NOWA KIA SPORTAGE 2022 JUŻ W PRODUKCJI NA SŁOWACJI

Obecnie będący w sprzedaży model to już czwarta generacja SUV-a Sportage, który jest produkowany w zakładzie marki Kia na Słowacji od 2016 roku. Od 2006 roku, kiedy rozpoczęto produkcję modelu Sportage (III gen.) w Żylinie, fabrykę opuściło łącznie ponad dwa miliony egzemplarzy, które trafiły do klientów w Europie. Teraz, po raz pierwszy w 28-letniej historii tego modelu, Sportage w wersji na rynki europejskie został zaprojektowany i skonstruowany wyłącznie na potrzeby klientów Starego Kontynentu. Nowy Sportage piątej generacji, opracowany z wykorzystaniem nowej platformy podłogowej, łączy elegancki, ale muskularny i nowoczesny design nadwozia z nowocześnie urządzonym wnętrzem klasy premium. W kabinie uwagę przykuwa zakrzywiony wyświetlacz, za pomocą którego obsługuje się najnowsze systemy i korzysta się z łączności z Internetem.

-

-

Możliwości nowego Sportage zwiększają najnowsze hybrydowe układy napędowe, które przyczyniają się do znacznego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i do oszczędności paliwa. Nowością w gamie Sportage jest zaawansowany hybrydowy układ napędowy (HEV), który pod względem konstrukcyjnym stanowi rozwinięcie hybrydowego układu napędowego typu mild hybrid (MHEV). Do nowości należy również hybryda typu plug-in (PHEV) (produckja od lutego 2022r.). Wersja PHEV umożliwia jazdę wyłącznie na napędzie elektrycznym i pozwala wykonać większość codziennych podróży z domu do pracy lub na codzienne zakupy bez korzystania z napędu spalinowego. Najnowsze, ekonomiczne silniki benzynowe i wysokoprężne są dostępne w różnych wersjach mocy oraz z różnymi przekładniami do wyboru. Wszystkie cztery typy układów napędowych do nowego Sportage – MHEV, HEV i PHEV oraz spalinowe – będą montowane w Żylinie, co świadczy o wysokiej elastyczności produkcji w słowackiej fabryce.

Oprócz wersji z napędem na przednie koła, na Słowacji będą produkowane również bogato wyposażone odmiany z napędem na cztery koła oraz topowa wersja GT-Line. Nowością w europejskiej gamie Sportage GT-Line będzie możliwość wyboru czarnego dachu, który podkreśla zarówno dynamicznie stylizowany słupek C, jak i sportową sylwetkę auta w ogóle.

„Rozpoczęcie produkcji nowego Sportage już piątej generacji w zakładzie na Słowacji to dla nas kolejny kluczowy moment w tym wyjątkowo pracowitym i bardzo udanym jak do tej pory roku” – mówi Jason Jeong, Prezes Kia Europe. „Cieszę się, że fabryka w Żylinie będzie kontynuować bogatą historię produkcji Sportage. Modelu, który teraz oferuje również przyjazne dla środowiska i zelektryfikowane odmiany układu napędowego”.

-

-

Począwszy od modelu drugiej generacji w 2006 roku w słowackiej fabryce produkowano trzy generacje bardzo popularnego SUV-a Sportage. Od tego czasu z taśm zakładu na Słowacji zjechało około dwóch milionów egzemplarzy Sportage, w tym 104.500 sztuk modelu drugiej generacji, 797.500 egzemplarzy Sportage trzeciej generacji i ponad milion sztuk obecnego modelu, którego produkcja rozpoczęła się pod koniec 2015 roku. Na początku tego roku w Europie wyprodukowano czteromilionowy samochód marki Kia od momentu rozpoczęcia produkcji na Słowacji w 2006 roku.

NOWA KIA SPORTAGE 2022 - JAKA CENA W POLSCE?

Kia Polska opublikuje ceny nowego Sportage w listopadzie. Przewidywany termin realizacji indywidualnych zamówień na modele produkowane w fabryce na Słowacji wynosi tylko 4 miesiące.

___
źródło: Kia Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Kia

Już można zamawiać nową Kia Sorento z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in
Już można zamawiać nową Kia Sorento z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in

KIA | Do wersji z silnikiem Diesla dołączają dwie nowe wersje napędowe – hybrydowa o mocy 215 KM i hybrydowa typu plug-in o mocy 253 KM. Z nowymi układami napędowymi Kia Sorento również jest oferowana jako 7-miejscowa w wersjach L i XL oraz jako 6- lub 7-miejscowa Prestige Line, która – niezależnie od liczby miejsc – jest oferowana w takiej samej cenie

W fabryce Kia Slovakia wyprodukowano już 5-milionowy samochód
W fabryce Kia Slovakia wyprodukowano już 5-milionowy samochód

KIA | Pięć milionów samochodów zjechało już z linii produkcyjnej zakładu koreańskiego producenta w okolicach Żyliny. Kia działa na Słowacji od ponad 20 lat i jest jednym z największych pracodawców, producentów, eksporterów i podatników w regionie. 

Kia EV3 zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em
Kia EV3 zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em

Kia | Kia EV3 oferuje innowacyjną technologię flagowego SUV-a marki – EV9 – i wyznacza nowe standardy w klasie kompaktowych elektrycznych SUV-ów

Najnowsze oferty

Kia XCeed 1.6 T-GDI 204KM, wersja XL + pakiet Yellow Splash, bezwypadkowy
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 53000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Kia Sportage 1.6 T-GDI 150KM, wersja M+Smart, 2024, pakiet serwisowy
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 600 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Kia Sportage 1.6 T-GDI MHEV 150KM 7DCT Wersja L! NAVI! Salon PL! 1 Właściciel! FV!
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 59658 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony