POBUDZAJĄCA MIESZANKA

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Kawy, który będą świętować miłośnicy tego napoju z całego świata. Doskonałym towarzyszem wyjazdu na małą czarną w tym dniu będzie nagradzany Opel Mokka. Elegancki subkompaktowy SUV marki Opel jest dostępny jako lokalnie bezemisyjny, niemal bezgłośny samochód z napędem w pełni elektrycznym lub z silnikami benzynowymi i wysokoprężnym o wysokiej kulturze pracy. Klienci mogą wybrać odpowiednią dla siebie wersję – podobnie jak ulubiony rodzaj kawy.

Od wprowadzenia na rynek w 2020 r. Opel Mokka nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Mokka jest pierwszym modelem z nowym obliczem marki Opel Vizor. Samochód zaprojektowany z myślą o wzbudzaniu emocji zapowiada przyszły kierunek stylistyczny obrany przez producenta. Jest to także pierwszy Opel z deską rozdzielczą Pure Panel oraz w pełni cyfrowym kokpitem. Jest to wreszcie pierwszy Opel od samego początku sprzedawany zarówno z napędem w pełni elektrycznym, jak i z wyjątkowo oszczędnymi silnikami spalinowymi.

Opel Mokka‑e z napędem w pełni elektrycznym, nagrodzony prestiżową Złotą Kierownicą w Niemczech w 2021 r., imponuje nie tylko śmiałą i przejrzystą stylistyką, ale także osiągami. Silnik elektryczny rozwija moc 136 KM oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na dynamiczną i niemal bezgłośną jazdę. Jedno ładowanie akumulatora o pojemności 50 kWh wystarcza na lokalnie bezemisyjne przejechanie do 338 kilometrów. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 150 km/h. Najnowocześniejszy rekuperacyjny układ hamulcowy dodatkowo zwiększa wydajność Mokki‑e, umożliwiając odzyskiwanie energii podczas zmniejszania prędkości i hamowania. Ładowanie akumulatora do 80 procent pojemności na 100‑kilowatowej stałoprądowej stacji szybkiego ładowania zajmuje około 30 minut.

-

-

Dynamiczne, ale oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne oferują moc od 100 KM do 130 KM. Wszystkie zespoły napędowe zadowalają się umiarkowaną ilością paliwa, zapewniając jednocześnie znakomite osiągi (zużycie paliwa według WLTP: 6,0-4,4 l/100 km; emisja CO2: 136-116 g/km. Dzięki ograniczeniu wewnętrznego tarcia i strat wysoka wydajność jest typową cechą tych jednostek, zaś turbosprężarka reaguje natychmiast, znacznie zwiększając moment obrotowy przy niskich obrotach. Silnikom może towarzyszyć sześciobiegowa przekładnia manualna lub płynnie pracujący ośmiobiegowy automat z funkcją ręcznej zmiany przełożeń manetkami przy kierownicy.

-

-

Opel Mokka pozostaje też wierna tradycji marki, którą jest udostępnianie technologii z wyższych segmentów szerokiej rzeszy użytkowników. Są to między innymi takie rozwiązania jak aktywny asystent kierowcy obejmujący zaawansowany tempomat i zaawansowany układ utrzymania w linii pasa ruchu. W samochodzie zastosowano też najnowocześniejszy i adaptacyjny, a więc nieoślepiający 14‑elementowy system reflektorów matrycowych Intelli-Lux LED®. Wszystkie warianty Mokki są standardowo wyposażone w elektryczny hamulec postojowy oraz układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Dostępne są również kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, zaawansowany system automatycznego parkowania oraz układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu.

Dzięki odważnemu wzornictwu, szerokiej ofercie napędów obejmującej zasilanie akumulatorowe oraz silniki spalinowe, a także innowacyjnym rozwiązaniom technicznym Opel Mokka cieszy się powodzeniem u klientów. W segmencie SUV‑B na ważnym dla Opla rodzimym niemieckim rynku Mokka zajmuje w okresie od początku roku trzecie miejsce w rankingu popularności, a wynik wersji w pełni elektrycznej jest nawet lepszy. W statystykach za pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku Mokka‑e jest druga wśród najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w swoim segmencie.

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE
OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE

OPEL | Blues, rock, pop, hip-hop – tak różne style muzyczne łączy jedna cecha: inspirują ludzi oraz rozbudzają emocje. A gdzie większość ludzi najczęściej słucha muzyki? Oczywiście w samochodzie!

OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?
OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?

OPEL | Rok 2022, w którym Opel obchodził swoje 160‑lecie, był zdominowany przez najnowszą generację Astry. Klienci mogą zobaczyć pięciodrzwiową wersję nowej Astry w salonach dealerskich, a coraz więcej osób cieszy się już własnym egzemplarzem. Nadchodzący rok będzie równie emocjonujący i elektryzujący, bo Opel nie zamierza zwalniać tempa. 

NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM
NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM

NOWOŚĆ! | Opel Mokka‑e zmienia nazwę na Opel Mokka Electric. Najlepiej sprzedający się B‑SUV w październiku i listopadzie w Niemczech zyskuje na atrakcyjności dzięki mocniejszemu i oszczędniejszemu napędowi, a także większemu i mocniejszemu akumulatorowi.

Najnowsze oferty

Opel Mokka-e Edition Elektryczny 136KM Akumulator 50kWh / 0013ZECR
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Mokka-e Edition Elektryczny 136KM Akumulator 50kWh / 0013ZECR
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Combo Enjoy L1 1.5 Diesel 102KM MT6 / 0072YZX8(s)
 • Model: Combo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony