Opel zdobywa nagrodę Niemieckiej Federacji Sportów Motorowych 2023 za zrównoważony rozwój

Opel Automobile GmbH otrzymał ogromne wyróżnienie: jury złożone z ekspertów Niemieckiej Federacji Sportów Motorowych (DMSB) przyznało marce z Rüsselsheim nagrodę DMSB 2023 Sustainability Award (za zrównoważony rozwój). W ten sposób najwyższe niemieckie władze zajmujące się sportami motorowymi doceniły pionierską koncepcję jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe”, w którym startuje niemalże identyczna jak seryjnie produkowana wersja elektryczna Opla Corsy Rally Electric. W imieniu firmy nagrodę odebrała Helen Walter, product manager Corsy.

Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą i dumni z naszego pionierskiego projektu w elektrycznych sportach motorowych” – powiedziała Rebecca Reinermann, wiceprezes Opla ds. marketingu. „Wspólnie z naszym partnerem ADAC od trzech lat organizujemy jedyny na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych. Koncepcja rajdu samochodów zbliżonych do tych produkowanych seryjnie pozwala nam zademonstrować osiągi naszych modeli, zwłaszcza Opla Corsy Electric, i podkreślić, że elektromobilność może być nie tylko zrównoważona, ale także dynamiczna i po prostu przynosić radość. Świadczy o tym także zaangażowanie różnorodnych, międzynarodowych zespołów. Rajdy to sport dla klientów i, podobnie jak Opel, bardzo przystępny. Nagroda DMSB Sustainability Award jest dowodem spójności naszego programu sportów motorowych”.


Jury i komitet wykonawczy DMSB zgadzają się, że Opel Automobile GmbH z odwagą i pionierskim duchem wdrożył ten bezprecedensowy projekt, tworząc Corsę Rally Electric i związaną z nią infrastrukturę. Dla sportów motorowych koncepcja ta jest cenna nie tylko z technicznego punktu widzenia, ale także wyznacza jedną ze ścieżek prowadzących do przyszłościowego sportu rajdowego. Jury doceniło innowacyjny charakter projektu i fakt, że zawody w sportach motorowych samochodów z napędem elektrycznym odbywają się już dzisiaj” – powiedział dr inż. Karl-Friedrich Ziegahn, przedstawiciel prezesa Niemieckiej Federacji Sportów Motorowych (DMSB) ds. ochrony środowiska.

ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” rozpocznie swój czwarty sezon w 2024 roku. W ubiegłym sezonie, zespoły z siedmiu krajów pokazały doskonałe osiągi i wyjątkową niezawodność Corsy Rally Electric o mocy 100 kW/136 KM i momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm podczas ośmiu wyścigów, które odbyły się w Niemczech, Austrii, Francji i Szwajcarii. Silnik elektryczny, akumulator, falownik i ładowarka pokładowa pochodzą z pojazdu seryjnej produkcji, co również obniża koszty dla prywatnych zespołów.

Podczas zawodów, samochody są ładowane ekologiczną energią elektryczną ze zrównoważonej infrastruktury ładowania. Energia jest pobierana z publicznej sieci średniego lub niskiego napięcia i kierowana za pośrednictwem własnego transformatora do maksymalnie 18 stanowisk ładowania w parku serwisowym. Każdy samochód ma zatem do dyspozycji własne źródło zasilania, co umożliwia jednoczesne ładowanie i serwisowanie samochodów rajdowych. Innowacyjne rozwiązanie umożliwia szybkim samochodom elektrycznym z Rüsselsheim lokalnie bezemisyjną jazdę.  

Dzięki ADAC Opel Electric Rally Cup od trzech lat pokazujemy, że nasza pionierska koncepcja, dzięki której jesteśmy pierwszym producentem na świecie oferującym jednomarkowy puchar samochodów elektrycznych sprawdza się” – powiedział dyrektor Opel Motorsport, Jörg Schrott. „Nasze Corsy Rally Electric są niezawodne i szybkie na najbardziej wymagających trasach rajdowych w Europie. Z niecierpliwością czekamy na sezon 2024, w którym ADAC Opel Electric Rally Cup będzie miał jeszcze bardziej międzynarodowy charakter”.


Źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem
Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem

OPEL | Opel otwiera nowy rozdział w swojej długiej i pełnej sukcesów historii firmy: dziś producent samochodów z Rüsselsheim pokazał pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontery.

Ruszają zamówienia: bestsellerowy Opel Astra!
Ruszają zamówienia: bestsellerowy Opel Astra!

OPEL | Wydajna elektryfikacja: Astra i Astra Sports Tourer dołączają do rosnącej wciąż gamy modeli z 48-woltową technologią hybrydową. Niższe zużycie paliwa i emisja CO2: idealna synchronizacja nowego silnika benzynowego i elektrycznego.

Opel Astra z tytułem Auto Lidera 2024
Opel Astra z tytułem Auto Lidera 2024

OPEL | Opel Astra, dostępny w wersjach hatchback i Sports Tourer oraz licznych innowacyjnych opcjach napędów, na nowo wyznacza standardy na polskich drogach

Najnowsze oferty

Opel Astra GS 1.2 Turbo Benzyna 130KM AT8
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 11028 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Opel Astra J Energy 1.6 115KM MT5
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 104809 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014
Opel Astra Enjoy 1.4 Benzyna 100KM MT5
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 107901 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2018

Odwiedź nasze salony