Ekspozycja Hondy na targach JAPAN MOBILITY SHOW 2023

Honda Motor Co., Ltd. ogłosiła dziś szeroką gamę produktów, które zostaną zaprezentowane podczas targów JAPAN MOBILITY SHOW 2023. Wśród nich znajdują się m.in.: motocykle, samochody, samolot, maszyny i urządzenia, a także rozwiązania techniczne i modele koncepcyjne. JAPAN MOBILITY SHOW 2023 to targi wcześniej znane jako Tokyo Motor Show. (Dni prasowe: 25-26, października, Dni otwarte dla publiczności: 28 października – 5 listopada 2023)

Honda prowadzi działalność biznesową związaną z mobilnością zgodnie z myślą zawartą w globalnym sloganie marki: The Power of Dreams – How we move you (Siła marzeń – jak Cię poruszamy), który niesie ze sobą ważne przesłanie:
Marzenia każdej osoby pracującej w Hondzie zawsze były siłą napędową firmy, a różnorodność produktów i usług mobilnych, które Honda tworzy z wykorzystaniem tej siły marzeń, porusza nie tylko ludzkie serca, ale samych ludzi – i to w dosłownym znaczeniu - i pomaga wielu z nich realizować ich marzenia, aby w przyszłości mieli tych marzeń jeszcze więcej.

Pasja Hondy przekazywana przez globalne hasło marki zmaterializuje się podczas JAPAN MOBILITY SHOW 2023 pod postacią prezentowanych przez Hondę produktów, usług i technologii z zakresu mobilności, które umożliwią ludziom „przekraczanie wszelkich ograniczeń, jakimi są czas i miejsce” oraz „zwiększanie własnego potencjału”. Eksponaty na stoisku Hondy pozwolą odwiedzającym wyobrazić sobie własne marzenia o przyszłości i odkrywać nowe.


Motyw przewodni stoiska Honda: „Honda DREAM LOOP”

Motyw przewodni stoiska: "Honda DREAM LOOP" jest nieprzypadkowy - dzięki niemu Honda zamierza zrealizować także swoje marzenia i odzwierciedlić przyszłość, w której będą rozwijane wszelkie ludzkie marzenia, począwszy od produktów i usług związanych z mobilnością. Stoisko Hondy będzie prezentować inicjatywy, które Honda zrealizowała do tej pory, a także obrazy codziennego życia ludzi w przyszłości, kiedy cele Hondy zostaną spełnione. Poprzez swoją wystawę Honda chce sprawić, by klienci łatwiej uświadomili sobie siłę marzeń i ujrzeli wizję przyszłego społeczeństwa, które Honda chce kształtować.

Co więcej, za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej Hondy, przygotowanej na targi JAPAN MOBILITY SHOW 2023, Honda zaprezentuje zwiedzającym interaktywne środowisko, w którym będą mogli wprowadzać własne pomysły dotyczące „wymarzonej mobilności”, a sztuczna inteligencja na podstawie stworzonego przez nich opisu wygeneruje obraz „wymarzonego projektu” każdego uczestnika. Obrazy te będą następnie wyświetlane na monitorach LED na stoisku Hondy i na specjalnej stronie internetowej. Pozwoli to odwiedzającym wyobrazić sobie ekscytujące życie w przyszłości, które mogą współtworzyć z Hondą.

Kluczowe elementy na stoisku Hondy

Dzięki urzeczywistniającym marzenia firmy produktom mobilnym Honda stara się wnieść nową wartość, umożliwiając ludziom „przekraczanie różnego rodzaju ograniczeń, takich jak czas i miejsce” oraz „zwiększanie ich potencjału”. Stoisko Hondy i specjalna strona internetowa będą prezentować produkty i technologie Hondy, które oferują klientom taką możliwość.
<Produkty mobilne Hondy zaprojektowane z myślą o pokonywaniu ograniczeń>

Koncept SUSTAINA-C i Pocket Concept (premiera światowa)

Modele koncepcyjne samochodów elektrycznych i motocykli zaprojektowano z myślą o umożliwieniu ludziom przekraczania barier związanych z ograniczonymi zasobami. Modele te są wykonane z żywicy akrylowej, która jest poddawana recyklingowi i ponownie wykorzystywana. Zostały one opracowane, by zaprezentować ideę pokonywania barier związanych z ograniczoną dostępnością surowców. Dzięki stosowaniu polityki "odzyskiwania surowców" możliwe będzie zarówno utrzymanie zrównoważonego rozwoju środowiskowego, jak i długotrwałe czerpanie radości ze swobody przemieszczania się w przyszłości.


 Model koncepcyjny SC e: Concept (premiera światowa)

Koncepcyjny model motocykla elektrycznego zaprojektowany, by umożliwić ludziom pokonanie ograniczeń czasowych poprzez zastosowanie łatwo wymienialnego źródła zasilania i zaoszczędzenie dzięki temu czasu, który należałoby poświęcić na ładowanie akumulatora. Model, zasilany przez wymienny akumulator Honda Mobile Power Pack E, będący jednym ze sposobów na szersze wykorzystanie energii odnawialnej, oferuje płynną i dynamiczną jazdę charakterystyczną tylko dla motocykli elektrycznych i większy komfort codziennego transportu.


Honda Specialty Sports Concept (premiera światowa)

Koncepcyjny model elektrycznego samochodu sportowego, który pozwoli kierowcy doświadczyć czystej radości z jazdy i pokonać ograniczenia czasu, nawet w dobie elektryfikacji ukierunkowanej na neutralność węglową i popularyzację systemów autonomicznej jazdy. Radość z jazdy i rzucający się w oczy indywidualizm tego modelu pozwolą ludziom wyjść poza codzienność.

HondaJet/Honda eVTOL*1

Obok produktów zapewniających ludziom transport naziemny, zaprezentowane zostaną te, które udostępnią im "trójwymiarową mobilność", Honda ma w ofercie produkty zapewniające mobilność w przestrzeni powietrznej, które umożliwią ludziom przekraczanie ograniczeń związanych z miejscem i odległością. Podczas targów Honda zaprezentuje pełnowymiarową makietę wnętrza lekkiego odrzutowca biznesowego HondaJet Elite II, a odwiedzający zostaną zaproszeni do jego kabiny. Ponadto zaprezentowana zostanie makieta Honda eVTOL w skali 1:5 oraz hybrydowy system turbiny gazowej, który jest obecnie opracowywany jako jednostka napędowa Honda VTOL.

*1 eVTOL: elektryczny samolot pionowego startu i lądowania

 Produkty elektryczne wykorzystujące Honda Mobile Power Pack e:

Poprzez przechowywanie i przenoszenie czystej energii odnawialnej w wymiennych akumulatorach Honda Mobile Power Pack e:, a także wykorzystując tę energię w różnych miejscach i zastosowaniach, ludzie mogą przekroczyć bariery ograniczonych zasobów i osiągnąć zarówno zrównoważony rozwój w odniesieniu do środowiska, jak i korzystać ze swobody poruszania się w codziennym życiu. Honda zaprezentuje różne produkty elektryczne zasilane przez Honda Mobile Power Pack e: i inne technologie powiązane z energią.

<Produkty mobilne Hondy, zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i poszerzenia zakresu możliwości>

 Honda CI-MEV (premiera światowa)

Demonstracyjny model dwumiejscowego, czterokołowego pojazdu elektrycznego, który jest wyposażony w autorski system Hondy Cooperative Intelligence (CI) i systemy zautomatyzowanej jazdy, dzięki czemu oferuje każdemu użytkownikowi prosty dojazd na ostatnich odcinkach. Honda dąży do zwiększenia zasięgu życia ludzi, zwłaszcza tych, którzy znajdują się w sytuacjach ograniczających mobilność, takich jak brak transportu publicznego lub trudności z pokonywaniem długich dystansów.

Autonomiczny pojazd roboczy Hondy – Honda Autonomous Work Vehicle (premiera japońska)

Model demo autonomicznego pojazdu typu platformowego, który może być wykorzystywany w szerokim zakresie zastosowań z wykorzystaniem wielu dodatkowych modułów. Hondę AWV opracowano z myślą o zwiększeniu ludzkich możliwości i potencjału poprzez transportowanie dużych ładunków oraz realizowanie różnorodnych zadań za użytkowników w nieprzyjaznych dla człowieka środowiskach, gdzie ludzie mieliby kłopoty z funkcjonowaniem.

Robot Honda Avatar

Robot awatar, pozwalający użytkownikowi przekroczyć ograniczenia czasu i przestrzeni oraz rozszerzyć ludzkie możliwości i umiejętności. Robot Honda Avatar, wyposażony w wielopalczastą, zrobotyzowaną dłoń, opracowaną z wykorzystaniem technologii, które Honda zdobyła dzięki badaniom nad robotyką, w tym ASIMO oraz technologii zdalnego sterowania, wspieranej przez sztuczną inteligencję, pozwoli użytkownikom zdalnie wykonywać zadania i doświadczać rzeczywistości tak, jakby robili to, będąc na miejscu.

UNI-ONE

Urządzenie do poruszania się w pozycji siedzącej bez użycia rąk. UNI-ONE to urządzenie mobilne, którym użytkownik może sterować w prosty sposób, przesuwając ciężar ciała, siedząc i poruszając się tak, jakby chodził. Oryginalny mechanizm kół Hondy wyposażono w system kontroli równowagi opracowany dzięki badaniom Hondy w dziedzinie robotyki oraz system napędu Honda Omni Traction Drive. Pozwala on na naturalne poruszanie się we wszystkich kierunkach. UNI-ONE rozszerzy użytkownikom z ograniczeniami ruchowymi spektrum możliwości przemieszczania się.

Inne produkty mobilne Hondy, które poszerzą ludzkie możliwości

Prototyp nowego urządzenia mini-BEV i Power Exporter e: 6000 do użytku komercyjnego z zewnętrznym wyjściem zasilania

Produkty mobilne i usługi będące efektem działań nowego programu biznesowej kreacji IGNITION*
● Ashirase - system nawigacji w butach dla osób niedowidzących (Ashirase, Inc.)
● Striemo, jednoosobowy trójkołowy pojazd (hulajnoga elektryczna). (Striemo, Inc.)
●RAIL ACTIVE-e, który sprawi, że zwykły rower wyposażony w SmaChari, będzie elektrycznie wspomagany i skomunikowany z siecią (Y International, Inc.). SmaChari jest pierwszą technologią będąca wynikiem programu IGNITION, którą Honda udostępni na rynku komercyjnym.


* – IGNITION to nowy program biznesowej kreacji Hondy, który nadaje kształt oryginalnym technologiom, pomysłom i projektom pracowników firmy, aby przyczynić się do rozwiązywania problemów społecznych i tworzenia nowej wartości dla klientów i społeczeństwa. Program wystartował w 2017 roku. W 2020 roku do programu dodano opcję rozpoczęcia nowego przedsięwzięcia biznesowego, aby jak najwcześniej wdrożyć pomysły w świecie rzeczywistym. W 2021 roku powstały spółki Ashirase, Inc. i Striemo, Inc. jako pierwsze i drugie przedsięwzięcie biznesowe wywodzące się z IGNITION.


źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców
Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców

HONDA | Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 zrobił niespodziankę młodym kierowcom gokartów w pobliżu siedziby Oracle Red Bull Racing. Verstappen "ładował akumulatory" przed nowym sezonem F1 podczas jazdy testowej w pełni elektryczną Hondą e:Ny1

Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”
Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”

HONDA | W roku 2026 Honda wprowadzi nową serię pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynki globalne o nazwie "Honda Seria 0", rozpoczynając od rynku północnoamerykańskiego Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0": Saloon i Space-Hub.

Honda ZR-V e:HEV z nagrodą w plebiscycie The Best of Moto 2023
Honda ZR-V e:HEV z nagrodą w plebiscycie The Best of Moto 2023

HONDA | Znamy wyniki plebiscytu The Best of Moto 2023, który jest organizowany przez portal motoryzacyjny moto.pl. W kategorii Samochód Praktyczny nagrodzona została Honda ZR-V e:HEV.

Najnowsze oferty

Honda HR-V 1.5 i-VTEC 130KM Executive 1 właściciel
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 24200 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2018
Honda HR-V e:HEV 1.5 Hybryda Advance z tapicerką premium + pakiet serwis. na 5lat
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5900 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Honda HR-V 1.5 i-VTEC manual Elegance
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 61500 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019

Odwiedź nasze salony