RICHARD HAMMOND PREZENTUJE OLIVERA - WYJĄTKOWEGO OPLA KADETTA Z 1963r.

Dziennikarza łączy z „Olivierem” szczególna więź. Hammond kupił go w Botswanie w 2007 r., a następnie wybrał się nim w podróż przez Afrykę wraz z ekipą programu telewizyjnego „Top Gear”. Teraz otwiera swój garaż dla Opla oraz internetowej platformy społecznościowej „DriveTribe” i wyjaśnia w filmie udostępnionym na YouTube, za co tak lubi Opla i jakie ma plany wobec „Oliviera”. Ogląda także nowego Opla Mokkę, wykorzystując filtr rozszerzonej rzeczywistości opracowany przez zespół Opel Social Media. Jest zafascynowany zarówno modelem, jak i jego potencjałem w mediach społecznościowych.

-

-

OPEL KADETT 1963 "OLIVER"

Richard Hammond to prawdziwy entuzjasta motoryzacji w brytyjskim rozumieniu tego pojęcia. Jest znany fanom samochodów jako niestrudzony prezenter telewizyjny w popularnych programach Top Gear i The Grand Tour, w których regularnie prowadzi zwariowane kampanie i poddaje „swoje” samochody ekstremalnym próbom. Jednym z takich aut był Opel Kadett z 1963r., którym Hammond 13 lat temu postanowił wybrać się w 1 000‑kilometrową trasę przez południową Afrykę. Już na początku wyprawy między dziennikarzem a jego nowym towarzyszem wytworzyła się bliska więź, dlatego też Kadett otrzymał własne imię — „Oliver”. Samochód nigdy nie zawiódł swojego właściciela, pokonuje z nim najtrudniejsze szlaki i — jak twierdzi Hammond — „ma cechy, za które cenimy innych ludzi”. „Oliver jest dzielny. Jest lojalny jak prawdziwy przyjaciel” — mówi z uznaniem o Oplu Kadetcie A.

-

-

Nie bez przyczyny Kadett A do dziś pozostaje symbolem niemieckiego „cudu gospodarczego”. W latach 1962–1965 wyprodukowano około 650 000 takich pojazdów, które zmotoryzowały użytkowników z różnych grup społecznych oraz całe rodziny. Samochód był wtedy reklamowany hasłem „Opel Kadett czyli O.K.”, a ówcześni kierowcy cenili go za 40‑konny, żwawy czterocylindrowy silnik, niskie koszty eksploatacji, duży bagażnik i przestronne wnętrze.

Kiedy w trakcie przeprawy przez rzekę na sawannie „Oliver” miał kłopot z nauką pływania, Hammond wydał z siebie krzyk rozpaczy, który przejdzie do historii telewizji. Nic więc dziwnego, że dziennikarz nie zostawił „Olivera” na pastwę losu, ale sprowadził go do swojego garażu w Wielkiej Brytanii. Wkrótce Kadetta czeka kolejna renowacja — ciekawe, jaki teraz zyska wygląd... Wszelkie uwagi i wskazówki przekazywane za pośrednictwem mediów społecznościowych są mile widziane.

Do dziś prowadzący programy motoryzacyjne jest zachwycony faktem, że „samochód można wyłącznie podziwiać i nic mu nie dolega — bo nie ma w nim niczego, co mogłoby się zepsuć”. Zatem Kadett już wtedy miał typowe geny Opla, które można odnaleźć także w nowych modelach ze znakiem Blitz. W szczególności w dalszym ciągu oferują one dokładnie to, czego kierowcy i pasażerowie potrzebują do relaksującej podróży.

-

-

NOWY OPEL MOKKA W TRÓJWYMIAROWYM FILTRZE ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI

Naturalnym jest więc, że Hammond powinien bliżej zainteresować się nowym Oplem Mokką — może go zobaczyć w swoim smartfonie dzięki filtrowi rozszerzonej rzeczywistości opracowanemu specjalnie dla tego modelu. „Naprawdę świetne narzędzie” — mówi pasjonat motoryzacji. Z każdej perspektywy. „Trzeba z nim poeksperymentować, bo potencjał jest ogromny” — ocenia Hammond, ustawiając cyfrową Mokkę wśród swoich psów lub jako miniaturę na płycie kuchennej. Możliwości wirtualnego wkomponowania wizjonerskiego Opla w kadr są niezliczone.

-

-

Hammond radzi wszystkim, którzy chcieliby dokładnie obejrzeć nową Mokkę pod różnym kątem: „Pobierzcie ten filtr!”. Już wkrótce pojawią się nowe materiały z Richardem Hammondem, „Oliverem” i Oplem Mokką.

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE
OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE

OPEL | Blues, rock, pop, hip-hop – tak różne style muzyczne łączy jedna cecha: inspirują ludzi oraz rozbudzają emocje. A gdzie większość ludzi najczęściej słucha muzyki? Oczywiście w samochodzie!

OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?
OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?

OPEL | Rok 2022, w którym Opel obchodził swoje 160‑lecie, był zdominowany przez najnowszą generację Astry. Klienci mogą zobaczyć pięciodrzwiową wersję nowej Astry w salonach dealerskich, a coraz więcej osób cieszy się już własnym egzemplarzem. Nadchodzący rok będzie równie emocjonujący i elektryzujący, bo Opel nie zamierza zwalniać tempa. 

NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM
NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM

NOWOŚĆ! | Opel Mokka‑e zmienia nazwę na Opel Mokka Electric. Najlepiej sprzedający się B‑SUV w październiku i listopadzie w Niemczech zyskuje na atrakcyjności dzięki mocniejszemu i oszczędniejszemu napędowi, a także większemu i mocniejszemu akumulatorowi.

Najnowsze oferty

Opel Mokka-e Edition Elektryczny 136KM Akumulator 50kWh / 0013ZECR
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Mokka-e Edition Elektryczny 136KM Akumulator 50kWh / 0013ZECR
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Combo Enjoy L1 1.5 Diesel 102KM MT6 / 0072YZX8(s)
 • Model: Combo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony