MITSUBISHI OUTLANDER PHEV BESTSELLEREM W EUROPIE

W 2020 roku w całej Europie sprzedano łącznie 26 673 egzemplarzy, a model OUTLANDER PHEV stał się drugą najlepiej sprzedającą się hybrydą plug-in we wszystkich segmentach. Obecny na polskim rynku od kwietnia 2020 roku Mitsubishi Outlander PHEV 2020 był także najpopularniejszym w Polsce SUV-em PHEV minionego roku.

OUTLANDER PHEV to flagowy model, który ucieleśnia inżynierską wiedzę MITSUBISHI MOTORS w zakresie elektryfikacji, technologii pojazdów SUV i kontroli napędu wszystkich kół. Pojazd zapewnia ciche, płynne, a jednocześnie dynamiczne przyspieszenia, charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych (EV) z technologiami przyjaznymi dla środowiska. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 roku model OUTLANDER PHEV jest sprzedawany w ponad 60 krajach, a jego globalna, skumulowana sprzedaż osiągnęła w grudniu 2020 roku 270 000 sztuk.

„Cieszymy się, że OUTLANDER PHEV jest wybierany przez tak wielu klientów w Europie, gdzie świadomość ekologiczna jest szczególnie wysoka, a popularność pojazdów zelektryfikowanych szybko rośnie” – powiedział Takao Kato, dyrektor generalny MMC. „Naszą misją jest dostarczanie atrakcyjnych produktów, dających poczucie bezpieczeństwa klientom na całym świecie oraz ciągłe rozwijanie naszych proekologicznych technologii i układów napędu na cztery koła. Jesteśmy również zaangażowani w działania na rzecz rozwoju zrównoważonego społeczeństwa, czemu przyświeca nasz cel na rok 2030, zwiększenia udziału pojazdów zelektryfikowanych w całkowitej sprzedaży do 50 procent. Nie dotyczy to tylko hybryd typu plug-in, ale również akumulatorowych pojazdów w pełni elektrycznych i hybrydowych pojazdów elektrycznych.”

Mitsubishi Outlander PHEV powstał dzięki 50-letnim doświadczeniom marki, będącej pionierem elektromobilności, a o jego powodzeniu zadecydowały ważne dla klientów zalety: dynamika elektrycznego napędu na 4 koła, duży zasięg I łatwość ładowania baterii – także ze zwykłego gniazdka 230 V oraz niezawodność i wysoka jakość wykonania poparte 5 letnią gwarancją na samochód oraz 8 letnią gwarancją na układ plug-in hybrid. Unikatową cechą Mitsubishi Outlandera PHEV jest jego wszechstronność - pojazd może być napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż. Może być używany na co dzień jako pojazd elektryczny, ale także podczas długich podróży jako pojazd hybrydowy, pozwalając kierowcy cieszyć się jazdą bez niepokoju o zasięg i możliwość doładowania akumulatora. Mitsubishi Outlander jest jedynym pojazdem PHEV w klasie SUV, który można naładować ze stacji szybkiego ładowania. Opracowany na bazie pojazdu w pełni elektrycznego Mitsubishi Outlander PHEV, oferuje wyjątkowy, nie wymagający skrzyni biegów, zespół napędowy, składający się z silnika elektrycznego napędzającego przednią oś i silnika elektrycznego dla osi tylnej. To rozwiązanie gwarantuje energetyczną wydajność, płynność jazdy i oszczędność paliwa. Mitsubishi Outlander PHEV wykorzystuje innowacyjny, usprawniony mechanicznie układ napędowy o mocy 224 KM, wspierany przez nowy, wysokowydajny silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra.

-

___
źródło: Mitsubishi Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Astra Poland - Wysoko oceniana przez producenta
Astra Poland - Wysoko oceniana przez producenta

Mitsubishi | Polski oddział Mitsubishi Motors, będący częścią globalnej grupy Astara, uzyskał najwyższą ocenę ze strony producenta samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni w corocznej ewaluacji dziesięciu najważniejszych obszarów biznesowych.

Bartłomiej Topa w nowym Mitsubishi
Bartłomiej Topa w nowym Mitsubishi

MITSUBISHI | Znany z ról teatralnych i filmowych aktor, Bartłomiej Topa, od sześciu lat związany z marką Mitsubishi w Polsce, odebrał oszczędny, innowacyjny model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Aktor od dawna promuje działania proekologiczne i stara się aktywnie chronić środowisko, więc elektryczna hybryda typu plug-in doskonale wpisuje się w jego styl życia. Model będzie też partnerował mu na planie filmów edukacyjnych, popularyzujących ochronę środowiska i mądre korzystanie z uroków natury podczas plenerowych wyjazdów.

MitsuManiaki zapraszają na 22 zlot i celebrują 20-lecie klubu
MitsuManiaki zapraszają na 22 zlot i celebrują 20-lecie klubu

Mitsubishi | Największy w Polsce fanklub marki samochodowej – Klub Mitsumaniaków, który w tym roku świętuje dwudziestolecie działalności – zaprasza na swój 22. zlot.

Najnowsze oferty

Mitsubishi Pajero 3.2 Diesel 200KM Instyle
 • Model: Pajero
 • Typ nadwozia: Terenowy
 • Przebieg: 250619 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2014
Mitsubishi Colt 1.6 HEV 143KM INSTYLE 2023
 • Model: Colt
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 883 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi ASX 1.3 Instyle 158KM 7DCT
 • Model: ASX
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 4500 km
 • Skrzynia biegów: Dwusprzęgłowa
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony