PREMIERY MITSUBISHI PODCZAS POZNAŃ MOTOR SHOW 2019

NOWE MITSUBISHI ASX ORAZ L200 PRZEDPREMIEROWO W POZNANIU

Dwie z genewskich premier - nowe Mitsubishi ASX i pickup L200 zostaną przedpremierowo zaprezentowane polskim miłośnikom motoryzacji już 28 marca podczas wystawy Poznań Motor Show 2019. Obydwa modele zadebiutują w polskich salonach sprzedaży już tej jesieni. Mitsubishi ASX 2020 został poddany gruntowanym zmianom stylistycznym, które nadały mu charakterystycznych cech typowych dla najnowszych modeli marki. Zmiany widoczne są w przednim pasie z nowymi reflektorami, zderzakiem i chromowanym grillem, a z tyłu w konstrukcji ledowych lamp izderzaka. Wewnątrz znajdziemy nowy system multimedialny, który zyskał nowy 8-calowy wyświetlacz dotykowy i opcjonalną nawigację TomTom. Wkrótce zadebituje także aplikacja na smartfona umożliwiająca zdalny dostęp do wielu informacji o kondycji auta i jego obsłudze. Nowością jest benzynowy silnik z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 2.0 litra, który wspólpracuje z automatyczną przekładnią CVT ze sportowym trybem pracy i 6 przełożeniami oraz z 5-biegową skrzynią manualną. Mitsubishi ASX 2020 będzie dostępne  z napędem na jedną lub dwie osie.

-

-

Nowy model Mitsubishi L200,  który słynie z wytrzymałości i niezawodności, zaprojektowano zgodnie z filozofią „Engineered Beyond Tough”. Nowy model zwraca uwagę masywną stylistyką przedniej części nadwozia. Najnowsza generacja systemu napędu 4WD  zapewnia lepsze zdolności terenowe, między innymi dzięki z nowej funkcji Off-Road, która pozwoli na wybór jednego z 4 trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie). Nowy model oferuje również znaczące ulepszenia w zakresie komfortu i własności jezdnych i korzysta z zaawansowanych technologii bezpieczeństwa aktywnego.  Jednostka napędowa nowego Mitsubishi L200 to nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią, zapewniający dynamiczne przyspieszenie i cichszą pracę całego układu napędowego. Silnik wykorzystuje wodny roztwór dodatku SCR AdBlue® *2 w procesie redukcji emisji tlenków azotu (NOx) z układu wydechowego i spełnia normy EURO 6d-TEMP.

-

-

MITSUBISHI ENGELBERG TOURER

Najnowszy innowacyjny projekt – koncepcyjny SUV Mitsubishi Engelberg Tourer, swą nazwę zawdzięcza alpejskiemu miasteczku słynącemu ze wspaniałych tras narciarskich dla free-ridingu. Jest propozycją dla kierowców chcących poszerzyć swoje horyzonty i gotowych na nowe wyzwania. Auto jest dalszym rozwinięciem pomysłów Mitsubishi na wyzywające, ale mocne i pomysłowe modele dające użytkownikom dużo przyjemności z jazdy i codziennego użytkowania. To średniej wielkości SUV z trzema rzędami siedzeń w środku i napędem elektrycznym PHEV nowej generacji, który trafi do przyszłych elektrycznych i hybrydowych pojazdów marki. Auto napędzają dwa silniki – po jednym dla każdej z osi – o zwiększonej wydajności i mocy a ich pracą zarządza kolejna odsłona układu S-AWC (Super All Wheel Control), zapewniając optymalną trakcję i osiągi.

Mitsubishi Dendo Drive House – czysta energia

Dendo Drive House to samowystarczalny system energetyczny, który umożliwia wytwarzanie, przechowywanie i udostępnianie energii elektrycznej pomiędzy samochodem a budynkiem. W jego skład wchodzą panele słoneczne, dwukierunkowa ładowarka z technologią Vehicle-to-Home oraz akumulatory do przechowywania energii w budynkach, domach oraz pojazdach Mitsubishi z napędem PHEV. System z jednej strony umożliwia ładowanie akumulatora samochodu PHEV przy wykorzystaniu energii słonecznej, a z drugiej przekazywanie jej z samochodu do mieszkania, gdy zajdzie taka potrzeba. Dendo Drive House zacznie być oferowany w salonach Mitsubishi jeszcze w tym roku. W Polsce jego dostępność będzie zależeć od decyzji ustawodawcy, gdyż ustawa o elektromobilności narzucając akcyzę na silniki o pojemności powyżej 2 l. wyeliminowała z naszego rynku emitującego zaledwie 46 g/km Mitsubishi Outlandera PHEV - jedyny model już przystosowany do współpracy z tym systemem, będący obecnie najlepiej sprzedającym się modelem PHEV w Europie i na świecie.

-

___
źródło: Mitsubishi Motors Polska

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku
Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku

Mitsubishi | Marka Mitsubishi odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2024 roku aż 88% więcej klientów zdecydowało się na zakup nowego modelu spod znaku Trzech Diamentów a nowe Mitsubishi ASX jako bestseller marki, w największym stopniu zdecydowało o tak dobrym rezultacie.

Serwisy Mitsubishi zapraszają na bezpłatną kontrolę przed wiosenno-letnimi wyjazdami
Serwisy Mitsubishi zapraszają na bezpłatną kontrolę przed wiosenno-letnimi wyjazdami

Mitsubishi |  Jak co roku, z myślą o bezpieczeństwie podróży i w zgodzie z niespotykanym na rynku Zobowiązaniem Serwisowym Mitsubishi, firma Mitsubishi Motors do 7 czerwca oferuje właścicielom pojazdów tej marki przeprowadzenie nieodpłatnej kontroli stanu technicznego samochodu

Bartłomiej Topa i subarktyczne testy układu S-AWC nowego Mitsubishi Outlander PHEV
Bartłomiej Topa i subarktyczne testy układu S-AWC nowego Mitsubishi Outlander PHEV

MITSUBUSHI | Firma Mitsubishi Motors szykuje się do wprowadzenia na europejski rynek nowego, zaadaptowanego do wysokich wymagań klientów Starego Kontynentu, modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2025

Najnowsze oferty

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV PHEV 2.4 Instyle Plus 4WD
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 8 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star Invite SDA 1.2 71 KM MT
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star 1.2 71KM Invite CVT (MY24)
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony