POBUDZAJĄCA MIESZANKA

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Kawy, który będą świętować miłośnicy tego napoju z całego świata. Doskonałym towarzyszem wyjazdu na małą czarną w tym dniu będzie nagradzany Opel Mokka. Elegancki subkompaktowy SUV marki Opel jest dostępny jako lokalnie bezemisyjny, niemal bezgłośny samochód z napędem w pełni elektrycznym lub z silnikami benzynowymi i wysokoprężnym o wysokiej kulturze pracy. Klienci mogą wybrać odpowiednią dla siebie wersję – podobnie jak ulubiony rodzaj kawy.

Od wprowadzenia na rynek w 2020 r. Opel Mokka nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Mokka jest pierwszym modelem z nowym obliczem marki Opel Vizor. Samochód zaprojektowany z myślą o wzbudzaniu emocji zapowiada przyszły kierunek stylistyczny obrany przez producenta. Jest to także pierwszy Opel z deską rozdzielczą Pure Panel oraz w pełni cyfrowym kokpitem. Jest to wreszcie pierwszy Opel od samego początku sprzedawany zarówno z napędem w pełni elektrycznym, jak i z wyjątkowo oszczędnymi silnikami spalinowymi.

Opel Mokka‑e z napędem w pełni elektrycznym, nagrodzony prestiżową Złotą Kierownicą w Niemczech w 2021 r., imponuje nie tylko śmiałą i przejrzystą stylistyką, ale także osiągami. Silnik elektryczny rozwija moc 136 KM oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na dynamiczną i niemal bezgłośną jazdę. Jedno ładowanie akumulatora o pojemności 50 kWh wystarcza na lokalnie bezemisyjne przejechanie do 338 kilometrów. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 150 km/h. Najnowocześniejszy rekuperacyjny układ hamulcowy dodatkowo zwiększa wydajność Mokki‑e, umożliwiając odzyskiwanie energii podczas zmniejszania prędkości i hamowania. Ładowanie akumulatora do 80 procent pojemności na 100‑kilowatowej stałoprądowej stacji szybkiego ładowania zajmuje około 30 minut.

-

-

Dynamiczne, ale oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne oferują moc od 100 KM do 130 KM. Wszystkie zespoły napędowe zadowalają się umiarkowaną ilością paliwa, zapewniając jednocześnie znakomite osiągi (zużycie paliwa według WLTP: 6,0-4,4 l/100 km; emisja CO2: 136-116 g/km. Dzięki ograniczeniu wewnętrznego tarcia i strat wysoka wydajność jest typową cechą tych jednostek, zaś turbosprężarka reaguje natychmiast, znacznie zwiększając moment obrotowy przy niskich obrotach. Silnikom może towarzyszyć sześciobiegowa przekładnia manualna lub płynnie pracujący ośmiobiegowy automat z funkcją ręcznej zmiany przełożeń manetkami przy kierownicy.

-

-

Opel Mokka pozostaje też wierna tradycji marki, którą jest udostępnianie technologii z wyższych segmentów szerokiej rzeszy użytkowników. Są to między innymi takie rozwiązania jak aktywny asystent kierowcy obejmujący zaawansowany tempomat i zaawansowany układ utrzymania w linii pasa ruchu. W samochodzie zastosowano też najnowocześniejszy i adaptacyjny, a więc nieoślepiający 14‑elementowy system reflektorów matrycowych Intelli-Lux LED®. Wszystkie warianty Mokki są standardowo wyposażone w elektryczny hamulec postojowy oraz układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Dostępne są również kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, zaawansowany system automatycznego parkowania oraz układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu.

Dzięki odważnemu wzornictwu, szerokiej ofercie napędów obejmującej zasilanie akumulatorowe oraz silniki spalinowe, a także innowacyjnym rozwiązaniom technicznym Opel Mokka cieszy się powodzeniem u klientów. W segmencie SUV‑B na ważnym dla Opla rodzimym niemieckim rynku Mokka zajmuje w okresie od początku roku trzecie miejsce w rankingu popularności, a wynik wersji w pełni elektrycznej jest nawet lepszy. W statystykach za pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku Mokka‑e jest druga wśród najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w swoim segmencie.

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

„Malowanie światłem”: Opel Experimental widzi w ciemności
„Malowanie światłem”: Opel Experimental widzi w ciemności

Opel | Niemiecka energia: Opel Experimental – nowe spojrzenie na najważniejsze filary marki. Innowacyjna koncepcja marki pokazuje przyszłość inteligentnego oświetlenia

Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami
Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami

OPEL |  Podczas gdy w nadchodzących tygodniach jedni wybierać się będą jeszcze na narty, to inni będą przygotowywać się już do wyjazdu w cieplejsze klimaty. Jednak bez względu na cel podróży, idealnym towarzyszem podróży dla całej rodziny pozostaje nowy Opel Astra Sports Tourer Electric.

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Najnowsze oferty

Opel Astra Dynamic 1.5 Turbo Diesel 122KM MT6
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 59361 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2020
Opel Astra Enjoy 1.6 Diesel 110KM MT6
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 143432 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2018
Opel Grandland Business Edition 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony