OPEL MOKKA-E NA ZIMĘ: KOMFORT W STANDARDZIE

Nowy Opel Mokka-e to odpowiedni samochód elektryczny na wyjazd w góry, np. w Tatry lub Alpy. Kierowca i pasażerowie w stylowej i fascynującej Mokce‑e nie tylko wszędzie zwrócą na siebie uwagę, ale także będą podróżować bezemisyjnie. Nawet gdy na zewnątrz szaleje zamieć, w środku zawsze panuje przyjemne ciepło.

-

-

ŁATWE OGRZEWANIE

Ogrzewanie można włączyć jeszcze przed podróżą. Jeżeli ktoś chciałby nawet zimą wsiadać do ciepłego samochodu, w pełni elektryczna Mokka‑e jest właściwym wyborem. Właściciele e‑samochodu mogą skorzystać z aplikacji myOpel, aby zaprogramować wstępne ogrzanie wnętrza, zanim jeszcze wstaną z kanapy. W ciągu kilku minut kabina osiąga komfortową temperaturę, a z szyb znika szron i lód.

Funkcja ta pomaga również w efektywnym zarządzaniu energią. Jest to szczególnie ważne zimą, aby jej podwyższone zużycie nie zmniejszyło zasięgu Mokki‑e. Wystarczy włączyć sterowanie temperaturą na postoju, gdy elektryczny Opel jest podłączony do zewnętrznego źródła prądu, takiego jak domowe gniazdko, ładowarka ścienna lub szybka ładowarka. Energia potrzebna do ogrzewania jest wówczas pobierana z tego źródła, bez zmniejszania zasięgu jazdy, który wynosi do 338 kilometrów. Dzięki montowanej standardowo pompie ciepła wytworzone ciepło odpadowe można wykorzystać do ogrzania wnętrza, bez konieczności włączania konwencjonalnego ogrzewania, które zużywa energię kosztem zasięgu.

-

-

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE 

Można po prostu usiąść za kierownicą i od razu w pełni korzystać z przyjemności z jazdy. Komfortowe i regulowane na wiele sposobów fotele zapewniają dobre samopoczucie, zdrową sylwetkę i bezpieczeństwo. Dzięki opcjonalnemu podgrzewaniu przednich foteli okrycie wierzchnie można zdjąć jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Gruba odzież nie ogranicza więc swobody ruchów, a zapięte pasy bezpieczeństwa dobrze przylegają do ciała, gwarantując maksymalną ochronę w razie kolizji. Zwiększone bezpieczeństwo to również zasługa podgrzewanej kierownicy, która w kilka sekund rozgrzewa zziębnięte palce. Kierowca nie musi używać rękawic, które tylko przeszkadzają w precyzyjnej obsłudze pokładowych przyrządów. Pasażerom podróżującym z tyłu nie będzie zimno w stopy dzięki standardowemu nawiewowi ciepłego powietrza w tym kierunku.

-

-

DARMOWA JAZDY Z GÓRY

Poza dobrym samopoczuciem Opel Mokka‑e oferuje także przyjemność z odpowiedzialnej jazdy samochodem elektrycznym – zwłaszcza w górach. Właśnie w takim terenie ujawniają się dodatkowe atuty Mokki‑e, czyli zwrotność i świetne właściwości jezdne. Akumulatory trakcyjne są zainstalowane pod podłogą w celu maksymalnego obniżenia środka ciężkości. Dzięki temu samochód pokonuje zakręty jak po szynach. Zwycięzca plebiscytu „Złota Kierownica 2021” jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM. Silniki spalinowe potrzebują chwili na odzyskanie prędkości obrotowej zmniejszonej w czasie pokonywania ciasnego zakrętu na górskich serpentynach. W elektrycznym SUV‑ie 260 Nm momentu obrotowego jest natomiast dostępne od chwili ruszenia z miejsca, co gwarantuje mnóstwo frajdy z jazdy takimi drogami.

Mokka‑e wyróżnia się także funkcją odzyskiwania energii przy wytracaniu prędkości. Silnik elektryczny staje się wówczas generatorem, który w czasie zjazdu ze wzniesienia przekształca energię kinetyczną w energię elektryczną. Po włączeniu trybu jazdy B efektywność odzyskiwania energii i skuteczność hamowania silnikiem są dodatkowo zwiększane. Akumulator o pojemności 50 kWh jest ładowany za darmo, a zgromadzona energia przydaje się przy pokonywaniu następnego wzniesienia terenu.

-

-

Dzięki tym wszystkim technologiom kierowca i pasażerowie Opla Mokki‑e mogą wybrać się w zaśnieżone góry w komforcie, oszczędnie i bezemisyjnie, korzystając z zimowych przyjemności, zanim jeszcze przypną narty.

-

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE
OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE

OPEL | Blues, rock, pop, hip-hop – tak różne style muzyczne łączy jedna cecha: inspirują ludzi oraz rozbudzają emocje. A gdzie większość ludzi najczęściej słucha muzyki? Oczywiście w samochodzie!

OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?
OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?

OPEL | Rok 2022, w którym Opel obchodził swoje 160‑lecie, był zdominowany przez najnowszą generację Astry. Klienci mogą zobaczyć pięciodrzwiową wersję nowej Astry w salonach dealerskich, a coraz więcej osób cieszy się już własnym egzemplarzem. Nadchodzący rok będzie równie emocjonujący i elektryzujący, bo Opel nie zamierza zwalniać tempa. 

NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM
NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM

NOWOŚĆ! | Opel Mokka‑e zmienia nazwę na Opel Mokka Electric. Najlepiej sprzedający się B‑SUV w październiku i listopadzie w Niemczech zyskuje na atrakcyjności dzięki mocniejszemu i oszczędniejszemu napędowi, a także większemu i mocniejszemu akumulatorowi.

Najnowsze oferty

Opel Movano 2.2 Diesel 140KM MT6 / L3 Podwozie z podwójną kabiną / 0067YX93
 • Model: Movano
 • Typ nadwozia: Skrzynia
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Opel Mokka Edition 1.2 Turbo Benzyna 100KM MT6 (sr)
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Opel Combo Edition Plus 1.5 Diesel 131KM MT6 / 0027YPKF(s)
 • Model: Combo
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony