Rajd Wogezów Grand-Est: ciężka próba dla Opla Corsy Rally Electric

Przed pierwszą z trzech zaplanowanych we Francji imprez, które rozpoczną się w następny weekend, tj. 15-16 czerwca podczas Rajd Wogezów Grand-Est, toczy się walka o czołowe miejsca w ADAC Opel Electric Rally Cup “powered by GSe”. W poprzedniej rundzie ELE Rally, która odbyła się w Holandii aż pięciu kierowców wygrało co najmniej jeden z 12 odcinków specjalnych. Ostatecznie 24-letni Austriak Luca Pröglhöf i pilotka Christina Ettel pokonali hiszpański duet Alex Español Jove/Patricia Sáiz Ruiloba o 8,8 sekundy. Trzecie miejsce zajęli bracia Anthony i Adrien Rott z Francji.

Christian Lemke (24) i Jan-Eric Bemmann mieli ogromnego pecha. Zwycięzcy pierwszej rundy Pucharu w Sulingen dobrze rozpoczęli Rajd ELE osiągając najlepszy czas, zanim ich Corsa Rally Electric nie doznała opóźnienia z powodu uszkodzenia przez wodę. Dlatego też obaj Niemcy są tym bardziej zmotywowani przed trzecią rundą pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych, która odbędzie się wokół miasta Gérardmer u podnóża Wogezów.

W zeszłym roku Rajd Wogezów Grand-Est okazało się ciężką próbą zarówno dla ludzi, jak i maszyn. "Drogi mają wiele wybojów, szorstki asfalt, kamienie i głębokie koleiny. Trzeba jechać nie tylko szybko, ale też inteligentnie. W wielu miejscach nie można wygrać rajdu, ale można go przegrać” - mówi dyrektor Opel Motorsport Jörg Schrott. Od sobotniego poranka do niedzieli wieczorem zaplanowano w sumie siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 116,4 km.


Rajd Wogezów Grand-Est to wydarzenie, podczas którego czterech uczestników ADAC Opel Electric Rally Cup poczuje się jak w domu. Szczególnie Anthony i Adrien Rott (24 i 22 lata) mają ambitne plany. Po świetnym początku sezonu, Alzatczycy zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla ich rodaczek Alizée Pottier (23 l.), która wystartuje w Rajdzie Wogezów z Manon Perrin na miejscu pilota, a także Emmy Chalvin (23 l.) i jej pilotki Emy Ailloud-Perraud, liczy się tylko, aby kontynuować trend wzrostowy z pierwszych rund. Chalvin wywołała poruszenie w Rajdzie ELE kontrolowaną jazdą na czwartym miejscu w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. Julien Casale pojawi się gościnnie w za kierownicą Opla Corsa Rally Electric. 29-latek z Merville rywalizuje w tym roku w Stellantis Rally Cup France. Jego pilotem jest Pierre Delorme.

Za kierownicą Corsy Rally Electric, należącej do holenderskiego stowarzyszenie sportów motorowych KNAF w ramach programu poszukiwania młodych talentów, zasiądą Hank Melse (25) i Joep Van Heutgen, którzy startowali już w otwierającym sezon pucharze w Sulingen. Dwudziestojednoletnia Lyssia Baudet ponownie wystartuje w belgijskim RACB wraz ze swoją stałą pilotką Pauline Denis.

Trzy samochody Opel Astra GSe zapewniają bezpieczeństwo jako tzw. „course car”. Jadąc przed uczestnikami, sprawdzają odcinki specjalne pod kątem prawidłowych warunków na drodze jazdy i przestrzegania stref o ograniczonym dostępie, a także ostrzegają obsługę odcinka i widzów o zbliżających się pojazdach rajdowych.

Dla fanów rajdów, którzy nie mogą na miejscu śledzić wydarzeń we Francji, dostępna jest transmisja internetowa na żywo na stronach www.opel-motorsport.com i www.adac.de/motorsport.


Klasyfikacja ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” po 2 z 8 rund

1. Pröglhöf 60 punktów
2. Español 48.
3. Rott 45.
4. Hangodi 44.
5. Lemke 42.
6. Chalvin 27.
7. Pottier and Kurstjens 16 każdy
9. Kamermans and Bayer 14 każdy
11. Melse 12.
12. Wittenbeck 9.
13. Baudet 8.


źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe
Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe

Opel Bezpieczeństwo ponad wszystko: wiele systemów wspomagania kierowcy jest już dostępnych w standardzie w bestsellerowym miejskim samochodzie Opel Corsa

Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku
Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku

OPELNiezwykle popularna Corsa – w tym roku w Niemczech sprzedano ponad 20 000 nowych samochodów. Corsa Electric jest również liderem w segmencie małych samochodów z napędem elektrycznym. Marka Opel zarejestrowała w czerwcu wzrost sprzedaży o prawie 18%, a jej udział w rynku samochodów osobowych znacząco wzrósł do 5,8 %.

Najnowsze oferty

Opel Astra Enjoy 1.2 Turbo Benzyna 130KM MT6
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 40000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2020
Opel Grandland GS Hybrid 1.2 Turbo 136 KM eDCT6 | 682239
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Opel Mokka GS 1.2 Turbo Benzyna AT8 130KM S/S | 674273
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony