PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE DLA FORDA W KONKURSACH INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR I INTERNATIONAL PICK-UP AWARD

Ford jest pierwszym producentem, który dwukrotnie w tym samym roku zdobył tytuły IVOTY i IPUA. Po raz pierwszy dokonał tego w 2013 roku. Nowe modele Transit Custom Plug-In Hybrid i Transit Custom EcoBlue Hybrid zostały uznane za zwycięzców prestiżowej corocznej nagrody IVOTY przez jury składające się z 25 dziennikarzy-ekspertów z 25 krajów Europy. Gala finałowa odbyła się wczoraj w Lyonie we Francji. 

VAN OF THE YEAR 2020 I PICK-UP AWARD 2020

Jurorzy docenili gamę zelektryfikowanych układów napędowych, oferowanych w hybrydowych modelach użytkowych Transit Custom - zaprojektowanych z myślą o obniżeniu wydatków na paliwo, które ponoszą przedsiębiorcy i o umożliwieniu wjazdu do rosnącej liczby stref niskiej emisji. Doceniono też praktyczne rozwiązania dla firm, chcących spełniać normy środowiskowe. 

Jednotonowe samochody dostawcze Transit Custom Plug-In Hybrid i Transit Custom EcoBlue Hybrid oraz dwutonowy Transit EcoBlue Hybrid, który podczas tegorocznej ceremonii zdobył drugą pozycję, to trzy z czternastu zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadzi do końca roku 2020 na europejski rynek. Pojazdy Forda zdobywały sześciokrotnie tytuł IVOTY. 

-

-

Ford Ranger - będący najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie - przekonał do siebie 18 jurorów konkursu IPUA, przyznających tytuł co dwa lata. Eksperci docenili mocniejszy i oszczędniejszy 2,0-litrowy, wysokoprężny napęd EcoBlue oraz pakiet zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę.

„Nasze nowe modele Transit Custom Plug-In Hybrid i EcoBlue Hybrid trafiły jako pojazdy idealnie w swój czas - pomagają klientom obniżyć koszty i emisję oraz sprostać wyzwaniom konkurowania w obecnym środowisku biznesowym, nie ograniczając funkcjonalności i ładowności. Natomiast nasz nowy Ranger podnosi poprzeczkę w zakresie elegancji, zaawansowania technologicznego i wydajności w segmencie pick-upów” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów użytkowych w Ford of Europe. 

Transit Custom Plug-In Hybrid może być ładowany z sieci elektrycznej, co umożliwia przejechanie do 56 km (w cyklu NEDC) przy zerowej emisji, bez obaw o zasięg pojazdu i przyczynia się do zmniejszenia lokalnych zanieczyszczeń powietrza. Przednie koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny o mocy 92,9 kW, zasilany energią z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,6 kWh. Wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,0-litra wykorzystywany jest jako agregat - przedłużacz zasięgu, dzięki czemu pojazd może pokonać do 500 kilometrów. 

W układzie miękkiej hybrydy Transita Custom EcoBlue Hybrid, standardowy alternator został zastąpiony rozrusznikiem/generatorem (BISG), napędzanym paskiem, który umożliwia odzyskiwanej energii podczas wytracania prędkości i wykorzystanie jej do ładowania zestawu chłodzonych powietrzem akumulatorów litowo-jonowych o napięciu znamionowym 48 V. Zmagazynowana energia jest także wykorzystywana podczas normalnej jazdy do zwiększania momentu obrotowego silnika wysokoprężnego. Ford EcoBlue o pojemności 2,0-litra, którego wydajność podniosła się, przynosząc oszczędności rzędu nawet 8 procent. 

Nowy Ford Ranger, dostępny w trzech wersjach nadwozia: z pojedynczą kabiną, podwójną kabiną i przedłużoną kabiną, dysponuje w standardzie układem napędu na cztery koła. Pod maską pracuje zaawansowany, 2-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue, zużywający o 9% mniej paliwa dzięki połączeniu z nowoczesną, 10-stopniową przekładnią automatyczną. Dostarczane w standardzie, zaawansowane systemy asystujące kierowcy obejmują Układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych oraz nowe elementy, wśród których znalazł się poprawiający wygodę i własności użytkowe, wbudowany modem FordPass Connect. 

W gamie modelu Ranger znajduje się także nowy Ranger Raptor - najbardziej wyczynowa wersja, jaka powstała kiedykolwiek. W modelu Ranger Raptor, napędzanym 2,0-litrowym dieslem EcoBlue o mocy 213 KM, ekstremalnej stylizacji towarzyszy unikalne podwozie Ford Performance, zoptymalizowane pod kątem wysokiej prędkości jazdy po bezdrożach i zdolności do jazdy w dowolnym terenie.

-

-

 „Gratulujemy Fordowi podwójnego sukcesu i zdobycia międzynarodowych nagród: Van of the Year 2020 i Pick-up Award 2020 w tym samym roku. To wielkie osiągnięcie i w pełni zasłużone. Koncentrując się na projektowaniu gamy napędów hybrydowych, inżynierowie Forda opracowali zrównoważony układ, który spełnia swoją rolę tu i teraz, z korzyścią dla przedsiębiorców w miastach, na przedmieściach i z dala od miast. Napędza też Transita Custom Plug-In Hybrid i Transita Custom EcoBlue Hybrid do osiągania tak dobrych wyników! ”- powiedział Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu International Van of The Year. 

„Najlepiej sprzedający się w Europie jednotonowy pick-up zwyciężył również w głosowaniu na najlepszego pick-upa roku 2020” - powiedział Sweeney. „To druga nasza nagroda, po zwycięstwie w 2013 roku, dla Forda Rangera, który od tego czasu pokonał długą drogę, co widać w najnowszej generacji modelu”. 

Ford jest najlepiej sprzedającą się marką pojazdów użytkowych w Europie; sprzedaż modelu Transit Custom wyniosła do października 114 000 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 2,6% w ujęciu rocznym. Model Ranger jest europejskim liderem sprzedaży w klasie pick-up, w tym samym okresie osiągnął sprzedaż 43 300 egzemplarzy. 


___

źródło: Ford Polska 

Czytaj więcej o marce Ford

Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce
Nowy Ford Kuga 2024 już w polskiej ofercie - cena w Polsce

Ford | Nowy Ford Kuga jest już dostępny do zamawiania w Polsce. Oferta obejmuje szereg nowości względem poprzednika, w tym nowe technologie, bardziej wydajne układy napędowe czy zupełnie nowe lakiery.

Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama
Ford SuperVan 4.2 najszybszym pojazdem wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek pokonał Mount Panorama

FORD | W pełni elektryczny SuperVan 4.2 Forda zapisuje się na kartach historii jako najszybszy pojazd wyczynowym typu „closed-wheel”, który kiedykolwiek okrążył Mount Panorama

Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer pokonują pustynię
Charge Around the Globe – Lexie Alford i elektryczny Ford Explorer pokonują pustynię

FORD | Niesamowita podróż dookoła świata elektrycznym Fordem Explorerem trwa w najlepsze! Lexie Alford – dzielna podróżniczka – odwiedziła już cztery kontynenty. Teraz przyszedł czas na chilijską pustynię oraz fascynujące krajobrazy Argentyny.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 190 KM eCVT - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony