Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata

Posiadacze samochodów starszych niż 4 lata, którzy odwiedzą autoryzowane stacje obsługi, otrzymają kompleksowy przegląd serwisowy. Obejmuje on aż 30 czynności diagnostycznych. Sprawdzane są między innymi układ hamulcowy, zawieszenie i układ kierowniczy, stan płynów czy działanie sprzęgła. Oprócz tego przegląd obejmuje sprawdzenie i ewentualną wymianę filtra powietrza oraz wymianę filtra oleju. Kontrolowany jest również stan zużycia opon wraz z pomiarem głębokości bieżnika i regulacją ciśnienia.

Warto pamiętać o regularnych przeglądach samochodu oraz o użytkowaniu pojazdu zgodnie z zaleceniami producenta. Z jednej strony pomaga to utrzymać auto w dobrym stanie, z drugiej zapobiega kosztownym naprawom w przyszłości. Nie można zapominać również o aspekcie związanym z bezpieczeństwem. Podczas przeglądów okresowych sprawdzane są między innymi hamulce, zawieszenie czy opony – wyjaśnia Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Serwisowanie samochodu w autoryzowanych stacjach obsługi jest dokumentowane w książce serwisowej auta. Jest ona dużym atutem przy późniejszej sprzedaży pojazdu. Samochody z pełną historią serwisową w ASO uzyskują lepsze ceny i są poszukiwane na rynku aut używanych.


Czym wyróżnia się oferta przeglądów okresowych dla pojazdów starszych niż 4 lata?

Oferta przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi dla posiadaczy 4-letnich i starszych modeli Forda to przede wszystkim transparentność cen. Można sprawdzić ile kosztuje przegląd okresowy pojazdu w zależności od modelu i można być pewnym, że nie zapłaci się więcej. Ceny przeglądów zaczynają się od 949 zł – dla modeli Ka, Fiesta, EcoSport, Focus czy Mondeo. W ramach tej opłaty klienci otrzymują opisany wcześniej przegląd obejmujący 30 czynności kontrolnych, wymianę oleju silnikowego zgodnie ze specyfikacją pojazdu, wymianę filtra oleju oraz filtra powietrza – dodaje Dariusz Lech, Ford Polska.

Po wykonanym przeglądzie każdy samochód otrzyma Assistance12 w cenie przeglądu. Obejmuje on bardzo szeroki zakres usług assistance, z których można skorzystać w całej Europie, a nie tylko na terenie Polski. Przy przeglądzie okresowym można też podjąć decyzję o zakupie Gwarancji12, która zabezpiecza przez skutkami kosztownych napraw kluczowych elementów pojazdu na okres 12 miesięcy.

Oferta przeglądów serwisowych umożliwia umówienie się na serwis za pomocą narzędzi online znajdujących się na stronie Ford Polska. Wystarczy wybrać dealera, datę oraz godzinę. Potwierdzenie umówienia przychodzi natychmiast na podany adres mail. – Umawiając się na serwis można skorzystać z dodatkowych rabatów. Na przykład wykorzystując kod FORD70 można obniżyć swój rachunek za przegląd o 70 zł – wyjaśnia Anna Trąbińska-Tauter, Kierownik Komunikacji Marketingowej i Akcesoriów Ford Polska.


Przeglądy serwisowe w ASO – dlaczego warto?

Za serwisowaniem samochodu w ASO przemawia wiele argumentów. Warto je wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o wyborze miejsca, w którym będziemy wykonywać przeglądy okresowe i naprawy auta.

Przede wszystkim serwisanci mają dostęp do technologii zalecanych przez producenta pojazdu, pełnej dokumentacji oraz specjalistycznych narzędzi. Są więc w stanie właściwie przeprowadzić pełna diagnostykę.

Podczas przeglądów i napraw stosowane są jedynie oryginalne części, które spełniają surowe normy jakości ustalone przez firmę Ford. Dodatkową zaletą jest czas, w którym potrzebna część serwis ASO jest w stanie sprowadzić. To jeden dzień roboczy z magazynu centralnego Forda z Polski lub 3 dni robocze z magazynu z Niemiec – dodaje Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Ratownicy medyczni chwalą nowatorski ambulans, zbudowany na bazie Forda E-Transita
Ratownicy medyczni chwalą nowatorski ambulans, zbudowany na bazie Forda E-Transita

FORD | Obecnie zespół może pomagać pacjentom skuteczniej, dzięki pierwszemu w kraju ambulansowi zbudowanemu na bazie Forda E-Transita

Przygotowanie auta do zimy - Promocja serwisowa Forda
Przygotowanie auta do zimy - Promocja serwisowa Forda

FORD | Wymiana opon na zimowe to ważny, ale nie jedyny element w przygotowaniach samochodu do sezonu zimowego. Dbałość o bezpieczeństwo oznacza również wykonanie przeglądu, kontrolę układów i podzespołów oraz usunięcie ewentualnych usterek.

Ford Mustang Mach-E z przebiegiem ponad 125 000 km
Ford Mustang Mach-E z przebiegiem ponad 125 000 km

FORD | Ford Mustang Mach-E udowadnia, że elektryczność i wytrzymałość mogą doskonale współistnieć. Mogą się pod tym podpisać kolejne firmy, które użytkują samochód od dłuższego czasu i przejechały nim już ponad 125 tysięcy kilometrów.

Najnowsze oferty

Ford Mustang Mach-E RWD 269KM 75kWh
 • Model: Mustang Mach-E
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga St-Line X 2.5PHEV 225 KM eCVT
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga St-Line X 2.5PHEV 225 KM eCVT
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony