Światowe premiery Mitsubishi na Japan Mobility Show 2023

Firma Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje na targach Japan Mobility Show 2023*, zelektryfikowanego crossovera MPV, który obudzi w kierowcach ducha przygody i poszerzy ich horyzonty. Ponadto w Japonii zadebiutuje nowy pickup L200/Triton*. Zostanie także zaprezentowany mały pojazd Last 1 mile Mobility, opracowany we współpracy z firmą startupową.


Model koncepcyjny

Zelektryfikowany crossover MPV łączy w sobie właściwości jezdne SUV-a z komfortem i łatwością obsługi MPV. Model ten został stworzony z myślą o społeczeństwie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Pojazd, bazujący na koncepcji Borderless Adventure, charakteryzuje się niezwykle przestronną kabiną, która daje poczucie otwartej przestrzeni. Oferuje zasięg i osiągi pozwalające na jazdę w każdych warunkach. Kierowca może cieszyć się wspaniałymi wrażeniami z jazdy zelektryfikowanym pojazdem, a dzięki możliwości doboru trybu jazdy do warunków drogowych, nie ma ograniczeń co do celów podróży, do których może dotrzeć. Dzięki wysokiemu prześwitowi i elektrycznemu napędowi na cztery koła oraz wysokim oponom, zapewniającym doskonałą przyczepność, zelektryfikowany crossover MPV będzie niezawodnym partnerem, który pozwoli cieszyć się jazdą bez względu na pogodę i warunki drogowe, dając kierowcom pewność, że mogą dotrzeć w bardziej niedostępne rejony.

Last 1 mile Mobility

Mitsubishi Last 1 mile Mobility to mały pojazd opracowany we współpracy z LIFEHUB Inc.*, firmą typu start-up, która pracuje nad rozwojem i komercjalizacją mobilnych foteli nowej generacji. Ten kompaktowy wózek typu buggy zasilany zużytymi akumulatorami pochodzącymi ze zelektryfikowanych samochodów umożliwia przemieszczanie się na ostatnim odcinku podróży, po dotarciu komunikacją zbiorową.

 Nowy Triton/L200 (prototyp)

Opracowany zgodnie z koncepcją produktu Power for Adventure, nowy Triton/L200 to pickup o ładowności 1 tony z kompletnie zmodernizowanym wnętrzem, nową stylistyką zewnętrzną, konstrukcją ramy, podwozia, nadwozia i silnikiem. Nowy model ma zostać wprowadzony na rynek japoński na początku przyszłego roku, co będzie oznaczało pierwszą wymianę generacji od około 12 lat.

Kluczowe cechy nowego Mitsubishi L200/Triton:

● Nowa rama drabinowa została udoskonalona z myślą o uzyskaniu najwyższej wytrzymałości i niezawodności, a nowy turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,4 l rozwija wyższą moc i ma lepsze parametry emisji spalin i zużycia paliwa.
● Nowo opracowane zawieszenie zapewnia wyjątkowy komfort jazdy i stabilność prowadzenia, a system Super Select 4WD-II i udoskonalone tryby jazdy zapewniają znakomite osiągi.
● Nadwozie zwraca uwagę imponującą stylistyką przodu i szerokim profilem o wzornictwie podkreślającym wytrzymałość, podczas gdy wnętrze jest eleganckie, a jednocześnie bardzo funkcjonalne i ergonomiczne.
● Dzięki poprawie bezpieczeństwa podczas kolizji, systemom wspomagającym kierowcę i komfortowi, pojazd sprawdzi się w wielu różnych obszarach, zarówno jako samochód służbowy, jak i prywatny.


*Salon Japan Mobility Show 2023 jest organizowany przez Japan Automobile Manufacturers Association. 25 i 26 października to dni prasowe, 27 października jest dniem specjalnych zaproszeń, a od 28 października do 5 listopada odbywają się dni otwarte dla publiczności. Głównym miejscem wydarzenia jest Tokyo Big Sight.
*Na niektórych rynkach sprzedawany jako L200
*LIFEHUB Inc. to firma typu start-up zajmująca się badaniami i rozwojem produktów mobilnych. Jej celem jest umożliwienie wszystkim ludziom swobodnego poruszania się poprzez opracowywanie produktów wykorzystujących robotykę, sztuczną inteligencję i inne najnowocześniejsze technologie. 


źródło: Mitsubishi Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Astra Poland - Wysoko oceniana przez producenta
Astra Poland - Wysoko oceniana przez producenta

Mitsubishi | Polski oddział Mitsubishi Motors, będący częścią globalnej grupy Astara, uzyskał najwyższą ocenę ze strony producenta samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni w corocznej ewaluacji dziesięciu najważniejszych obszarów biznesowych.

Bartłomiej Topa w nowym Mitsubishi
Bartłomiej Topa w nowym Mitsubishi

MITSUBISHI | Znany z ról teatralnych i filmowych aktor, Bartłomiej Topa, od sześciu lat związany z marką Mitsubishi w Polsce, odebrał oszczędny, innowacyjny model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Aktor od dawna promuje działania proekologiczne i stara się aktywnie chronić środowisko, więc elektryczna hybryda typu plug-in doskonale wpisuje się w jego styl życia. Model będzie też partnerował mu na planie filmów edukacyjnych, popularyzujących ochronę środowiska i mądre korzystanie z uroków natury podczas plenerowych wyjazdów.

MitsuManiaki zapraszają na 22 zlot i celebrują 20-lecie klubu
MitsuManiaki zapraszają na 22 zlot i celebrują 20-lecie klubu

Mitsubishi | Największy w Polsce fanklub marki samochodowej – Klub Mitsumaniaków, który w tym roku świętuje dwudziestolecie działalności – zaprasza na swój 22. zlot.

Najnowsze oferty

Mitsubishi Pajero 3.2 Diesel 200KM Instyle
 • Model: Pajero
 • Typ nadwozia: Terenowy
 • Przebieg: 250619 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2014
Mitsubishi Colt 1.6 HEV 143KM INSTYLE 2023
 • Model: Colt
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 883 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi ASX 1.3 Instyle 158KM 7DCT
 • Model: ASX
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 4500 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony