” również wyróżnia unikalny styl, inspirowany żeglarstwem i elegancją luksusowych łodzi. Modele są ozdobione elementami nawiązującymi do tego świata: charakterystyczny niebieski kolor i otwierany, materiałowy dach, także w niebieskich barwach, linia wokół nadwozia to ukłon w stronę łodzi motorowych produkowanych w prestiżowych stoczniach i chromowane, podkreślające ekskluzywny styl detale upiększające oba modele. Seria specjalna jest owocem ekskluzywnej współpracy z jednym z 40 najbardziej prestiżowych klubów żeglarskich we Włoszech: Yacht Club Capri, o czym świadczy logo „Yacht Club Capri” umieszczone z boku i z tyłu dwóch modeli z edycji kolekcjonerskiej. Dwie premierowe serie specjalne będą oznaczone: pierwsze 500 egzemplarzy obu modeli, w sprzedaży we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii, będzie opatrzone plakietką z napisem „1 z 500”.

-

NOWY FIAT 500X YACHTING 2021

500X Yachting powiększa gamę 500X o nowe nadwozie: oprócz wersji Cross i Sport, 500X po raz pierwszy oferuje swobodę jazdy „open air”. W ciągu kilku sekund i jednym naciśnięciem przycisku, elektrycznie otwierany dach nowej serii specjalnej Yachting umożliwia 500X jazdę pod gołym niebem. Nowa edycja kolekcjonerska w swojej premierowej wersji ze stylistyką dedykowaną „Yacht Club Capri” jest dostępna w ekskluzywnym kolorze Niebieskim Venezia z niebieskim, otwieranym, materiałowym dachem, natomiast obudowy lusterek i klamki drzwi są wykonane ze szczotkowanego chromu. Ponadto, podwójna linia w kolorze niebieskim i kości słoniowej dodatkowo podkreśla profil samochodu: biegnie na wysokości linii pasów i nawiązuje do podobnych linii na jachtach. Nowe i ekskluzywne są również 18” felgi aluminiowe z akcentami w kolorze morskiego błękitu.

-

-

Inspirowaną żeglarstwem elegancję odnajdujemy także we wnętrzu, gdzie wyróżniają się białe fotele soft-touch z napisem 500 wyszytym niebieskim haftem, aluminiowe listwy progowe z logo „Yachting” i mahoniowa deska rozdzielcza, kolejne mocne nawiązanie do typowych dla łodzi elementów stylu z epoki „Dolce Vita”. Drewno, najbardziej naturalny z materiałów, w połączeniu z zaawansowaną technologią daje absolutnie wyjątkowy efekt, jak w świecie żeglarstwa. Również obudowa kluczyka ma nowy wygląd, nawiązujący do barw samochodu.

-

-

FIAT 500 YACHTING 2021

Seria specjalna 500 będąca hołdem dla Yacht Club Capri to także ukłon w stronę morza, począwszy od koloru Niebieskiego Dipinto di Blu, nawiązującego do intensywnych barw morza w okolicach Capri i ekskluzywnego świata żeglarstwa, z chromowanymi wstawkami na przednim grillu oraz obudowami lusterek i 16” felgami aluminiowymi z diamentowanym szlifem. Nowa edycja kolekcjonerska ma elektrycznie otwierany, materiałowy dach: wystarczy kilka sekund i jedno naciśnięcie przycisku, aby kierowca i pasażerowie mogli cieszyć się swobodą podróżowania pod gołym niebem w typowym stylu „dolce vita”. Również w 500 Yachting srebrno-niebieska podwójna linia przypomina podobne linie widoczne na jachtach. Ponadto, na słupku B wyróżnia się logo podkreślające ekskluzywną współpracę z Yacht Club Capri. Ekskluzywne elementy wykończenia znajdują się także we wnętrzu samochodu: deska rozdzielcza wykonana jest z drewna wykorzystywanego przy produkcji jachtów, aby uzyskać elegancki akcent w typowym stylu „dolce vita”. W ciemnym wnętrzu wyróżniają się fotele w kolorze kości słoniowej ze wstawkami ze skóry Frau i haftowanym logo 500 w kolorze niebieskim.

-

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Nowa seria specjalna Fiat Pandina
Nowa seria specjalna Fiat Pandina

FIAT | Nowa seria specjalna Fiat Pandina to najbardziej zaawansowana technologicznie i najbezpieczniejsza Panda w historii. Fiat Panda będzie nadal produkowany we włoskim zakładzie Pomigliano d'Arco co najmniej do 2027 roku.

Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024
Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024

FIAT | Fiat 500e ponownie na podium Auto Lidera – tym razem w kategorii małych aut miejskich. 500e wygrywa z 20 konkurentami pod względem najlepszego połączenia wymogów ekologicznych, włoskiego stylu, komfortu, funkcjonalności i intuicyjnej obsługi, bezpieczeństwa oraz poziomu sprzedaży.

Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid
Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid

FIAT | Produkowane w Tychach auto reprezentuje jeden z najpopularniejszych w Polsce segmentów miejskich SUV-ów, idealnie wpisując się w potrzeby mieszkańców miast. Oferuje włoski styl, przestronne wnętrze i duży bagażnik oraz liczne inteligentne rozwiązania, wspomagające kierowcę w podróży.

Najnowsze oferty

Fiat 500 Hatchback Seria 1-BEV 118 KM RED Rata w wynajmie 366zł netto!!
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2022
Fiat 500 Hatchback Seria 1-BEV 118 KM Icon
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 890 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2022
Fiat 500 Dolcevita 1.0 Hybryda
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9715 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony