RC30 FOREVER - PAKIET ORYGINALNYCH CZĘŚCI ZAMIENNYCH HONDA PŁYNIE DO EUROPY

Honda rozpoczęła program "RC30 Forever" po spotkaniach z klubami właścicieli RC30 w Japonii i Europie, podczas których właściciele wyrazili silne pragnienie utrzymania tych kultowych motocykli na chodzie i w jak najlepszym stanie przy użyciu oryginalnych części zamiennych Hondy. Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczniej jazdy tymi historycznymi modelami.

-

-

W ramach programu Honda wyprodukuje około 150 oryginalnych części zamiennych do RC30, które obejmą silnik, podwozie, nadwozie i elektronikę. Zostały one wybrane na podstawie zapotrzebowania właścicieli oraz doświadczenia ekspertów w zakładach badawczo-rozwojowych i produkcyjnych Hondy. Części będą dostępne do zamówienia za pośrednictwem dealerów w całej Europie od maja 2021 roku.

-

-

HONDA VFR750R RC30

Legendarny RC30 został po raz pierwszy pokazany na Tokyo Motor Show w 1987 roku, a do Europy trafił w 1988 roku. Produkcja ograniczona do około 5000 sztuk na całym świecie została stworzona w celu spełnienia wymagań homologacyjnych potrzebnych do udziału w nowo utworzonych Mistrzostwach Świata Superbike.

Zbudowany ręcznie w fabryce Hamamatsu, RC30 był zasilany przez chłodzony cieczą silnik o pojemności 748 cm3 90° V4 i wyposażony w ówcześnie najnowocześniejszą technologię wyścigową – było to podejście niespotykane do tej pory. Inżynierowie działu rozwoju Hondy maksymalnie wykorzystali nowatorskie materiały, takie jak włókno węglowe, Kevlar i magnez. Silnik wyposażony był w tytanowe korbowody i sprzęgło antyhoppingowe, które współpracowały z przekładniami w stylu maszyn wyścigowych. Koła i hamulce były wyposażone w system szybkiego demontażu, a zawieszenie było w pełni regulowane z przodu i z tyłu. Motocykl niewątpliwie wyróżniał się jednostronnym wahaczem Pro-arm, zaprojektowanym, aby pomóc w szybkich zmianach tylnego koła podczas wyścigów.

Historia RC30 została zapisana, kiedy Fred Merkel wygrał na tym modelu Mistrzostwa Świata Superbike w 1988 i 1989 roku. Dziedzictwo RC30 utrwaliło się, kiedy wraz z Fredem Merkelem wygrał Mistrzostwa Świata Superbike w 1988 i 1989 roku. Potem nastąpiły kolejne zwycięstwa w wielu krajowych i międzynarodowych wyścigach, w tym zwycięstwa na Wyspie Man znanych zawodników takich, jak Joey Dunlop, Carl Fogarty, Steve Hislop i Philip McCallen.

-

-

CZYM JEST PROGRAM "RC30 FOREVER"?

Na początku projektu "RC30 Forever" w 2017 r. przeprowadzono wewnętrzne dochodzenie w archiwach dotyczących RC30, które wykazało, że żaden z oryginalnych drewnianych modeli dla RC30 nie został zachowany. Było jasne, że do posunięcia projektu do przodu, będą potrzebne oryginalne rysunki. Podobnie, jak w przypadku wszystkich motocykli produkowanych w tym czasie, produkcja RC30 również została oparta na ręcznie rysowanych schematach szkieletowych 2D, z których finalnie stworzono modele i formy. W porównaniu do nowoczesnych metod modelowania komputerowego 3D i rysunków cyfrowych, plany te zawierają znacznie mniej szczegółów, co skomplikowało reprodukcję nowych części.

-

-

Dostępne plany zostały zdigitalizowane, powiększone do skali 1:1 i porównane z istniejącymi częściami zapożyczonymi z RC30 pozostałych w fanklubach Hondy. Mimo to nadal istniały wyraźne i oczywiste luki w szczegółowych informacjach, niezbędnych do zapewnienia jakości części. Aby nowe części spełniały bardzo wysokie standardy, ważne było zaangażowanie członków oryginalnego zespołu, z których wielu było w wieku 60 lat. Podczas, gdy zespół projektowy tworzył od podstaw nowe drewniane modele i formy, członkowie oryginalnego zespołu dzielili się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem.

To właśnie ta kombinacja elementów, takich jak nowe zdigitalizowane rysunki, dostępne części, oraz doświadczenie powracających członków rodziny Honda ostatecznie doprowadziła do pomyślnego stworzenia omawianego programu w Japonii.

-

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.Rozpoczęcie sprzedaży będzie różne dla poszczególnych części, a wszelkie aktualne informacje zostaną opublikowane w witrynie internetowej Hondy www.honda.pl. Sprzedaż będzie ograniczona dostępnością poszczególnych części.

Czytaj więcej o marce Honda

Ruszyła czwarta edycja projektu Honda Adventure Roads
Ruszyła czwarta edycja projektu Honda Adventure Roads

Honda | Czwarta edycja projektu Honda Adventure Roads rozpoczęła się 10 maja w atlantyckim porcie Agadir, a 30 zawodników z 11 krajów będzie doskonalić swoje umiejętności jazdy na motocyklu podczas wyjątkowej afrykańskiej przygody. 

Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024
Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024

HONDA | Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.

HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!
HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!

HONDA MOTO ▷ Zapraszamy wszystkich miłośników motocykli marki Honda na pierwszą edycję Honda MotoDay'24 w Grupie Gezet! Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!

Najnowsze oferty

Honda CRF 300 Rally ABS Wyprzedaż!!!
 • Model: CRF
 • Przebieg: 460 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda NT 1100 MT, Kontrola Trakcji, Tryby jazdy, centralny kufer Demo
 • Model: NT
 • Przebieg: 650 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda Z Z125MA kultowy Monkey, bardzo mały przebieg
 • Model: Z
 • Przebieg: 1431 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony