Opel Mokka sprzedawany na ponad 50 rynkach

Wyniki szybkiego wyszukiwania w Internecie wskazują, że kawa jest drugim najpopularniejszym napojem na świecie, ustępując miejsca jedynie wodzie. Niesłabnąca popularność tego aromatycznego napoju jest tym większym powodem do świętowania Międzynarodowego Dnia Kawy w dniu 1 października. Aby uczcić tę okazję Opel oferuje idealnego towarzysza w postaci wielokrotnie nagradzanego Opla Mokki. Najmniejszy członek rodziny SUV-ów Opla jest obecnie sprzedawany na ponad 50 rynkach – od Norwegii na północy po RPA na południu i od Nowej Zelandii na wschodzie po Kolumbię na zachodzie.


Elegancki subkompaktowy SUV marki Opel jest dostępny jako samochód z napędem w pełni elektrycznym, zapewniający płynną, lokalnie bezemisyjną jazdę lub z nowoczesnymi silnikami benzynowymi. Zatem klienci mogą wybrać odpowiednią dla siebie wersję – podobnie jak ulubiony rodzaj kawy.

Od wprowadzenia na rynek w 2020 r. Opel Mokka nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Mokka, zaprojektowana z myślą o wzbudzaniu emocji, jest pierwszym modelem z nowym obliczem marki Opel Vizor. Jest to także pierwszy Opel z deską rozdzielczą Pure Panel oraz w pełni cyfrowym kokpitem.

Opel Mokka Electric z napędem w pełni elektrycznym, nagrodzony prestiżową Złotą Kierownicą* w Niemczech w 2021 r., imponuje nie tylko śmiałą i przejrzystą stylistyką, ale także osiągami. Silnik elektryczny rozwija moc 100 kW/136 KM oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na dynamiczną i niemal bezgłośną jazdę. Jedno ładowanie akumulatora o pojemności 50 kWh wystarcza na lokalnie bezemisyjne przejechanie do 338 kilometrów (wg WLTP*). Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 150 km/h.


W zależności od preferowanego stylu jazdy, kierowca Mokki Electric może wybrać jeden z trzech trybów: Eco, Normal i Sport. W trybie Eco elektryczny SUV jest maksymalnie efektywny energetycznie, z korzyścią dla zasięgu. Dzięki najnowocześniejszemu systemowi hamowania rekuperacyjnego Mokka Electric może odzyskiwać energię w czasie zmniejszania prędkości lub hamowania. Silnik elektryczny działa wówczas jako generator ładujący akumulator. Po włączeniu funkcji „B”, intensywność rekuperacji i moment hamowania jeszcze się zwiększają. Ładowanie akumulatora do 80 procent pojemności na 100‑kilowatowej stałoprądowej stacji szybkiego ładowania zajmuje około 30 minut.

Dynamiczne, ale oszczędne silniki benzynowe oferują moc od 74 kW (100 KM) do 100 kW (136 KM). Wszystkie zespoły napędowe zadowalają się umiarkowaną ilością paliwa, zapewniając jednocześnie znakomite osiągi (zużycie paliwa według WLTP: 6,2-5,2 l/100 km; emisja CO2: 141-117 g/km)*. Dzięki ograniczeniu wewnętrznego tarcia i strat wysoka wydajność jest typową cechą tych jednostek, zaś turbosprężarka reaguje natychmiast, znacznie zwiększając moment obrotowy przy niskich obrotach. Silnikom może towarzyszyć sześciobiegowa przekładnia manualna lub płynnie pracujący ośmiobiegowy automat z funkcją ręcznej zmiany przełożeń manetkami przy kierownicy.

Mokka pozostaje też wierna tradycji marki Opel, którą jest udostępnianie technologii z wyższych segmentów szerokiej rzeszy użytkowników. Są to między innymi takie rozwiązania jak aktywny asystent kierowcy obejmujący zaawansowany tempomat (ACC) i zaawansowany układ utrzymania w linii pasa ruchu. W samochodzie zastosowano też najnowocześniejszy i adaptacyjny, a więc nieoślepiający 14‑elementowy system reflektorów matrycowych Intelli-Lux LED®. Wszystkie warianty Mokki są standardowo wyposażone w elektryczny hamulec postojowy oraz układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Dostępne są również kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, zaawansowany system automatycznego parkowania oraz układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu.

Dzięki odważnemu wzornictwu, szerokiej ofercie napędów obejmującej napęd w pełni elektryczny oraz silniki spalinowe, a także innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, Opel Mokka cieszy się powodzeniem u klientów – tak jak kawa.


*AUTO BILD nr 45/2021 i BILD am SONNTAG nr 46/2021; kategoria „najlepszy samochód do 25 000 EUR” z uwzględnieniem dotacji środowiskowej.
*Zasięg ustalono zgodnie z procedurą testową WLTP (rozporządzenie (WE) nr 715/2007, rozporządzenie (UE) nr 2017/1151). Rzeczywisty zasięg może się różnić w zależności od codziennych warunków i czynników takich jak indywidualny styl jazdy, charakterystyka trasy, temperatura zewnętrzna, a także korzystanie z ogrzewania i klimatyzacji oraz funkcji wstępnego rozgrzewania lub schładzania wnętrza na postoju.
*Podane wartości zużycia paliwa i emisji CO2 odpowiadają homologacji WLTP (rozporządzenie UE 2017/948). Od 1 września 2018 r. nowe pojazdy podlegają homologacji według światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP), która jest nową, bardziej realistyczną procedurą badania zużycia paliwa i emisji CO2. WLTP w pełni zastępuje nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który był poprzednio stosowaną procedurą badań. Z uwagi na bardziej realistyczne warunki testów zużycie paliwa i emisja CO2 zmierzone w cyklu WLTP w wielu przypadkach są wyższe w porównaniu z wartościami zmierzonymi według NEDC. Zużycie paliwa i emisja CO2 mogą się różnić w zależności od standardowego i dodatkowego wyposażenia pojazdu oraz rozmiaru opon.źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Światowa premiera nowego Opla Frontera: w pełni elektryczny SUV Opla
Światowa premiera nowego Opla Frontera: w pełni elektryczny SUV Opla

OPEL | Premiera w Stambule: dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl po raz pierwszy publicznie zaprezentował nową Fronterę

Nowy Opel Frontera świętuje światową premierę w Stambule
Nowy Opel Frontera świętuje światową premierę w Stambule

OPEL | Nowy Opel Frontera jest gotowy na pierwszą publiczną prezentację: zaledwie miesiąc po ujawnieniu pierwszych zdjęć nowego modelu, nowa Frontera będzie świętować swoją długo oczekiwaną światową premierę w tureckiej metropolii, w Stambule. 

Ekscytujący początek Rajdowego Pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup 2024
Ekscytujący początek Rajdowego Pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup 2024

OPEL | Ekscytujący początek Rajdowego Pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” 2024 w Sulingen

Najnowsze oferty

Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674147
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674264
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674150
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony