PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE DLA FORDA W KONKURSACH INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR I INTERNATIONAL PICK-UP AWARD

Ford jest pierwszym producentem, który dwukrotnie w tym samym roku zdobył tytuły IVOTY i IPUA. Po raz pierwszy dokonał tego w 2013 roku. Nowe modele Transit Custom Plug-In Hybrid i Transit Custom EcoBlue Hybrid zostały uznane za zwycięzców prestiżowej corocznej nagrody IVOTY przez jury składające się z 25 dziennikarzy-ekspertów z 25 krajów Europy. Gala finałowa odbyła się wczoraj w Lyonie we Francji. 

VAN OF THE YEAR 2020 I PICK-UP AWARD 2020

Jurorzy docenili gamę zelektryfikowanych układów napędowych, oferowanych w hybrydowych modelach użytkowych Transit Custom - zaprojektowanych z myślą o obniżeniu wydatków na paliwo, które ponoszą przedsiębiorcy i o umożliwieniu wjazdu do rosnącej liczby stref niskiej emisji. Doceniono też praktyczne rozwiązania dla firm, chcących spełniać normy środowiskowe. 

Jednotonowe samochody dostawcze Transit Custom Plug-In Hybrid i Transit Custom EcoBlue Hybrid oraz dwutonowy Transit EcoBlue Hybrid, który podczas tegorocznej ceremonii zdobył drugą pozycję, to trzy z czternastu zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadzi do końca roku 2020 na europejski rynek. Pojazdy Forda zdobywały sześciokrotnie tytuł IVOTY. 

-

-

Ford Ranger - będący najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie - przekonał do siebie 18 jurorów konkursu IPUA, przyznających tytuł co dwa lata. Eksperci docenili mocniejszy i oszczędniejszy 2,0-litrowy, wysokoprężny napęd EcoBlue oraz pakiet zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę.

„Nasze nowe modele Transit Custom Plug-In Hybrid i EcoBlue Hybrid trafiły jako pojazdy idealnie w swój czas - pomagają klientom obniżyć koszty i emisję oraz sprostać wyzwaniom konkurowania w obecnym środowisku biznesowym, nie ograniczając funkcjonalności i ładowności. Natomiast nasz nowy Ranger podnosi poprzeczkę w zakresie elegancji, zaawansowania technologicznego i wydajności w segmencie pick-upów” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów użytkowych w Ford of Europe. 

Transit Custom Plug-In Hybrid może być ładowany z sieci elektrycznej, co umożliwia przejechanie do 56 km (w cyklu NEDC) przy zerowej emisji, bez obaw o zasięg pojazdu i przyczynia się do zmniejszenia lokalnych zanieczyszczeń powietrza. Przednie koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny o mocy 92,9 kW, zasilany energią z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,6 kWh. Wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,0-litra wykorzystywany jest jako agregat - przedłużacz zasięgu, dzięki czemu pojazd może pokonać do 500 kilometrów. 

W układzie miękkiej hybrydy Transita Custom EcoBlue Hybrid, standardowy alternator został zastąpiony rozrusznikiem/generatorem (BISG), napędzanym paskiem, który umożliwia odzyskiwanej energii podczas wytracania prędkości i wykorzystanie jej do ładowania zestawu chłodzonych powietrzem akumulatorów litowo-jonowych o napięciu znamionowym 48 V. Zmagazynowana energia jest także wykorzystywana podczas normalnej jazdy do zwiększania momentu obrotowego silnika wysokoprężnego. Ford EcoBlue o pojemności 2,0-litra, którego wydajność podniosła się, przynosząc oszczędności rzędu nawet 8 procent. 

Nowy Ford Ranger, dostępny w trzech wersjach nadwozia: z pojedynczą kabiną, podwójną kabiną i przedłużoną kabiną, dysponuje w standardzie układem napędu na cztery koła. Pod maską pracuje zaawansowany, 2-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue, zużywający o 9% mniej paliwa dzięki połączeniu z nowoczesną, 10-stopniową przekładnią automatyczną. Dostarczane w standardzie, zaawansowane systemy asystujące kierowcy obejmują Układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych oraz nowe elementy, wśród których znalazł się poprawiający wygodę i własności użytkowe, wbudowany modem FordPass Connect. 

W gamie modelu Ranger znajduje się także nowy Ranger Raptor - najbardziej wyczynowa wersja, jaka powstała kiedykolwiek. W modelu Ranger Raptor, napędzanym 2,0-litrowym dieslem EcoBlue o mocy 213 KM, ekstremalnej stylizacji towarzyszy unikalne podwozie Ford Performance, zoptymalizowane pod kątem wysokiej prędkości jazdy po bezdrożach i zdolności do jazdy w dowolnym terenie.

-

-

 „Gratulujemy Fordowi podwójnego sukcesu i zdobycia międzynarodowych nagród: Van of the Year 2020 i Pick-up Award 2020 w tym samym roku. To wielkie osiągnięcie i w pełni zasłużone. Koncentrując się na projektowaniu gamy napędów hybrydowych, inżynierowie Forda opracowali zrównoważony układ, który spełnia swoją rolę tu i teraz, z korzyścią dla przedsiębiorców w miastach, na przedmieściach i z dala od miast. Napędza też Transita Custom Plug-In Hybrid i Transita Custom EcoBlue Hybrid do osiągania tak dobrych wyników! ”- powiedział Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu International Van of The Year. 

„Najlepiej sprzedający się w Europie jednotonowy pick-up zwyciężył również w głosowaniu na najlepszego pick-upa roku 2020” - powiedział Sweeney. „To druga nasza nagroda, po zwycięstwie w 2013 roku, dla Forda Rangera, który od tego czasu pokonał długą drogę, co widać w najnowszej generacji modelu”. 

Ford jest najlepiej sprzedającą się marką pojazdów użytkowych w Europie; sprzedaż modelu Transit Custom wyniosła do października 114 000 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 2,6% w ujęciu rocznym. Model Ranger jest europejskim liderem sprzedaży w klasie pick-up, w tym samym okresie osiągnął sprzedaż 43 300 egzemplarzy. 


___

źródło: Ford Polska 

Czytaj więcej o marce Ford

Mobilne Studio E-Transit FORD POLSKA
Mobilne Studio E-Transit FORD POLSKA

FORD | Ford Polska ogłasza start nowego projektu, w którym główną rolę grał będzie specjalnie przygotowany Ford E-Transit. Ten elektryczny samochód dostawczy został zmodyfikowany stając się mobilnym studiem, które nie tylko może się przemieszczać cicho i bezemisyjnie, ale również jest samowystarczalne pod względem zasilania.

Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata
Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata

OFERTA | Firma Ford przygotowała specjalną ofertę przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi dla posiadaczy 4-letnich i starszych modeli tej marki.

FORDLiive w Polsce
FORDLiive w Polsce

FORD | Rewolucyjna usługa FordLiive wkroczyła właśnie na polski rynek, zapowiadając nową erę obsługi klienta w branży motoryzacyjnej. Wdrażając tę innowacyjną technologię, Ford pomaga jeszcze bardziej zwiększać produktywność w prowadzeniu biznesu. To też kolejny krok w zaangażowaniu marki w tworzenie bardziej mobilnej przyszłości.

Najnowsze oferty

Ford Focus ACTIVE X 1.0 EcoBoost HYBRID 155KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 1988 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Ford Focus ST-LINE X, KOMBI 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM, POWERSHIFT A7
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5544 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony